+421 905 140 414

Miele Online Značkový Obchod

Kategórie produktov


Nové produkty


Značka Miele

V mnohých krajinách je značka Miele najoceňovanejšou značkou vo svojom odbore. V nemeckom rebríčku hodnotenia značiek „best brands“ bola značka Miele označená dokonca za najlepšiu značku všetkých čias („best brand ever“). Táto značka prezrádza niečo aj o jej používateľovi: Zákazníci značky Miele sú orientovaní na kvalitu a kladú vysoké nároky na techniku, ako aj na ekologickú stránku svojich domácich spotrebičov. Kto kupuje značku Miele, dáva najavo svoj postoj.

Kvalita Miele

Pre perfektné výsledky už viac ako 120 rokov platí: Na Miele sa môžete spoľahnúť. Ako jediný výrobca vo svojom odvetví testuje spoločnosť Miele svoje produkty ako sú práčky, sušičky, umývačky riadu alebo rúry na pečenie na životnosť až do 20 rokov. Ponúkame tak jedinečnú spoľahlivosť a bezstarostnosť. Zákazníci značky Miele z celého sveta preto zachovávajú spoločnosti Miele vernosť a odporúčajú ju ďalej.

Komfort Miele

Či už s klasickým otočným voličom, decentným senzorom alebo dotykovým displejom s vysokým rozlíšením, ako na vašom smartfóne. Obsluha spotrebičov Miele je jednoduchá a zábavná. K tomu je k dispozícii, či už v kuchyni alebo pri praní, množstvo komfortných a spoľahlivých automatických programov so „zárukou úspechu“ a veľký dôraz na detail. Krajší život s Miele!

Dizajn Miele

Ako žiadna iná značka domácich spotrebičov predstavuje Miele jasné tvary a nadčasovú eleganciu. Nikde inde nenájdete pre vaše zabudovateľné kuchynské spotrebiče porovnateľný rozsah štýlových dizajnových línií a farieb. Nikde inde nie je dizajn spotrebičov tak dôkladne vzájomne zosúladený. Bez ohľadu na to, aký štýl zariadenia uprednostňujete: Miele sa k vám bude perfektne hodiť.

Technológia Miele

Miele predstavuje fascinujúcu techniku a vynikajúce výsledky pri minimálnej spotrebe energie. To platí pre hygienickú a šetrnú starostlivosť o Vašu bielizeň, Vaše podlahy a riad ako aj pre rozličné kulinárske zážitky pri varení a pečení. Zabezpečujú to mnohé inovatívne vlastnosti, ktoré sú dostupné len v Miele.

Remeslo Miele

Miele predstavuje skutočné remeselné umenie, v ktorom sa spája vízia, precíznosť a veľa lásky k detailu. Každý z našich produktov je vyrábaný na najvyššej úrovni a prechádza dokonalou kontrolou kvality až po finálnu kontrolu povrchu rukavičkou. Od rukovätí, ktoré sú vyfrézované z jedného kusu kovu, až po rozmery štrbín, ktoré sú zosúladené naprieč všetkými produktovými skupinami, je každý diel súčasťou našej cesty k absolútnej dokonalosti. Pretože nič pre nás nie je dôležitejšie, ako Vaša dlhodobá radosť z prístroja Miele.

Servis Miele

Zákazníci Miele sa tešia ukážkovému prístupu: Naša rýchla a efektívna zákaznícka služba bola 17-krát zvolená zákazníkmi v Nemecku za číslo jeden vo svojom odbore. Aj keď si želáte individuálne produktové poradenstvo alebo profesionálne vyčistenie vášho zariadenia Miele, radi vás navštívime priamo u vás doma. Vždy sme tu pre vás. Sľubujeme!

Bosch HNG6764S1

2 715,00€

Na objednávku - info v obchode
Na objednávku - info v obchode

Bosch HNG6764S1

Séria 8, Zabudovateľná rúra s prídavnou parou s mikrovlnami 60 x 60 cm, Nerez...

2 715,00€

Prednosti vstavaných kávovarov Miele

Jednoduchá manipulácia

Intuitívna a komfortná obsluha: jeden dotyk na prípravu perfektnej kávovej či čajovej špeciality. Inteligentné funkcie ako CupSensor, OneTouch for Two alebo funkcia časovača vám umožnia zvlášť pohodlné ovládanie kávovarov Miele.

CupSensor

Vždy v správnej polohe Perfektná poloha šálky: Funkcia CupSensor1 rozpozná automaticky výšku šálky a nastaví centrálny vývod do správnej výšky. CupSensor je schopný spustiť sa až na 4 cm a zdvihnúť sa až do výšky 16,5 cm. Zabráni sa tým rozstreknutiu kávy a veľké poháre na latte macchiato sa dajú tiež komfortne umiestniť. BrilliantLight poskytuje s jemným LED svetlom optimálne osvetlenie a dá vyniknúť kráse vašej šálky.

DirectWater

Vždy pripravené na prevádzku Prakticky a pohodlne: Mnohé naše kávovary sú vybavené pevným prívodom čerstvej vody. Preto nie je potrebné pravidelné dopĺňanie vody – šetrí to čas a zvyšuje komfort. Prístoje s prívodom čerstvej vody je možné na želanie prepnúť aj na prevádzku so zásobníkom na vodu.

Funkcia kanvičky

Jednoduchá príprava pohostenia Potrebujete kávu pre väčšiu spoločnosť? Jedným dotykom váš kávovar Miele pripraví hneď za sebou až osem šálok kávy do kanvice. Do kanvice si takto jednoducho môžete pripraviť aj vodu na čaj. Môžete tiež využiť praktickú izolačnú kanvičku od Miele z časti Príslušenstvo: Káva či čaj zostanú takto teplé extra dlho.

Časovač

Vždy v správnom čase Kedykoľvek budete chcieť: Vďaka časovaču si zapnutie a vypnutie kávovaru Miele môžete individuálne naprogramovať. Tak sa zapne napríklad presne v čase, keď raňajkujete a večer sa zasa automaticky vypne. Individuálne sa dá nastaviť aj čas automatického čistenia a odvápnenia – pre viac flexibility. Kvôli úspore energie sa prístroj po dlhšom nepoužívaní môže automaticky vypnúť.

OneTouch for Two

Pre väčší pôžitok vo dvojici Pre dvojnásobný pôžitok z kávy: Máte návštevu a radi by ste si spolu vypili šálku kávy? S funkciou OneTouch for Two je to teraz možné celkom rýchlo a jednoducho: Jedným dotykom pripravíte súčasne dve výnimočne lahodné kávové špeciality. Príslušný program sa spúšťa automaticky. Takže nemusíte čakať, kým sa sparí najprv jedna šálka – šetrí to čas, ktorý si môžete užiť vo dvojici.

Nenáročné čistenie

Pre viac komfortu pri čistení Čistota bez námahy: pomocou praktických funkcií vyčistíte kávovar Miele úplne jednoducho. Hadičky na prívod mlieka a naparovacia jednotka sa vďaka funkcii AutoClean čistia automaticky – čo šetrí čas a poskytuje väčšiu voľnosť. Manuálne odvápňovanie odpadá takmer kompletne, pretože o odvápnenie sa postará funkcia AutoDescale. Rôzne komponenty sa vďaka funkcii Comfort Clean dajú v prevažnej miere umyť celkom pohodlne v umývačke riadu.

AutoDescale/AutoClean

Dokonalá starostlivosť – celkom automaticky Bez námahy proti nečistote a vodnému kameňu: Aby ste svoj čas mohli využiť zmysluplne, Miele sa postará o čistenie a odvápnenie1 vášho kávovaru. Vďaka funkcii AutoClean sa hadičky na prívod mlieka a naparovacia jednotka čistia a odmasťujú automaticky – aby bol kávovar vždy čistý. Takmer kompletne odpadá aj namáhavé odvápnenie: Patentované odvápňovanie AutoDescale sa postará o automatické odvápnenie vášho prístroja.

ComfortClean

Dokonalé čistenie v umývačke riadu S ComfortClean sa vám teraz čistenie podarí úplne jednoducho: Pretože takmer všetky komponenty vášho kávovaru sa dajú komfortne umývať v umývačke riadu. Patrí medzi ne okrem iného zásobník na vodu, odkvapkávacia miska a nádoba na usadeninu/odpadová nádoba. Zaručuje to optimálnu hygienu a prispieva v značnej miere k zachovaniu hodnoty vášho prístroja.

Pôžitok z kávy so systémom

Pravý zážitok z chuti Vychutnajte si svoju kávu naplno s prvotriednymi kávovarmi Miele. Vďaka funkcii AromaticSystemFresh sa zrnká kávy čerstvo namelú pre každú šálku a následne priamo sparujú – so zárukou intenzívnej chuti. S CoffeeSelect môžete okrem toho profitovať z troch samostatných zásobníkov na zrnkovú kávu – takto si každú kávovú špecialitu pripravíte vždy z vhodných kávových zŕn. Inteligentná technológia sparovania sa okrem toho postará o plné rozvinutie arómy. A aby bol váš okamih so šálkou kávy dokonalý, vyvinula spoločnosť Miele svoju vlastnú kávu – optimálne prispôsobenú vášmu kávovaru. Vzniká tak neporovnateľný zážitok z chuti kávy, ktorý prispeje k vašej raňajšej, obednej či večernej pohode.

CoffeeSelect

Individuálny pôžitok z chuti Maximálna sloboda voľby: S patentovaným systémom CoffeeSelect si vychutnáte kávu v maximálnej kvalite. V troch samostatných zásobníkoch môžu byť rôzne druhy kávových zŕn – každá kávová špecialita tak bude pripravená z najvhodnejších zrniek. Tieto si môžete zvoliť manuálne alebo ich trvalo priradiť k danému nápoju – tým získate maximálnu flexibilitu. Pripravená káva bude vždy z čistej odrody, pretože v systéme nezostávajú žiadne zvyšky.

AromaticSystemFresh

Vždy čerstvo namletá Vychutnajte si rozdiel: Náš inovatívny kužeľový mlynček zomelie pre každú šálku vždy čerstvé kávové zrnká so zachovaním arómy. Je to možné vďaka novému umiestneniu mlynčeka priamo nad sparovacou jednotkou. Výhoda: po zomletí nezostáva v mlynčeku zomletá káva, čo garantuje nefalšovanú chuť. Nový kužeľový mlynček je mimoriadne tichý, takže si svoju kávu môžete vychutnať bez akéhokoľvek rušenia.

Používateľské profily/nastavenia parametrov

Uložte si nastavenia pre individuálny pôžitok Pre individuálny pôžitok z kávy: Aby ste nemuseli neustále opakovať všetky nastavenia pre svoj obľúbený nápoj, môžete si ich uložiť do vlastného používateľského profilu. K dispozícii je až desať rôznych profilov. V používateľskom profile sú uložené všetky parametre pre vaše obľúbené nápoje: druh kávových zŕn, namleté množstvo, teplota a množstvo vody, a príp. množstvo mlieka a mliečnej peny.

Prednosti automatických kávovarov Miele

Zablokovanie sprevádzkovania

Jediným stlačením tlačidla Zablokovanie sprevádzkovania sa dá nastaviť na prístroji jediným dotykom prsta. Prístroj je tak chránený pred neželaným zapnutím, napríklad deťmi.

Nízka hlučnosť

Príjemne tichý Kávovary Miele melú kávu s nízkou hlučnosťou a ponúkajú pritom trvale perfektné výsledky.

OneTouch for Two

Pre viac pôžitku vo dvojici Všetky kávovary na zrnkovú kávu sú vybavené okrem už známej prípravy One Touch novou funkciou One Touch for Two. Táto funkcia umožňuje súčasnú prípravu dvoch chutných kávových špecialít jedným stlačením tlačidla. Príslušný program sa spustí plne automaticky. Vďaka skrátenej príprave zostáva viac času na pôžitok z kávy vo dvojici.

Zásobník na mletú kávu

Ďalší druh kávy pre individ. potrebu Okrem zásobníka na zrnkovú kávu sú kávovary Miele vybavené aj ďalším zásobníkom na mletú kávu. Ten môžete využiť na ďalší druh už namletej kávy.

Funkcia kanvička kávy alebo čaju

Príprava viacerých šálok za sebou Máte návštevu? Stlačením jedného tlačidla vám zariadenie pripraví do kanvice až 8 šálok kávy za sebou. Zariadenie CM7 vám navyše ponúka možnosť pripraviť vodu na čaj, pre jednu šálku aj celú kanvicu.

CupSensor

Automatické prispôsobenie centrálneho vývodu CupSensor vám uľahčuje manipuláciu s vašimi kávovarmi Miele. Táto inovácia rozpozná výšku šálky a uvedie centrálny vývod do správnej polohy vo výške medzi 8 a 16 cm. Vďaka ideálnej vzdialenosti sa nielenže zabráni rozstreknutiu kávy, ale dosiahne sa aj perfektná teplota kávy a optimálna kréma. Po výdaji mlieka sa centrálny vývod posunie o 1 cm vyššie, aby sa zabránilo znečisteniu.

Expert mód

Prispôsobenie podľa chuťových preferencií Parametre prípravy nápoja si individuálne nastavíte podľa Vašich preferencií: Množstvo namletia a vody sa dá v expertnom režime nastaviť ešte aj v prebiehajúcom procese prípravy nápoja. Takto pripravíte aj vašim hosťom perfektný kávový nápoj podľa ich prianí.

BrilliantLight

Káva vždy na očiach Vždy ten najlepší pohľad na vašu kávu – to dokáže len osvetlenie BrilliantLight. Jemné LED svetlo osvetlí každú šálku a postará sa tak o príjemnú atmosféru vo vašej kuchyni. Perfektným doplnkom k vyváženému dizajnu všetkých kávovarov je BrilliantLight ďalšou viditeľnou prednosťou, ktorá pôžitok z kávy ešte viac skrášli.

Jednoduchá manipulácia

Jednoduché ovládanie prstom Ovládanie prístroja nemôže byť pohodlnejšie: vďaka intuitívne ovládateľnému dotykovému displeju si môžete pôžitok zo svojej obľúbenej kávy vychutnávať len niekoľkými krátkymi dotykmi.

AutoDescale

Automatické odvápnenie Modely CM 7500/CM 7550 a CM 7750 nemusíte náročne odvápňovať, pretože si to prístroje zariadia samé. Patentovaný vynález spoločnosti Miele: Z kartuše na zadnej strane prístroja si tieto kávovary samé vykonajú odvápnenie denne v čase, ktorý si zvolíte. Takže silné usadeniny vápnika ani nemôžu vzniknúť. Kartuša vydrží, v závislosti od používania plnoautomatického kávovaru, 7 až 12 mesiacov2; ich výmena je jednoduchá.

Autom. funkcia preplachovania a čistiace programy

Pre vašu hygienu a pohodlie Technická inovácia, ktorá vám príde vhod. Pohodlné čistiace programy v spojení s automatickou funkciou prepláchnutia prinášajú najlepšie výsledky vo veciach údržby prístroja a hygieny. Zabráni sa znečisteniam skôr ako môžu vzniknúť. Zaručí vám to dlhú životnosť vášho kávovaru a značne prispieva k zachovaniu jeho kvality.

Automatické preplachovanie rozvodov mlieka

Plus pre hygienu Po príprave kávových špecialít s mliekom sa automaticky spustí prepláchnutie všetkých prvkov, ktoré rozvádzajú mlieko, vodou zo zásobníka na vodu. Zaručuje to najvyšší komfort z hygienického hľadiska.

ComfortClean

Jednoduché čistenie v umývačke riadu Systém ComfortClean robí hygienu mimoriadne jednoduchou. Mnohé súčiastky kávovarov, ako Napríklad zásobník na vodu a odpadová nádoba sa dajú jednoducho vyčistiť v umývačke riadu. To značne prispieva k zachovaniu kvality prístroja.

Ľahko vyberateľná sparovacia jednotka

Pretrvávajúca kvalita kávy Sparovacia jednotka je „srdcom“ automatickej prípravy kávy. Dá sa ľahko vybrať a vyčistiť. To dlhodobo zaistí bezchybnú hygienickú čistotu sparovacej jednotky, trvale vysokú kvalitu kávy a dlhú životnosť prístroja.

Nenáročné čistenie

Pre väčší komfort pri čistení Denné čistenie vybavia inteligentné prístroje takmer samy. Po každej príprave s mliekom sa automaticky prepláchne rozvod mlieka. Exkluzívny program odvápnenia AutoDescale v prípade CM7 sa automaticky postará o dlhú životnosť. Odkvapkávaciu misku, zásobník na vodu a odpadovú nádobu je možné jednoducho vybrať a vďaka funkcii ComfortClean umyť v umývačke riadu. Efektívne funkcie čistenia zaručujú hygienu a excelentnú chuť kávy.

Biely čaj

Biely čaj je cenný a chutný: Na jeho výrobu sa používajú mladé, ešte neotvorené čajové púčiky, ktoré mu dodávajú jeho mimoriadne jemnú a kvetinovú chuť. Jeho spracovanie je šetrné ako pri žiadnom inom type čaju. Aby biely čaj dokázal optimálne rozvinúť svoju jemnú arómu, mali by ste ho lúhovať cca 2 minúty.

Japonský čaj

Japonský čaj Kvalitný a výberový: Už viac ako 1 500 rokov sa v Japonsku pestuje zelený čaj. Vyznačuje sa svojou sviežou zelenou farbou a mimoriadne jemnou chuťou. Vychutnajte si plnú a povzbudivú arómu Umami, ktorá sa mimoriadne dobre rozvinie práve pri nízkej teplote zalievanej vody. Čaj by sa mal lúhovať cca 1,5 minúty.

Chai Latte

Nápoj Chai-Latte nadchýna svojou voňavou zmesou korení: Orientálne arómy, ako sú zázvor, škorica a kardamóm, sa vzájomne spájajú a vytvárajú silný čierny čaj, čím sa postarajú o výrazný chuťový zážitok. Nápoj navyše príjemne dopĺňa horúce mlieko. Po cca 3 minútach lúhovania bude Chai-Latte perfektne pripravený.

Cappuccinatore

Perfektná mliečna pena pre kávové špeciality S Cappuccinatore si pripravíte mlieko alebo mliečnu penu za okamih. Len za niekoľko sekúnd zohreje alebo napení mlieko priamo do šálky alebo pohára. Následne sa dá pohodlne umyť v umývačke riadu.

Funkcia DoubleShot

Viac arómy, menej horkých látok Pre všetkých, ktorí milujú silnú chuť kávy: nová funkcia DoubleShot v kávovare CM7. Nápoj sa pripravuje s dvojitým množstvom1 kávy/espressa, ale s kratším časom extrahovania. Tak sa z kávy uvoľní omnoho menej horkých látok. Výsledkom je mimoriadne plná a hebká aróma kávy bez horkej príchute. Ideálne, napr. pre espresso, kapučíno alebo Flat White.

AromaticSystem

Pre intenzívnu arómu kávy Viac miesta pre viac chuti. Dynamická sparovacia komora kávovarov Miele sa s pritekajúcou vodou zväčšuje. Tým sa mimoriadne intenzívne zmieša mletá káva s vodou a aróma kávy sa môže ešte lepšie rozvinúť. Tešte sa na skvelú vôňu kávy s citelne intenzívnejším pôžitkom.

Individuálne nastavenia

Uložte si svoje obľúbené nápoje Podľa druhu kávy a intenzity chute je možné individuálne nastaviť parametre prípravy: stupeň namletia, namleté množstvo, teplota sparenia, predsparenie, ako aj množstvo vody. Z každého druhu kávy, akéhokoľvek stupňa praženia, získate perfektnú arómu pre vašu kávovú špecialitu.

Coffee & Tea

20 rôznych nápoj. špecialít. S 1 prístrojom. Nový kávovar CM7 ponúka úplne novú rozmanitosť chutí: Dokáže pripraviť až 20 rôznych horúcich nápojov. A to najlepšie: Kávovar CM7 zvládne nielen široké spektrum talianskych kávových špecialít, ale aj individuálnu prípravu rôznych druhov kávy. Či zelený, čierny, bylinkový alebo ovocný čaj: Voda sa vždy bude pripravovať pri optimálnej teplote – pre tú najlepšiu arómu.

Užívateľské profily

Uložte si nastavenia vašich obľúbených nápojov Uložte si svoje obľúbené nápoje do jedného z 10 užívateľských profilov a nechajte sa od vášho kávovaru Miele osobne pozdraviť. V užívateľskom profile sú uložené všetky parametre pre váš obľúbený nápoj: Namleté množstvo, teplota a množstvo vody, príp. príprava mlieka. Pre individuálny pôžitok z kávy.

CoffeeSelect

Jedinečné: Vyberte si vhodný druh kávových zŕn Táto možnosť voľby prináša pôžitok na najvyššej úrovni: Svoju kávu si teraz pripravíte so správnym druhom kávových zŕn. V 3 samostatných zásobníkoch nájdu svoje miesto rôzne druhy zŕn. Pri príprave nápoja ručne vyberiete vhodný druh kávy – alebo automaticky v prípade trvalého priradenia želaného druhu. Vychutnajte si espresso z kávových zŕn espresso – príprava vždy z čistej odrody, pretože v prístroji nezostávajú žiadne predošlé zvyšky.

V perfektnej harmónii pre dokonalý pôžitok z kávy

Či už sa rozhodnete pre zabudovateľný alebo voľne stojaci kávovar Miele: momenty na vychutnávanie si dokonalej kávy sú zaručené. Naše plnoautomatické kávovary poskytujú možnosť prípravy rozličných kávových špecialít vďaka perfektne zosúladenému systému. Presvedčte sa sami zrakom, čuchom, dotykom, sluchom a samozrejme dokonalou chuťou.

AromaticSystemFresh

Inovatívny systém mletia a sparenia Tento rozdiel pocítite: Náš inovačný kužeľový mlynček zomelie kávové zrnká jedinečne šetrne so zachovaním arómy – a pre každú kávu vždy čerstvú dávku. Je to možné vďaka novému umiestneniu mlynčeka priamo nad naparovacou jednotkou. Tak po zomletí nezostáva v mlynčeku žiadna zomletá káva. Vychutnajte si kávu z čerstvo namletých zrniek, kedykoľvek a nerušene: Nový kužeľový mlynček je navyše mimoriadne tichý.

Prednosti vstavaných umývačiek Miele

Technológia EcoPower

Inovatívny prívod vody na úsporné umývanie V programe ECO je spotreba vody zredukovaná na 8,9 litra. Preto sa aj pri nahrievaní spotrebuje menej energie – a vy môžete profitovať z energeticky úspornej umývačky riadu. Úsporu vody umožňuje inteligentne vytvorený prívodný systém a nový, veľmi efektívny filtračný systém. Dodatočná izolácia znižuje tepelné straty, a tak aj množstvo energie potrebné na nahrievanie vody.

Umývanie výhradne s čerstvou vodou

Najúspornejšie umývačky riadu Miele, aké kedy boli Umývačky riadu Miele umývajú výhradne čerstvou vodou a v programe Automatic so spotrebou vody od 6 litrov – to je výrazne menej ako jeden naplnený drez. Spoločnosť Miele tak za posledných 30 rokov znížila spotrebu vody o 85 %. Klesla aj spotreba prúdu: V programe ECO dosahujú umývačky riadu Miele hodnotu spotreby elektrického prúdu len 0,67 kWh.

Eco Feedback

Chcete umývať ekologicky? Naše umývačky riadu vám to uľahčia: Predpokladaná spotreba vody a energie sa zobrazí na displeji, hneď ako zvolíte program. Funkcia EcoFeedback vám umožní rozhodnúť sa pre ekologicky optimálny variant. Po ukončení programu si môžete zobraziť skutočné hodnoty spotreby.

Prípojka na teplú vodu

Úspora energie až 50 % (V programe Jemný) Každá umývačka riadu Miele je vybavená pripojením na teplú vodu až do 60 °C. Tak je možné znížiť spotrebu energie v programe Jemný až o 50 % a dĺžku programu až o 10 %. V programe ECO klesne spotreba energie umývačky riadu až na hodnotu 0,45 kWh.

Umývanie s čerstvou vodou so spotrebou 6,5 l

Najúspornejšie umývačky riadu Miele Umývačky riadu Miele umývajú výlučne s čerstvou vodou a v programe Automatika so spotrebou vody už od 6,5 litra - je to výrazne menej ako jedno naplnené umývadlo. Spoločnosť Miele znížila spotrebu vody za posledných 30 rokov o 85 %. Aj spotreba elektrickej energie klesla na najlepšie hodnoty: V programe ECO dosahujú umývačky riadu Miele hodnotu spotreby len 0,83 kWh.

Celosvetová novinka: AutoDos s PowerDiskom

Automatické dávkovanie pre prefektné výsledky Excelentné výsledky: AutoDos je prvé automatické dávkovanie na svete s integrovaným systémom PowerDisk2. Umývačka riadu a práškový granulát tak tvoria precízne zladený systém – dávkuje sa podľa programu a v optimálnom čase. Užite si slobodu: PowerDisk vydrží priemerne 20 umývacích cyklov1. Stačí ju raz naprogramovať – potom už prvá autonómna umývačka riadu pracuje automaticky vďaka funkcii AutoStart.

AutoStart

Spustenie s možnosťou naprogramovania v aplikácii Vďaka funkcii AutoStart môžete umývačku riadu naprogramovať prostredníctvom aplikácie tak, aby sa samostatne spustila v prednastavenom čase. Funkcia AutoDos a PowerDisk zabezpečí, že bude k dispozícii vždy dostatok čistiaceho prostriedku, a tak bude môcť spotrebič pracovať samostatne. Vďaka tomu ho nemusíte zapínať manuálne alebo cez aplikáciu, nezabudnete viac na spustenie programu a nedostatočne čistý riad bude tiež minulosťou.

BrilliantLight

Optimálne podsvietenie pre jednoduché nakladanie Vďaka patentovanému ovládaniu dvierok sa po otvorení umývačky riadu automaticky rozsvietia 4 výkonné LED. 4 výkonné LED žiarovky tak rozžiaria vnútorný priestor oslňujúcim svetlom. Vnútorný priestor umývačky riadu bude perfektne osvetlený a naplnenie a vyprázdnenie košov sa tým výrazne uľahčí.

Knock2open

Dizajn bez rukovätí, inovačné otváranie Žiaden zázrak, Miele: vďaka funkcii Knock2open je umývanie riadu čarovný zážitok a okrem toho poskytuje perfektné riešenie dizajnu vašej kuchyne bez rukovätí. Po dvojnásobnom poklopaní na čelnú stranu plne integrovanej umývačky riadu Miele sa dvierka vďaka rafinovanému otváraciemu mechanizmu otvoria úplne samočinne o približne 10 cm. Komfort, ktorý si zamilujete.

ComfortClose

Koncept dvierok, ktorý pri všetkom spolupracuje Vychutnajte si mimoriadne ľahké otváranie a zatváranie dvierok Miele. Okrem toho zostanú dvierka stáť v každej požadovanej pozícii.

AutoClose

Automatické zatváranie dvierok S funkciou Miele AutoClose sa umývačka riadu zatvorí automaticky a celkom jemne. Je to nielen pohodlné, ale aj elegantné – takmer magický moment v každodennom živote. Stačí ľahký kontakt medzi dvierkami a prístrojom – a umývačka riadu sa s podporou motora zatvorí úplne sama.

Zásuvka 3D-MultiFlex

Maximálna flexibilita Vylepšili sme príborovú zásuvku: Teraz do príborovej zásuvky svojej umývačky riadu môžete dávať aj malý riad, ako sú šálky na espresso. Zásuvka 3D-MultiFlex1 pozostáva z jedného zníženého stredového dielu a dvoch bočných častí. Ľavá časť sa dá posunúť doprava, čím vznikne priestor na vysoké poháre na víno v hornom koši. Do pravej časti, ktorá sa dá znížiť, pohodlne umiestníte veľké príbory a malý riad.

Košové vybavenie FlexLine

Inteligentné usporiadanie koša na všetky typy riadu Najrôznejší riad a príbory vždy vhodne umiestníte vďaka úžasným možnostiam. Nápadne elegantná rukoväť sa postará o bezpečné vyťahovanie košov – pohodlne z každého uhla. Šálky si svoje bezpečné miesto nájdu v držiaku na šálky FlexCare. Misky môžete optimálne uložiť do dvojdielneho sklápacieho hrebeňového držiaka. A vzácne poháre na víno? Tie sa vložia do mäkkej ochrannej silikónovej podložky.

Zásuvka 3D MultiFlex C

Pohodlné ukladanie riadu Vylepšili sme príborovú zásuvku: Teraz do príborovej zásuvky svojej umývačky riadu môžete do určených držiakov ukladať aj jedálenské paličky. Zásuvka 3D MultiFlex C s držiakmi na paličky pozostáva z jedného zníženého stredového dielu a dvoch bočných častí. Ľavá časť sa dá posunúť doprava, čím vznikne priestor na vysoké poháre v hornom koši. V sklopnej pravej časti pohodlne umiestnite malý riad ako misy a misky.

Ručenie za škody spôsobené vodou

Poistená proti škodám spôsobeným vodou Na toto sa môžete spoľahnúť: Na ochranu pred poškodením vodou1 sú všetky umývačky riadu Miele vybavené systémom Waterproof. Ak sa však tento systém pokazí a vzniknú vecné škody, ste proti nim poistení – a to na 20 rokov. V rámci ručenia za ochranu pred vodou prevezmeme náklady za vzniknuté škody. Predpokladom je odborná inštalácia.

Najlepšie hodnoty hlučnosti

Najlepšie hodnoty hlučnosti Užite si pokoj: Naše umývačky riadu pracujú vďaka nízkym hodnotám hlučnosti od 41 dB (A) mimoriadne ticho – a tak sú podstatne tichšie ako bežný rozhovor. Napriek tomu sa môžete tešiť na ich tradične optimálne výsledky.

Preukázaná hygiena

Hygienicky čisté – vedecky testované S Miele je váš riad hygienicky čistý: Testy, ktoré vykonala Vysoká škola Rhein-Waal, dokazujú mimoriadny hygienický čistiaci výkon umývačiek riadu Miele. V hygienickom teste sa s funkciou AutoDos a prostriedkom PowerDisk v programoch ECO 50 °C a QuickPowerWash 65 °C odstraňuje viac ako 99,99 % baktérií (Enterococcus faecium). Hygienický program znižuje bakteriálnu záťaž (Enterococcus faecium alebo Micrococcus luteus) minimálne o faktor 10.000 v teste aj bez čistiaceho prostriedku.

QuickPowerWash

Najlepšie umývanie za menej ako hodinu Spoločne neprekonateľné: nový umývací program QuickPowerWash a jemu prispôsobené tablety UltraTabs All in 1 do umývačky Miele dosahujú najlepšie výsledky umývania a sušenia bežne zašpineného riadu už za 58 minút, rovnako ako aj PowerDisk. Špeciálne vyvinuté tablety sa rozpustia už za 2–3 minúty. Vďaka tomu prebieha čistiaci proces hneď na začiatku umývacieho programu.

Extra suché

Perfektné výsledky pri pohároch a plastovom riade Vďaka predĺženej fáze sušenia a zvýšeniu teploty oplachovacej vody sa všetko perfektne vysuší, dokonca aj poháre a plastové časti riadu.

Hygiena

Pre absolútnu čistotu Hygienicky bezchybný: Detské fľaše, dosky na krájanie atď., budú zbavené všetkých baktérií a budú mimoriadne čisté. Certifikované inštitútom pre aplikovaný výskum (Institut für Angewandte Forschung GmbH).

Solárny úsporný

Udržateľnosť v novej dimenzii Značka Miele – jednoducho neporaziteľná v otázkach trvalej udržateľnosti. Program umývania Solárny úsporný je optimálny program pre domácnosti, ktoré sú vybavené solárnymi panelmi, tepelným čerpadlom alebo plynovo-olejovým vykurovaním, pretože tento program využíva výlučne teplotu už predhriatej privádzanej vody. Vďaka inteligentnému priebehu programu dosiahnete úžasne nízku spotrebu elektriny: 0,05 kWh na jedno umývanie.

SensorDry

Optimálne sušenie s menšou spotrebou energie SensorDry je inteligentné prispôsobenie umývacieho programu v oblasti sušenia a ochrany nábytku. Senzor kontroluje naloženie a meria teplotu v umývacom priestore a teplotu okolitého prostredia. Podľa toho prispôsobuje umývací program, napríklad teplotu čistej vody. Cieľom je celkom eliminovať vyzrážané kvapky na nábytku, nižšia spotreba energie a kratšie programy pri konštantnej úrovni sušenia.

Prednosti voľne stojacich umývačiek Miele

Technológia EcoPower

Inovatívny prívod vody na úsporné umývanie V programe ECO je spotreba vody zredukovaná na 8,9 litra. Preto sa aj pri nahrievaní spotrebuje menej energie – a vy môžete profitovať z energeticky úspornej umývačky riadu. Úsporu vody umožňuje inteligentne vytvorený prívodný systém a nový, veľmi efektívny filtračný systém. Dodatočná izolácia znižuje tepelné straty, a tak aj množstvo energie potrebné na nahrievanie vody.

Umývanie výhradne s čerstvou vodou

Najúspornejšie umývačky riadu Miele, aké kedy boli Umývačky riadu Miele umývajú výhradne čerstvou vodou a v programe Automatic so spotrebou vody od 6 litrov – to je výrazne menej ako jeden naplnený drez. Spoločnosť Miele tak za posledných 30 rokov znížila spotrebu vody o 85 %. Klesla aj spotreba prúdu: V programe ECO dosahujú umývačky riadu Miele hodnotu spotreby elektrického prúdu len 0,67 kWh.

Eco Feedback

Eco Feedback Chcete umývať ekologicky? Naše umývačky riadu vám to uľahčia: Predpokladaná spotreba vody a energie sa zobrazí na displeji, hneď ako zvolíte program. Funkcia EcoFeedback vám umožní rozhodnúť sa pre ekologicky optimálny variant. Po ukončení programu si môžete zobraziť skutočné hodnoty spotreby.

Prípojka na teplú vodu

Úspora energie až 50 % (V programe Jemný) Každá umývačka riadu Miele je vybavená pripojením na teplú vodu až do 60 °C. Tak je možné znížiť spotrebu energie v programe Jemný až o 50 % a dĺžku programu až o 10 %. V programe ECO klesne spotreba energie umývačky riadu až na hodnotu 0,45 kWh.

Umývanie s čerstvou vodou so spotrebou 6,5 l

Najúspornejšie umývačky riadu Miele Umývačky riadu Miele umývajú výlučne s čerstvou vodou a v programe Automatika so spotrebou vody už od 6,5 litra - je to výrazne menej ako jedno naplnené umývadlo. Spoločnosť Miele znížila spotrebu vody za posledných 30 rokov o 85 %. Aj spotreba elektrickej energie klesla na najlepšie hodnoty: V programe ECO dosahujú umývačky riadu Miele hodnotu spotreby len 0,83 kWh.

Celosvetová novinka: AutoDos s PowerDiskom

Automatické dávkovanie pre prefektné výsledky Excelentné výsledky: AutoDos je prvé automatické dávkovanie na svete s integrovaným systémom PowerDisk. Umývačka riadu a práškový granulát tak tvoria precízne zladený systém – dávkuje sa podľa programu a v optimálnom čase. Užite si slobodu: PowerDisk vydrží priemerne 20 umývacích cyklov. Stačí ju raz naprogramovať – potom už prvá autonómna umývačka riadu pracuje automaticky vďaka funkcii AutoStart.

AutoStart

Spustenie s možnosťou naprogramovania v aplikácii Vďaka funkcii AutoStart môžete umývačku riadu naprogramovať prostredníctvom aplikácie tak, aby sa samostatne spustila v prednastavenom čase. Funkcia AutoDos a PowerDisk zabezpečí, že bude k dispozícii vždy dostatok čistiaceho prostriedku, a tak bude môcť spotrebič pracovať samostatne. Vďaka tomu ho nemusíte zapínať manuálne alebo cez aplikáciu, nezabudnete viac na spustenie programu a nedostatočne čistý riad bude tiež minulosťou.

ComfortClose

Koncept dvierok, ktorý pri všetkom spolupracuje Vychutnajte si mimoriadne ľahké otváranie a zatváranie dvierok Miele. Okrem toho zostanú dvierka stáť v každej požadovanej pozícii.

Košové vybavenie FlexLine

Inteligentné usporiadanie koša na všetky typy riadu Najrôznejší riad a príbory vždy vhodne umiestníte vďaka úžasným možnostiam. Nápadne elegantná rukoväť sa postará o bezpečné vyťahovanie košov – pohodlne z každého uhla. Šálky si svoje bezpečné miesto nájdu v držiaku na šálky FlexCare. Misky môžete optimálne uložiť do dvojdielneho sklápacieho hrebeňového držiaka. A vzácne poháre na víno? Tie sa vložia do mäkkej ochrannej silikónovej podložky.

Zásuvka 3D-MultiFlex

Maximálna flexibilita Vylepšili sme príborovú zásuvku: Teraz do príborovej zásuvky svojej umývačky riadu môžete dávať aj malý riad, ako sú šálky na espresso. Zásuvka 3D-MultiFlex1 pozostáva z jedného zníženého stredového dielu a dvoch bočných častí. Ľavá časť sa dá posunúť doprava, čím vznikne priestor na vysoké poháre na víno v hornom koši. Do pravej časti, ktorá sa dá znížiť, pohodlne umiestníte veľké príbory a malý riad.

Zásuvka 3D MultiFlex C

Pohodlné ukladanie riadu Vylepšili sme príborovú zásuvku: Teraz do príborovej zásuvky svojej umývačky riadu môžete do určených držiakov ukladať aj jedálenské paličky. Zásuvka 3D MultiFlex C s držiakmi na paličky pozostáva z jedného zníženého stredového dielu a dvoch bočných častí. Ľavá časť sa dá posunúť doprava, čím vznikne priestor na vysoké poháre v hornom koši. V sklopnej pravej časti pohodlne umiestnite malý riad ako misy a misky.

Ručenie za škody spôsobené vodou

Poistená proti škodám spôsobeným vodou Na toto sa môžete spoľahnúť: Na ochranu pred poškodením vodou sú všetky umývačky riadu Miele vybavené systémom Waterproof. Ak sa však tento systém pokazí a vzniknú vecné škody, ste proti nim poistení – a to na 20 rokov. V rámci ručenia za ochranu pred vodou prevezmeme náklady za vzniknuté škody. Predpokladom je odborná inštalácia.

Najlepšie hodnoty hlučnosti

Najlepšie hodnoty hlučnosti Užite si pokoj: Naše umývačky riadu pracujú vďaka nízkym hodnotám hlučnosti od 41 dB (A) mimoriadne ticho – a tak sú podstatne tichšie ako bežný rozhovor. Napriek tomu sa môžete tešiť na ich tradične optimálne výsledky.

Preukázaná hygiena

Hygienicky čisté – vedecky testované S Miele je váš riad hygienicky čistý: Testy, ktoré vykonala Vysoká škola Rhein-Waal, dokazujú mimoriadny hygienický čistiaci výkon umývačiek riadu Miele. V hygienickom teste sa s funkciou AutoDos a prostriedkom PowerDisk v programoch ECO 50 °C a QuickPowerWash 65 °C odstraňuje viac ako 99,99 % baktérií (Enterococcus faecium). Hygienický program znižuje bakteriálnu záťaž (Enterococcus faecium alebo Micrococcus luteus) minimálne o faktor 10.000 v teste aj bez čistiaceho prostriedku.

QuickPowerWash

Najlepšie umývanie za menej ako hodinu Spoločne neprekonateľné: nový umývací program QuickPowerWash a jemu prispôsobené tablety UltraTabs All in 1 do umývačky Miele dosahujú najlepšie výsledky umývania a sušenia bežne zašpineného riadu už za 58 minút, rovnako ako aj PowerDisk. Špeciálne vyvinuté tablety sa rozpustia už za 2–3 minúty. Vďaka tomu prebieha čistiaci proces hneď na začiatku umývacieho programu.

Extra suché

Perfektné výsledky pri pohároch a plastovom riade Vďaka predĺženej fáze sušenia a zvýšeniu teploty oplachovacej vody sa všetko perfektne vysuší, dokonca aj poháre a plastové časti riadu.

Hygiena

Pre absolútnu čistotu Hygienicky bezchybný: Detské fľaše, dosky na krájanie atď., budú zbavené všetkých baktérií a budú mimoriadne čisté. Certifikované inštitútom pre aplikovaný výskum (Institut für Angewandte Forschung GmbH).

Solárny úsporný

Udržateľnosť v novej dimenzii Značka Miele – jednoducho neporaziteľná v otázkach trvalej udržateľnosti. Program umývania Solárny úsporný je optimálny program pre domácnosti, ktoré sú vybavené solárnymi panelmi, tepelným čerpadlom alebo plynovo-olejovým vykurovaním, pretože tento program využíva výlučne teplotu už predhriatej privádzanej vody. Vďaka inteligentnému priebehu programu dosiahnete úžasne nízku spotrebu elektriny: 0,05 kWh na jedno umývanie.

SensorDry

Optimálne sušenie s menšou spotrebou energie SensorDry je inteligentné prispôsobenie umývacieho programu v oblasti sušenia a ochrany nábytku. Senzor kontroluje naloženie a meria teplotu v umývacom priestore a teplotu okolitého prostredia. Podľa toho prispôsobuje umývací program, napríklad teplotu čistej vody. Cieľom je celkom eliminovať vyzrážané kvapky na nábytku, nižšia spotreba energie a kratšie programy pri konštantnej úrovni sušenia.

Prednosti rúr na pečenie Miele

Studená čelná strana

Horúce bude len jedlo Rúry na pečenie Miele sú kompletne ochladzované. Vďaka tomu zostanú ovládacia časť a rukoväti, ako aj okolitý nábytok relatívne studené. Viacnásobná konštrukcia skla efektívne izoluje dvierka rúry na pečenie a stará sa o nízku teplotu na vonkajšej strane dvierok, a tým aj o bezpečnosť a ochranu pred popáleninami.

Bezpečnostné funkcie

Maximálna bezpečnosť v každej situácii Postarajte sa aktívne o dodatočnú bezpečnosť – stlačením tlačidla sa prístroj dá zablokovať a je tak chránený pred neželaným zapnutím, napr. deťmi. Alebo v prípade núdze profitujte z funkcie bezpečnostného vypnutia: Pri prekročení maximálnej doby prevádzky sa rúra na pečenie Miele automaticky vypne. To poskytne spoľahlivú bezpečnosť aj v prípade, že rúru na pečenie zabudnete vypnúť.

Energetická účinnosť

Vynikajúca energetická účinnosť Mimoriadne nízka spotreba elektrickej energie: Naše rúry na pečenie sa vyznačujú triedou energetickej účinnosti A+. S ňou ušetríte veľa energie – a šetríte nielen životné prostredie, ale aj svoju peňaženku.

Prepojenie domácich spotrebičov cez Miele@home

Viac voľnosti, bezpečnosti a komfortu Sieťové prepojenie vašich domácich spotrebičov prinesie viac voľného času pre vás, ako aj viac bezpečnosti a komfortu pre vašu domácnosť: Ovládajte svoju rúru na pečenie aj na cestách a upravte parametre nastavenia podľa svojich želaní. Ponúkame vám špeciálne vyvinuté funkcie a mobilné ovládanie – s Miele máte k dispozícii vždy najnovší digitálny komfort.

MotionReact

Reaguje na priblíženie Rúru na pečenie môžete ovládať bez stlačenia tlačidla a bez dotyku. Keď sa priblížite, rozsvieti sa ohrevný priestor alebo sa zapne displej. Priblíženie môže spustiť aj signálne tóny, ktoré signalizujú koniec varného procesu. To je zjavne pohodlné. Ak je prístroj v prevádzke za uzavretými nábytkovými dvierkami, vyšle MotionReact akustický signál a v prípade potreby prístroj vypne.

Plnovýsuv FlexiClip

Váš pripravovaný pokrm: veľmi dobre prístupný Podlievanie a obracanie jedla pohodlne a v bezpečnej vzdialenosti od horúceho ohrevného priestoru: S plnovýsuvným pojazdom FlexiClip môžete plechy na pečenie alebo opekacie rošty bez námahy vytiahnuť z rúry bez nebezpečenstva, že sa popálite. Tento špeciálne pre nás patentovaný systém vám umožňuje použiť plnovýsuvný pojazd flexibilne v rôznych rovinách, presne podľa vašej potreby.

Časové funkcie

Manažovanie času prenechajte rúre na pečenie Takto zvládnete všetky práce v požadovanom čase a bez stresu: Jednoducho nastavte čas začatia, čas ukončenia alebo dobu trvania varenia. Varenie sa automaticky ukončí po uplynutí naprogramovanej doby. Užitočným pomocníkom v mnohých situáciách je aj integrovaný kuchynský budík. A ešte niečo: Pri výpadku prúdu sa nastavený čas uchová v pamäti cca 150 hodín.

MultiLingua

Dokonale zrozumiteľné Komfort pri obsluhe pre každého: Na displeji sa dajú nastaviť rôzne jazyky. Tým je zaručená zrozumiteľná obsluha, aj v rôznych jazykoch. MultiLingua je k dispozícii pre prístroje od ovládania typu DirectSensor S.

SoftOpen a SoftClose

Jemný pohyb dvierok Vždy upútajú pozornosť: Vďaka rafinovanému tlmiacemu mechanizmu sa dvierka ladne zatvárajú a otvárajú. A to až do 90° – čo umožňuje pohodlný a maximálne voľný prístup k pokrmom umiestneným v ohrevnom priestore.

Výbava PerfectClean

Jedinečný antiadhézny efekt pre ľahké čistenie Čistenie hravo a jednoducho: Množstvo súčastí vašej rúry na pečenie Miele, napr. ohrevný priestor, plechy na pečenie a rošty na pečenie či vyprážanie, majú patentovanú povrchovú úpravu s jedinečnými nepriľnavými vlastnosťami. Odolné nečistoty sa dajú bez námahy odstrániť umývacím roztokom a špongiou.

Pyrolýzové samočistenie a príslušenstvo PyroFit

Čistenie bez akejkoľvek námahy Uľahčite si každodennú rutinu: Pri pyrolytickom samočinnom čistení sa zostatky jedla rozpadnú na popol a bezo zvyšku sa uvoľnia z povrchov – náročnosť čistenia je tým podstatne nižšia. Zabudnúť môžete aj na agresívne čistiace prostriedky a dlhé hodiny čistenia. Praktická výhoda: Počas čistenia môžu v závislosti od modelu časti príslušenstva zostať v ohrevnom priestore.

Katalyzátor AirClean

Menej zápachov Chráňte svoje steny, nábytok a záclony: S katalyzátorom AirClean sa výrazne redukuje tvorba tukových usadenín a nepríjemných zápachov počas pyrolýzovej prevádzky – pre príjemné ovzdušie vo vašej domácnosti.

CleanSteel

Ochranný systém pre bezchybné nerezové povrchy Špeciálna povrchová úprava: Prístroje Miele z nerezu majú mimoriadne kvalitný povrch s úpravou CleanSteel. To umožňuje veľmi jednoduché čistenie bez použitia špeciálnych čistiacich prostriedkov. Odtlačky prstov? Na povrchu s úpravou Miele CleanSteel sú takmer neviditeľné.

FoodView

Jedlo vždy pod kontrolou Majte pokrmy v rúre na pečenie pod kontrolou – aj keď ste práve niekde inde: Kamera integrovaná v hornej stene ohrevného priestoru vám na smartfóne alebo tablete ukáže, ako pripravovaný pokrm vyzerá. V prípade potreby môžete rovnako pohodlne na diaľku prostredníctvom svojho mobilného koncového zariadenia upraviť nastavenia sieťovo prepojenej rúry na pečenie. Viac kontroly vám tak poskytne viac voľnosti – a neporovnateľný komfort.

BrilliantLight

Dokonalá viditeľnosť na všetkých úrovniach Aby ste mohli čo najlepšie sledovať prípravu pečeného mäsa alebo nákypu v rúre, zabezpečujú vysokokvalitné svetelné LED trubice optimálne osvetlenie všetkých úrovní ohrevného priestoru – takto z každého uhla dokonale vidíte na pripravovaný pokrm.

Ventilátor horúceho vzduchu TwinPower

Z nuly na požadovanú teplotu S ventilátorom horúceho vzduchu TwinPower pre 90 cm rúry na pečenie nemusíte dlho čakať, kým sa rúra predhreje – v priebehu minimálnej doby dosiahne prevádzkovú teplotu a vaše pokrmy môžete vložiť priamo do rúry. Dve ohrevné telesá, ako aj dva ventilátory sa postarajú o optimálnu cirkuláciu vzduchu. Zaručuje to nielen rýchlu prevádzkovú pripravenosť, ale aj rovnomerné pečenie.

Otočný gril

Pochúťky z ražňa Tešte sa na chutné grilované kuriatko z vlastnej rúry: S otočným grilom pre 90 cm široké rúry na pečenie môžete doma ugrilovať kura či iné mäso – koža bude chrumkavá a mäso zostane šťavnaté. Aj rebierka sa s týmto príslušenstvom dajú pripraviť zvlášť chutne.

Klimatické pečenie

Optimálne výsledky s funkciou zvýšenia vlhkosti Takto dosiahnete bez námahy najlepšie výsledky: V rôznych prevádzkových režimoch môžete privádzať vlhkosť. Tak bude mäso zvnútra jemné a šťavnaté a zvonka bude mať chutnú kôrku, chlieb a žemle budú kypré a zároveň optimálne zhnednú. Pre ďalšie zvýšenie komfortu môžete dávky pary časovo naprogramovať. Klimatické pečenie sa využíva aj v rôznych automatických programoch.

Automatické programy

Pečenie múčnikov a mäsa so zaručeným úspechom Vaše varenie bude vždy úspešné: Elektronicky riadené programy vám umožnia pohodlne automaticky pripraviť množstvo rôznych jedál. Či chcete upiecť koláč alebo udusiť hydinu – nemusíte voliť ani teplotu, ani dobu trvania. Stupeň prípravy napr. pre mäso sa dá nastaviť individuálne. A pri využití dodatočnej kombinovateľnej mikrovlnnej funkcie budú pokrmy hotové ešte skôr.

TasteControl

Dopekanie? Len vtedy, ak si to želáte Zastaví proces tepelnej úpravy pri najlepšom výsledku: Aby sa jedlá v rúre na pečenie zbytočne ďalej nepiekli, môže sa ohrevný priestor po ukončení pečenia kompletne schladiť. Alebo môžete pripravené jedlo komfortne udržiavať na servírovacej teplote. Slúži na to motorické otváranie a zatváranie dverí. A čo je najlepšie: Stupeň prípravy vašich jedál sa zachová podľa potreby – aj keď tam nie ste, aby ste hotové jedlo mohli okamžite vybrať z rúry.

Špeciálne druhy použitia

Jednoduché riešenie špeciálnych prípadov Špeciálne situácie vyžadujú špeciálne parametre: Pomocou špeciálnych programov sa vám aj nie každodenné procesy prípravy podaria dokonale. Na kysnutie cesta alebo sušenie ovocia stačí len zvoliť program – správne teploty a vhodná klíma v ohrevnom priestore sú už vopred nastavené.

Funkcia Crisp

Zaručene chrumkavé Chutný chrumkavý povrch dodáva určitým potravinám ten správny „šmrnc“: Napríklad hranolčeky alebo krokety sa najlepšie podaria, keď je v ohrevnom priestore suchá klíma. Táto sa dosahuje cieleným redukovaním vlhkosti ohrevného priestoru. Funkciu CrispFunction si môžete individuálne navoliť.

Bezkáblový pokrmový teplomer

Dokonalé varenie aj bez dozoru Najlepšie výsledky sa dosahujú pri tepelnej úprave sledujúcej vnútornú teplotu pokrmov: Pri použití bezkáblového pokrmového teplomeru patentovaného pre Miele upečiete mäso, rybu či hydinu vždy dokonale. A to pohodlne aj bez dozoru, pretože indikátor zostatkového času vás upozorní, keď je pokrm hotový. S týmto teplomerom bez kábla sa veľmi jednoducho manipuluje a je vždy pripravený v dverách rúry – pre zvýšenie komfortu pri pečení.

Prednosti mikrovlnných rúr Miele

SoftOpen & SoftClose

Jemný pohyb dvierok Vždy upútajú pozornosť: Vďaka rafinovanému tlmiacemu mechanizmu sa dvierka ladne zatvárajú a otvárajú. A to až do 90° – čo umožňuje pohodlný a maximálne voľný prístup k pokrmom umiestneným v ohrevnom priestore.

Studená čelná strana

Horúce bude len jedlo Rúry na pečenie s mikrovlnkou Miele sú kompletne ochladzované. Vďaka tomu zostanú ovládacia časť a rukoväti, ako aj celý okolitý nábytok relatívne studené. Viacnásobná konštrukcia skla efektívne izoluje dvierka rúry na pečenie a stará sa o nízku teplotu na vonkajšej strane dvierok, a tým aj o bezpečnosť a ochranu pred popáleninami.

Automatické programy

Úspech zaručený Komfortne a bez stresu: Automatické programy preberajú varenie za vás. Vy si len zvolíte požadovaný program a nastavíte napr. hmotnosť pripravovaného pokrmu. Zodpovedajúci výkon a dobu prípravy stanoví prístroj automaticky. Pre vás to znamená: Žiadna ďalšia obsluha ani kontrola. S automatickými programami na rozmrazovanie a následnú tepelnú úpravu, ako aj na prípravu čerstvých potravín sa podarí všetko dokonale.

Rýchla mikrovlnka

Najvyšší výkon stlačením tlačidla Plný výkon na jeden dotyk: S touto funkciou máte rýchly prístup k najvyššiemu výkonu mikrovlnky. Jedno, dve alebo tri stlačenia tlačidla zapnú prístroj na 30, 60 alebo 120 sekúnd. Potom sa automaticky vypne. Definované časy môžete jednoducho preprogramovať tak, aby zodpovedali vašim osobným návykom – napríklad na zohriatie pravidelnej večernej šálky čaju alebo na rýchle zohriatie dojčenskej fľaše.

Kombinovaný režim

Týmto optimalizujete svoje procesy Spojte dva kroky do jedného: Dusenie a opečenie sa odteraz podarí v tom istom procese. Chutné nákypy, pizza alebo chrumkavé kuracie stehienka takto pripravíte v kombinovanom režime, bez toho, aby ste medzičasom museli vykonať ďalšie nastavenia alebo aby ste museli kontrolovať proces tepelnej prípravy.

EasyControl

Bočné dotykové ovládanie Neprekonateľný spôsob ovládania už aj pri klasických modeloch: Naše prístroje s bočne umiestneným ovládaním sa teraz obsluhujú dotykom. Takto môžete ovládať mikrovlnku rýchlo a intuitívne – a navyše aj očistiť ovládací panel jemným zotretím.

Funkcia Popcorn

Čerstvý popcorn stlačením tlačidla Čo by to bolo za dobrý film bez popcornu? S naším automatickým programom na prípravu popcornu si môžete jediným stlačením tlačidla jednoducho pripraviť chutný popcorn priamo doma. Časy a výkon vo wattoch sú optimálne prispôsobené bežnej 100 g veľkosti vrecka. Máte ich radšej chrumkavé? Tak si časy nastavte individuálne podľa svojej chuti.

Automatické udržiavanie teploty

Ideálne temperované Jedlo je hotové, ale budete ho servírovať trochu neskôr? S funkciou automatického udržiavania teploty udržíte pripravené pokrmy až 15 minút na servírovacej teplote. A to úplne jednoducho: Automatika sa samočinne zapne, keď sa do dvoch minút po ukončení programu neotvoria dvierka ani sa nestlačí žiadne tlačidlo.

Časové funkcie

Manažovanie času prenechajte rúre na pečenie Takto zvládnete všetky práce v požadovanom čase a bez stresu: Jednoducho nastavte čas spustenia, ukončenia alebo dobu trvania prípravy. Varenie sa automaticky ukončí po uplynutí naprogramovanej doby. Užitočným pomocníkom v mnohých situáciách je aj integrovaný kuchynský budík. A ešte niečo: Pri výpadku prúdu sa nastavený čas uchová v pamäti cca 150 hodín.

MultiLingua

Dokonale zrozumiteľné Komfort pri obsluhe pre každého: Na displeji sa dajú nastaviť rôzne jazyky. Tým je zaručená zrozumiteľná obsluha, aj v rôznych jazykoch. MultiLingua je k dispozícii pre prístroje od ovládania typu DirectSensor S.

Nerezový ohrevný priestor

Dokonalá funkcionalita Profitujte z premyslenej funkčnosti: Vnútorný priestor mikrovlnných rúr Miele je kompletne zhotovený z nerezu. Vďaka tomu sa mikrovlny veľmi efektívne rozdelia. A výhodou pre vás je aj zvlášť ľahké čistenie.

CleanSteel

Ochranný systém pre bezchybné nerezové povrchy Špeciálna povrchová úprava: Prístroje Miele z nerezu majú mimoriadne kvalitný povrch s úpravou CleanSteel. To umožňuje veľmi jednoduché čistenie bez použitia špeciálnych čistiaciach prostriedkov. Odtlačky prstov? Na povrchu s úpravou Miele CleanSteel sú takmer neviditeľné.

Ohrevný priestor XL

Veľký ohrevný priestor pre flexibilné využitie So 46-litrovým využiteľným objemom ohrevného priestoru vám naše prístroje s ovládaním TopControl ponúkajú veľa miesta pre kreatívnu kuchyňu, ktorý môžete flexibilne využiť.

Bodové LED svetlo

V najlepšom svetle Brilantné osvetlenie ohrevného priestoru vytvorí bodové LED svetlo. A to natrvalo, pretože nevyžaduje žiadnu údržbu. Okrem toho je zvlášť energeticky účinné.

Gril

Perfektné upečenie dohneda Chuť, ktorú aj vidieť: Integrovaný gril v kombinácii s otočným tanierom zapečie vaše pokrmy rovnomerne a rýchlo – pretože už po niekoľkých sekundách je k dispozícii s plným výkonom. Takto dodáte finálny šmrnc napríklad svojim zemiakovým pusinkám alebo niektorým dezertom, nielen z hľadiska vzhľadu, ale aj z hľadiska chuti.

Prednosti výsuvných odsávačov pár Miele

Bezpečnostné vypínanie

Vždy v bezpečí Po 10 hodinách prevádzky sa odsávač automaticky vypne. Tak je aj v prípade nesprávnej obsluhy zaistená maximálna bezpečnosť.

Ručná práca Made in Germany

Každý odsávač pár od Miele je unikát Takmer všetky odsávače pár Miele sa vyvíjajú a vyrábajú vo vlastnom výrobnom závode v Arnsbergu a ide zväčša o manuálnu prácu. Každý odsávač je unikát. Pri všetkých stupňoch výroby sa využíva svedomitá manuálna práca: ohýbanie, zváranie a brúsenie. Angažovanosť zamestnancov, ich know-how, kreativita a vysoká ochota výkonne pracovať majú veľký podiel na pozícii spoločnosti Miele na trhu.

Aktívny uhlíkový filter NoSmell

Úplná absencia pachov v kuchyni V odsávačoch pár Miele pre cirkulačnú prevádzku sa okrem tukového filtra vždy používa aj aktívny uhlíkový filter NoSmell. Tento filter dokáže účinne a dlhodobo viazať pachy.

Viaczónové okrajové odsávanie

Jednotlivé dekoračné panely na zakrytie filtrov Odsávače pár s okrajovým odsávaním majú technicky pôsobiace kovové filtre ukryté za dekoratívnymi krytmi. Miele používa viaczónové okrajové odsávanie. V porovnaní s bežným okrajovým odsávaním s jedným veľkoplošným panelom ponúkajú samostatné panely značné výhody: výpary z varenia sa odsávajú na vonkajších hranách, ako aj v strednej oblasti.

Prednosti práčok Miele

Systém Watercontrol (WCS)

Bezpečnosť vďaka doplnkovému snímaču Systém Watercontrol (WCS) kontroluje jedným snímačom stav prítoku vody. Ak sa nedosiahne normálny stav vody, zastaví sa prítok. Ak by zvnútra prístroja vytekala voda, zatvorí sa prítokový ventil v prístroji a odčerpá sa voda z pracej vane. Plavákový spínač v pracej vani navyše rozpozná vytekajúcu vodu.

Systém Waterproof (WPS)

Doplnková bezpečnosť WPS má druhý magnetický ventil priamo na vodovodnom kohútiku. Ak by bol jeden magnetický ventil chybný, uzatvorí prívod vody druhý. Maximálnu bezpečnosť zaisťuje dvojitá stena prívodnej hadice: Ak je vnútorná hadica poškodená, voda tečie cez obalovú hadicu do podlahovej vane. Rovnako ako WCS je aj WPS vybavené inteligentnou senzorovou technológiou: netesnosti sú rozpoznané, prívod vody je zastavený.

Záruka na ochranu proti škodám spôsobeným vodou

Ochrana proti škodám spôsobeným vodou - zaručená! Za všetky systémy ochrany proti poškodeniu vodou vám Miele zaručuje ochranu pre vašu domácnosť - a to až počas 20 rokov. Ak by sa niekedy vyskytlo vecné poškodenie ako dôsledok poruchy v systéme ochrany proti poškodeniu vodou, ste krytí zárukou. Spoločnosť Miele preberá náklady za takto vzniknuté vecné škody v rámci záručných podmienok týkajúcich sa ochrany proti škodám spôsobeným vodou. Predpokladom je odborná inštalácia.

Motor ProfiEco

Úsporný, výkonný a neopotrebovateľný! V práčkach Miele zažijete mimoriadne výkonné motory. Motor ProfiEco od Miele je navyše mimoriadne úsporný a tichý. Spotrebuje málo el. energie a je bez opotrebovania. Pre efektívne a pohodlné pranie, počas dlhých rokov.

Energetická účinnosť

Absolútne vzorové Práčky Miele sú ekologické a používajú len toľko vody a elektrického prúdu, koľko je potrebné. Najúspornejšie z nich perú dokonca ešte o 40 % hospodárnejšie, než je hraničná hodnota energetickej účinnosti A+++ (46).

Teplá voda

Teplá voda Niektoré práčky Miele disponujú prídavnou prípojkou pre teplú, studňovú alebo dažďovú vodu. Vďaka prípojke na teplú vodu môžete ušetriť náklady na energiu, ak sa voda v dome ohrieva napr. prostredníctvom solárnej techniky. Alternatívne môžete využiť studňovú alebo dažďovú vodu. Tým šetríte cennú pitnú vodu. A zároveň životné prostredie i svoju peňaženku.

Množstvová automatika

Inteligentné pranie Všetky práčky Miele majú inteligentnú množstvovú automatiku. Tá analyzuje aktuálne naplnenie a použije len toľko vody a elektrického prúdu, koľko je potrebné pre optimálny výsledok čistenia a plákania.

EcoFeedback

Absolútna kontrola nákladov Práčky Miele s funkciou EcoFeedback vám dávajú presné spätné hlásenie o aktuálnej spotrebe el. energie a vody. Tak máte vždy absolútnu kontrolu nad nákladmi. Pred spustením programu si môžete zistiť prognózu spotreby zvoleného programu. Po ukončení programu sa vám zobrazia presné údaje o spotrebe, ktoré sa môžu meniť podľa naplnenia.

Časová predvoľba a ukazovateľ zostatkového času

Starostlivosť o bielizeň podľa časového plánu S časovou predvoľbou si môžete voľne určiť, kedy má začať najbližší prací program. To je mimoriadne výhodné, keby ste chceli využívať tarify nočného prúdu alebo keď sa má program čerstvo ukončiť, napr. keď sa vrátite z práce domov. Spustenie programu môžete naprogramovať až do 24 hodín vopred. Navyše sa cez displej dozviete, kedy sa aktuálny program ukončí.

AddLoad

Flexibilné doplnenie veľkých a malých textílií Rifle, blúzka či jediná ponožka: Vďaka AddLoad môžete do prania pridať zabudnuté oblečenie aj po spustení programu, a to až do času pred jeho skončením. Tak môžete textílie k praniu pridávať alebo z prania odoberať iba na plákanie či odstreďovanie. Ovládanie je jednoduché: Stlačte tlačidlo „Štart/Pridať bielizeň“ a dvere sa stlačením tlačidla odomknú. Ak je vaše zariadenie pripojené, zobrazí sa AddLoad v aplikácii alebo v systéme Alexa.

MultiLingua

Vaše zariadenie Miele "rozpráva" viacerými jazykmi Váš spotrebič môže zobrazovať pokyny a indikácie vo viacerých jazykoch, aby ste rozumeli všetkým informáciám. Jednoducho si v menu jazyka vyberte požadovaný jazyk. Vlajočka vám ukáže cestu. Takto nájdete celkom jednoducho to, čo potrebujete, aj keď je práve nastavený jazyk, ktorému nerozumiete.

Najvyššia kvalita Miele pre dlhú životnosť

Vynikajúca kvalita a životnosť Aby boli splnené najvyššie požiadavky na kvalitu, preveruje Miele svoje spotrebiče počas vývoja náročnými záťažovými testmi.

Predžehlenie

Až o 50 % menej žehlenia Pomocou možnosti voľby predžehlenia môžete znížiť svoje náklady na žehlenie až o 50 %. Na konci pracieho programu sa pripojí proces hladenia. Pri tom sa vo vlhkom teplom bubne bielizeň pohybuje tak, aby sa vyhladila.

CapDosing

Perfektné doplnenie pre špeciálne požiadavky Špeciálne požiadavky pre vašu bielizeň môžete celkom pohodlne riešiť s dávkovacími kapsulami Miele. Jednoducho sa vložia do priečinku pre aviváž. Na výber máte 6 kapsúl so špeciálnym pracím prostriedkom (Šport, Outdoor, WoolCare, SilkCare, DownCare a UltraDark), 3 s avivážou (Aqua, Cocoon, Nature), ako aj s impregnačným prostriedkom ImpraProtect, Booster ako aditívum proti silným nečistotám a CottonRepair na viditeľnú obnovu vašich textílií.

TwinDos®

Najlepší systém tekutých pracích prostriedkov stlačením tlačidla Automatické dávkovanie so systémom TwinDos® je nielen praktické, ale súčasne zaručuje perfektnú čistotu: S UltraPhase 1 a 2 bude váš spotrebič najlepším systémom dávkovania tekutého prostriedku. TwinDos® dávkuje UltraPhase 1 a 2 do prania vždy v optimálnom čase, čím sa dosiahne vyšší prací účinok. Systém TwinDos® navyše dávkuje tak precízne, že v porovnaní s manuálnym dávkovaním dokáže ušetriť až 30 % pracieho prostriedku.

Preukázaná hygiena

Hygienicky čisté – vedecky testované S Miele bude vaša bielizeň nielen čistá, ale dokonca hygienicky čistá: Pri použití programu „ľahko ošetrovateľné 40 °C“ s funkciou AllergoWash, ako aj programu „bavlna 60 °C", ak ním daný model disponuje, sa bezpečne odstráni viac ako 99,99 % baktérií E.coli a S.aureus. Potvrdila to štúdia nemeckej univerzity Rhein-Waal.

PowerWash

Mimoriadne úsporný pri každom množstve bielizne PowerWash ponúka maximálny prací výkon – s programom QuickPowerWash dosiahnete skvelý výsledok prania za menej ako 1 hodinu. Práčky perú až o 40 % úspornejšie, ako vyžaduje najvyššia trieda energetickej účinnosti, a to pri kratších dobách chodu: žiadny program netrvá dlhšie ako 3 hodiny. Aj menšie dávky bielizne sa starostlivo vyperú. Umožňuje to technológia Spin&Spray, ktorá pracuje s nízkou hladinou vody, čo šetrí energiu na zohrievanie.

SingleWash

Vyprať jednotlivé kusy – ale rýchlo a úsporne! Potrebujete rýchlo vyprať obľúbenú blúzku na dnešný večer, ale v koši na bielizeň nie je ďalšie podobné oblečenie? Prať jednotlivé kusy nie je ekologické – kto nepozná túto dilemu? Riešenie od značky Miele sa volá SingleWash. Túto možnosť môžete zvoliť v rámci mnohých programov. Práčka prispôsobí trvanie programu, spotrebu vody a prúdu optimálne na množstvo náplne do 1 kg. Pranie jednotlivých kusov nebolo nikdy také rýchle a úsporné.

QuickPowerWash

Prací účinok A za menej ako 49 minút – to je až neuveriteľné. S QuickPowerWash dosahuje Miele vysoký čistiaci výkon v prekvapujúco krátkom čase.

Prednosti sušičiek Miele

Najvyšší kondenzačný účinok

Minimálna strata vlhkosti – suché prostredie Dôležité kritérium kvality pre sušičky bielizne je tesnosť. Čím menej vlhkého-teplého sušiaceho vzduchu z prístroja unikne, tým vyšší je kondenzačný účinok. Navyše je vysoká strata vlhkosti v uzatvorených priestoroch veľmi nepríjemná: Kondenzovanie na stenách môže vyvolať tvorbu plesní a ohroziť stavebný fond. Sušičky Miele dosahujú najlepšie hodnoty tesnosti - a tým najvyššiu triedu efektívnosti kondenzácie.

EcoFeedback

Spotreby vždy pod dohľadom Funkcia EcoFeedback vám pomáha sušiť čo možno najúspornejšie. Pred spustením zistíte prognózu spotreby energie zvoleného programu. Počas a po ukončení sušenia sa zobrazí skutočná spotreba, ktorá sa môže líšiť od množstva naplnenia. Na základe konkrétnych údajov môžete šetriť životné prostredie a vaše financie. Zobrazí sa aj znečistenie filtra. Pretože: Čistý filter na zachytávanie vlákien šetrí energiu!

Energetická účinnosť

Úsporné a ekologické sušenie Sušičky bielizne sú šetrné voči životnému prostrediu: Všetky sušičky s tepelným čerpadlom Miele dosahujú minimálne triedu energetickej účinnosti A++, tie najlepšie sú dokonca o 10 % úspornejšie ako je limit (24) pre najlepšiu triedu energetickej účinnosti A+++. Je to dobré pre peňaženku a pre vás to znamená: Sušenie bielizne s čistým svedomím.

Motor ProfiEco

Úsporný, výkonný a neopotrebovateľný V sušičkách bielizne od Miele zažijete mimoriadne výkonné motory: vysokoefektívne motory s permanentným magnetom. Vďaka vysokému stupňu účinnosti sú mimoriadne úsporné. Navyše pracujú bez opotrebovania - celkom v zmysle dlhej doby životnosti prístrojov Miele.

Bezúdržbový výmenník tepla

Bezpečné až do detailov V sušičkách s tepelným čerpadlom od Miele je výmenník tepla chránený efektívnym filtračným systémom a nemusí sa čistiť. Tak je zabezpečené, aby spotreba energie zostala kontinuálne nízka - počas celej doby životnosti prístroja.

Technológia EcoDry

Šetrenie počas celej životnosti sušičky Technológia Miele EcoDry vám zaručuje trvalo nízku spotrebu energie a krátke sušenie. Vďaka účinnej súhre patentovaného1 filtračného systému Miele s bezúdržbovým tepelným výmenníkom nemajú žmolky šancu upchať tepelný výmenník a negatívne tak ovplyvniť výkon prístroja.

EcoSpeed

Získajte čas a zároveň šetrite životné prostredie S EcoSpeed usušíte bielizeň extra rýchlo a zároveň šetrne voči životnému prostrediu v najlepšej triede energetickej účinnosti A+++. Úspornosť a kratšie doby trvania programov sa takto dokonale skombinujú. Pri plne naloženej sušičke môžete s EcoSpeed skrátiť dobu sušenia o 20 minút. Ak chcete usušiť len niekoľko kúskov bielizne, ušetríte približne 10 % doby sušenia.

Komfortný filter vlákien

Ľahko prístupný Vďaka inteligentnému filtru na zachytávanie vlákien sa konečne môžete zbaviť nepríjemných žmolkov. Okrem toho je filter na zachytávanie vlákien komfortný: Ak sa objaví textová informácia „Vyčistiť vzduchové kanály", filter na zachytávanie vlákien jednoducho vyberiete smerom dopredu. Vďaka mimoriadne hladkému povrchu filtra je čistenie príjemne jednoduché. Filter na zachytávanie vlákien a bielizeň zostanú vždy vzájomne oddelené – bielizeň bude zaručene bez žmolkov.

Integrovaný odvod kondenzátu

Potreba vyprázdnenia zásobníka kondenzátu odpadá Všetky kondenzačné sušičky Miele aj sušičky s tepelným čerpadlom, majú integrovaný odvod kondenzátu s navíjaním hadice. Tým je možné kondenzovanú vodu odčerpať priamo do umývadla alebo do sifónu - a ušetriť si vyprázdňovanie zásobníka kondenzovanej vody.

Časová predvoľba a ukazovateľ zostatkového času

Starostlivosť o bielizeň podľa časového plánu S časovou predvoľbou si môžete ľubovoľne určiť, kedy má začať najbližší sušiaci program. To je mimoriadne výhodné, keby ste chceli využívať tarify nočného prúdu alebo keď sa má program čerstvo ukončiť, napr. keď sa vrátite z práce domov. Spustenie programu môžete naprogramovať až do 24 hodín vopred. Navyše sa cez displej dozviete, kedy sa aktuálny program ukončí.

Osvetlenie bubna

Komfort, ktorý svieti Všetky sušičky bielizne Miele sú vybavené osvetlením bubna, mnohé dokonca s bezúdržbovým osvetlením LED. To vysvieti voštinový bubon Miele tak perfektne, že pri vykladaní nemôžete prehliadnuť žiadny kus bielizne. Jednoducho príjemné - a s pekným vzhľadom!

AddLoad

Flexibilné doplnenie malých a veľkých textílií Rifle, blúzka či len jediná ponožka: Vďaka AddLoad môžete do prania pridať zabudnuté kusy oblečenia aj po spustení programu, a to až do času tesne pred jeho skončením. Ovládanie je jednoduché: Stlačte tlačidlo „Štart/Pridať bielizeň“ a program sa zastaví.

MultiLingua

Vaše zariadenie Miele "rozpráva" viacerými jazykmi Váš spotrebič môže zobrazovať pokyny a indikácie vo viacerých jazykoch, aby ste rozumeli všetkým informáciám. Jednoducho si v menu jazyka vyberte požadovaný jazyk. Vlajočka vám ukáže cestu. Takto nájdete celkom jednoducho to, čo potrebujete, aj keď je práve nastavený jazyk, ktorému nerozumiete.

Wash2Dry

Inteligentné prepojenie sušičky a práčky Maximálne pohodlná obsluha: Vďaka novej sieťovej funkcii Wash2Dry odošle vaša práčka po ukončení pracieho procesu údaje do sušičky. Tá automaticky použije správny program pre danú bielizeň. Musíte ju len preložiť, zapnúť sušičku a zvoliť Wash2Dry. Vaša bielizeň je tak vždy optimálne vysušená – bez ohľadu na to, či ide o džínsy alebo košele. Pre použitie musia byť spotrebiče prihlásené v domácej sieti WiFi.

Najvyššia kvalita Miele pre dlhú životnosť

Najvyššia kvalita Miele je zárukou dlhej životnosti Aby boli splnené najvyššie požiadavky na kvalitu, preveruje Miele svoje spotrebiče počas vývoja náročnými záťažovými testami.

Najlepšie hodnoty hlučnosti

Minimálny hluk Opláštenie a vzduchové cesty sušičky Miele s tepelným čerpadlom sú skonštruované tak, aby sa zvuky z prúdenia a kmitania znížili na minimum. Tak môžete prevádzkovať vašu sušičku bielizne bez toho, aby ste rušili iných. Vo vybraných modeloch existuje okrem toho špeciálny program "Extra tichý", ktorý vysuší vašu bielizeň s ešte nižšou hlučnosťou.

Inteligentná reverzácia bubna

Automatická zmena smeru otáčania Sušička bielizne Miele v nepravidelných intervaloch mení smer otáčania bubna. To zabraňuje zamotaniu bielizne, postará sa o rovnomerné sušenie a zníženú tvorbu záhybov.

Ochrana pred pokrčením

Automatické nadýchanie bielizne Ak nemôžete vybrať váš textil ihneď po ukončení programu, ochrana pred pokrčením sa postará o to, aby bola bielizeň v pravidelných intervaloch nadýchavaná a aby sa nekrčila.

Voštinový bubon

Ochrana bielizne vďaka jedineč. voštin. štruktúre Vďaka jedinečnej voštinovej štruktúre sa bielizeň v rotujúcom bubne unáša ďalej smerom nahor. Tým sa bielizeň dlhšie vznáša v prúde teplého vzduchu a rovnomernejšie sa vysuší. V prehĺbeniach jednotlivých otvorov vzniká vzduchový vankúš, ktorý bielizeň jemne zachytí. Váš textil je tak podstatne šetrnejšie ošetrený a po sušení vykazuje menej pokrčených záhybov O to ľahšie sa potom žehlí.

Technológia s tepelným čerpadlom

Úsporné a šetrné Sušičky s tepelnými čerpadlami sú známe predovšetkým svojou vysokou energetickou účinnosťou. Vďaka tomu sa vaša bielizeň suší mimoriadne úsporne. Nízke teploty technológie tepelného čerpadla šetria aj najvzácnejšie vlákna vašej bielizne. Vďaka tomu môžete pohodlne sušiť aj citlivé textílie.

FragranceDos

Voňajúca bielizeň, tak ako ju máte radi S flakónmi s vôňou Miele – v 5 zmyselných variantoch – dodáte svojej bielizni pri sušení celkom osobnú obľúbenú vôňu. Miele si dáva tieto vône vyrábať v rodinnom podniku v južnom Francúzsku, ktorý vyrába vône už od roku 1871. S patentovaným postupom sa tamojší parfuméri starajú o udržanie cenných vonných esencií. Výsledok: príjemne svieža a prírodne voňajúca bielizeň až do 4 týždňov.

Perfect Dry

Na stupeň pres. sušenie vďaka zohľad.tvrdosti vody S týmto patentovaným systémom sa vaša bielizeň na stupeň presne vysuší - aj pri vode s mimoriadne veľkým obsahom vápnika. To pri prístrojoch bez Perfect Dry vôbec nie je samozrejmé, lebo obsah vápnika vo vode ovplyvní meranie zostatkovej vlhkosti - a tým výsledok sušenia. Perfect Dry nastaví sušenie presne na aktuálny obsah vápnika vo vašej vode. Tak sa vždy dosiahne želaný stupeň sušenia.

Prednosti práčok so sušičkou Miele

Waterproof-Metal (WPM)

Max. ochrana pred vznikom škôd spôsobených vodou Snímačom stavu vody a plavákovým spínačom ponúka WPM najvyššiu ochranu proti poškodeniam vodou. Navyše je prítoková hadica opletená kovom a tým chránená proti poškodeniam zvonku. Tento miesto šetriaci systém ochrany proti poškodeniu vodou je mimoriadne praktický pre práčky so sušičkou alebo práčky s horným plnením, ktoré sú často nainštalované v stiesnených priestoroch.

Záruka na ochranu proti škodám spôsobeným vodou

Ochrana proti škodám spôsobeným vodou - zaručená! Za všetky systémy ochrany proti poškodeniu vodou vám Miele zaručuje ochranu pre vašu domácnosť - a to až počas 20 rokov. Ak by sa niekedy vyskytlo vecné poškodenie ako dôsledok poruchy v systéme ochrany proti poškodeniu vodou, ste krytí zárukou. Spoločnosť Miele preberá náklady za takto vzniknuté vecné škody v rámci záručných podmienok týkajúcich sa ochrany proti škodám spôsobeným vodou. Predpokladom je odborná inštalácia.

Systém Watercontrol (WCS)

Bezpečnosť vďaka doplnkovému snímaču Systém Watercontrol (WCS) kontroluje jedným snímačom stav prítoku vody. Ak sa nedosiahne normálny stav vody, zastaví sa prítok. Ak by zvnútra prístroja vytekala voda, zatvorí sa prítokový ventil v prístroji a odčerpá sa voda z pracej vane. Plavákový spínač v pracej vani navyše rozpozná vytekajúcu vodu.

Tepelné odstreďovanie

Šetrí čas a elektrický prúd pri sušení Pred procesom sušenia sa textil pohybuje v prúde teplého vzduchu a odstreďuje sa po stupňoch. Tým sa už pred vlastným sušením zníži obsah vody v bielizni – čo šetrí čas a elektrickú energiu.

Energetická účinnosť

Absolútne vzorové Práčky so sušičkou Miele sú ekologické a používajú iba nevyhnutne potrebné množstvo vody a elektrickej energie. Všetky práčky so sušičkou patria do triedy energetickej účinnosti A.

Počítadlo množstva vody

Absolútne presné Miele práčky so sušičkou majú doplňujúco k množstvovej automatike počítadlo množstva vody: Prítokvody je presne meraný a ovládaný pomocou krídlového kolesa. To pomáha šetriť vodu - maximálne hospodárne a ekologicky.

Motor ProfiEco

Úsporný, výkonný a neopotrebovateľný! V práčkach Miele zažijete mimoriadne výkonné motory. Motor ProfiEco je navyše mimoriadne úsporný a tichý. Spotrebuje málo el. energie a je bez opotrebovania. Pre efektívne a pohodlné pranie a sušenie počas dlhých rokov.

Voľba škvŕn

Cielene odstraňuje škvrny Práčka so sušičkou bielizne Miele vyperie až 23 druhov škvŕn - až 3 druhy škvŕn súčasne. Jednoducho navoľte príslušnú voľbu programu – a program prania sa optimálne prispôsobí znečisteniam. Integrovaný poradca pre škvrny vám na displeji zobrazí odkazy pre efektívne odstránenie príslušných škvŕn. To ponúka len Miele.

Indikátor naplnenia a odporúčané dávkovanie

Vždy správne naplnenie a dávkovanie Táto inteligentná funkcia vám pomôže, aby ste práčku so sušičkou nepreťažili a tiež optimálne dávkovali prací prostriedok. Pri plnení prístroj meria aktuálne množstvo bielizne a indikuje vám, koľko bielizne ešte môžete priložiť. Navyše sa vám na displeji zobrazí odporúčanie pre optimálne dávkovanie pracieho prostriedku. Tak vždy periete ohľaduplne voči životnému prostrediu a s najlepšími výsledkami.

MultiLingua

Vaše zariadenie Miele "rozpráva" viacerými jazykmi Váš spotrebič môže zobrazovať pokyny a indikácie vo viacerých jazykoch, aby ste rozumeli všetkým informáciám. Jednoducho si v menu jazyka vyberte požadovaný jazyk. Vlajočka vám ukáže cestu. Takto nájdete celkom jednoducho to, čo potrebujete, aj keď je práve nastavený jazyk, ktorému nerozumiete.

Miele@home

Inteligentné prepojenie Inteligentné prepojenie: Vďaka nášmu inovatívnemu systému Miele@home, môžete naplno využiť potenciál prístrojov Miele a zdokonaliť svoj bežný život. Všetky inteligentné domáce spotrebiče Miele je možné pohodlne a bezpečne prepojiť. Dajú sa jednoducho ovládať či už pomocou aplikácie Miele@mobile, hlasovým ovládaním alebo integráciou do už existujúcich riešení Smart Home. Zosieťovanie prebieha prostredníctvom lokálneho WiFi routera a cloudu Miele.

AddLoad

Flexibilné dokladanie bielizne Prací program práčky so sušičkou Miele už beží a vy ste do nej zabudli dať časť oblečenia? Vďaka AddLoad to nie je žiadny problém! Táto funkcia sa zobrazuje na spotrebiči aj v aplikácii. Umožní vám vidieť vzdialene, či a dokedy je možné pridať bielizeň. Potrebujete nejaký čas, kým zozbierate oblečenie? Zastavte práčku so sušičkou Miele za chodu. To zabezpečí vaše maximálne pohodlie.

Najvyššia kvalita Miele pre dlhú životnosť

Vysoká kvalita Miele je zárukou dlhej životnosti Aby boli splnené najvyššie požiadavky na kvalitu, preveruje Miele svoje spotrebiče počas vývoja náročnými záťažovými testmi. V týchto testoch musia spotrebiče prať a sušiť dokopy 19.000 hodín. Pritom sa vystrieda asi 5.000 rôznych programov. Vzhľadom na každodenné množstvo bielizne to zodpovedá približne 5 programom za týždeň s priemernou dobou chodu 3,5 hodiny.

Vypláchnutie vlákien

Špeciálny program proti vláknam Časti vlákien, ktoré po poslednom sušení zostali v prístroji, sa týmto programom bezo zvyšku vyplavia. Kanál pre kondenzát, pracia vaňa a prací bubon sú po niekoľkých minútach absolútne zbavené vlákien. Tak sa bezpečne zabráni zafarbeniu textilu od zavlečených vlákien.

Voštinový bubon

Voštinový bubon V jedinečnom voštinovom bubne Miele s voštinovou štruktúrou povrchu sa bielizeň ľahko kĺže jemne po vodnom filme. Textil sa tým mimoriadne šetrí, rovnomernejšie suší a lepšie vyhladí.

SteamCare

50 % menej žehlenia - maximálna všestrannosť využitia SteamCare vyhladí bielizeň jemne a účinne pomocou pary. Námaha pri žehlení sa tým redukuje až o 50 %. Pri niektorých textíliách dokonca žehlenie úplne odpadá. S programom Vyhladzovanie parou môžete oblečenie v jednom kroku vyprať aj vyhladiť. S programom Konečná úprava parou vyhladíte už vyprané, vlhké textílie. S programom Osvieženie môžete osviežiť a vyhladiť krátko nosené, čisté kusy oblečenia.

Hodváb

Mimoriadne jemné k prírodným vláknam Čistí a ošetruje všetky textílie určené na ručné pranie, ktoré neobsahujú vlnu.

Možnosť Single

Single Vďaka novému riešeniu Single Wash&Dry je to teraz možné v rámci mnohých programov. Potrebujete narýchlo, v priebehu hodiny oprať a vysušiť svoje obľúbené oblečenie? Vďaka novému riešeniu Single Wash&Dry je to teraz možné. Vyberte si ten správny program a vaše obľúbené oblečenie bude čisté a suché za menej ako hodinu. Svoje oblečenie tak môžete vložiť do práčky so sušičkou Miele aj krátko pred dohodnutým stretnutím alebo schôdzkou.

Preukázaná hygiena

Hygienicky čisté – vedecky testované S Miele bude vaša bielizeň nielen čistá, ale dokonca hygienicky čistá: Pri použití programu „ľahko ošetrovateľné 40 °C“ s funkciou AllergoWash, ako aj programu „bavlna 60 °C", ak ním daný model disponuje, sa bezpečne odstráni viac ako 99,99 % baktérií E.coli a S.aureus. Potvrdila to štúdia nemeckej univerzity Rhein-Waal.

CapDosing

Perfektné doplnenie pre špeciálne požiadavky Špeciálne aplikácie pre vašu bielizeň môžete celkom pohodlne riešiť s dávkovacími kapsľami Miele. Jednoducho sa vložia do priečinku pre aviváž. Prístroj dávkuje obsah v optimálny časový okamih do procesu prania - celkom automaticky. Môžete si vybrať: zo 6 špeciálnych pracích prostriedkov (Šport, Páperie, Outdoor, WoolCare, SilkCare, Impregnácia), 3 aviváží (Aqua, Nature, Cocoon) ako aj Booster proti odolným znečisteniam.

QuickPower

Krátka doba chodu a perfektné výsledky Vďaka funkcii QuickPower Wash&Dry si vychutnávate maximálnu slobodu. Inovatívna technológia prania Spin&Spray totiž zabezpečuje ešte kratšie trvanie programov. Vaša bielizeň sa krátko odstredí a postrieka vodou. Tak môžete vyprať 4 kg bielizne iba za 49 minút s obvyklým dokonalým výsledkom prania a plákania. Spolu s programom sušenia nepotrebuje vaša práčka so sušičkou Miele ani tri hodiny.

TwinDos®

Najl. systém tek. prac. prostr. stlačením tlačidla Automatické dávkovanie so systémom TwinDos® je nielen praktické, ale súčasne zaručuje perfektnú čistotu: S UltraPhase 1 a 2 bude váš spotrebič najlepším systémom dávkovania tekutého prostriedku. TwinDos® dávkuje UltraPhase 1 a 2 vždy v optimálnom čase do pracieho procesu, čím sa dosiahne vyšší prací účinok. Systém TwinDos® navyše dávkuje tak precízne, že v porovnaní s manuálnym dávkovaním dokáže ušetriť až 30 % pracieho prostriedku.

PowerWash

Mimoriadne úsporný pri každom množstve bielizne Práčky so sušičkou Miele s funkciou PowerWash dosahujú tie najlepšie výsledky prania a sú zároveň extrémne úsporné, a to aj pri menších dávkach bielizne. Inovatívna technológia prania Spin&Spray zabezpečuje mimoriadne nízku hladinu vody, vďaka čomu je potrebné oveľa nižšie množstvo energie na jej ohriatie.

Prednosti žehliacich systémov Miele

Automatická ochrana prstov

Funkcia zastavenia pre maximálnu bezpečnosť Ak sa špičky prstov dostanú pod pohyblivú ochrannú lištu, okamžite zareaguje bezpečnostné vypínanie a zastaví motor. Pohyb valca sa zastaví a žehliaci žľab sa posunie naspäť. Tým je zaručená bezpečná ochrana vašich prstov.

Núdzové odblokovanie

Man. uvoľnenie žehl. žľabu v prípade výpadku prúdu Ak by počas žehlenia došlo k výpadku el. prúdu, nedá sa už viac žehliaci žľab automaticky – uvoľnením nášľapného spínača – odsunúť. Aby ste napriek tomu mohli vašu bielizeň odobrať, stlačením núdzového odblokovania sa manuálne zruší prítlak žehliaceho žľabu. Potom môžete vašu bielizeň vytiahnuť von – otáčavým pohybom valca. Takto je zaručená ochrana vašej bielizne.

Stabilita

Pevnosť vďaka robust. konštrukcii a stabilnej nôžke Robustná konštrukcia a stabilný podstavec zaručujú vysokú stabilitu.

Funkcia CoolDown

Istota je istota BEZPEČNOSŤ sa v Miele píše s veľkými písmenami: Preto sa pohybové senzory a tlačidlová kontrola postarajú, aby sa žehlička sama vypla, keď ju nebudete používať asi 3 minúty. Jednoduchým pohybom sa opäť automaticky zapne.

Funkcia automatického vypnutia AutoOff

Dobrý pocit Ak žehličku alebo naparovač dlhší čas nepoužívate, zariadenie sa samovoľne vypne. Zabúdanie na zapnutú žehličku je tak minulosťou.

Zásobník na vodu

Šikovné a jednoduché Zvládnuť väčšie množstvá bielizne a medzitým doplniť vodu? Áno, dá sa to, lebo zásobník na vodu Fashion Master sa dá aj počas žehlenia kedykoľvek jednoducho odobrať a naplniť bežnou vodou z vodovodu. Pre používateľa výhodný plochý tvar dovoľuje doplnenie aj pod nízkymi kohútikmi vody. Kapacita 1,25 l vám umožní cca jednu hodinu žehlenia bez prerušenia.

Žehlenie v sede

Uvoľnený spôsob žehlenia Žehlenie celkom bez vynakladania sily a v sede. Žehliaci valec sa nášľapným spínačom ľahkým chodom uvedie do pohybu, žehliaci žľab sa veľkým prítlakom spustí na textil. Ergonomické držanie tela pri sedení odbremení váš chrbát a máte obidve ruky voľné. Prieskum trhu Miele sa pýtal našich zákazníkov a zistil, že 95 % z nich je so žehliacim prístrojom od Miele spokojných až veľmi spokojných.

Viacvrstvové žehlenie

Znižuje námahu pri žehlení Šetrite si svoje sily a čas! Viacvrstvový a hrubý textil bude totiž s FashionMaster ošetrený už len jedenkrát a nie dvojito. Množstvo pary a jej vysoký tlak umožnia, aby sa aj hrubý textil, ako napr. džínsy, žehlil len z jednej strany a napriek tomu bol perfektne vyžehlený.

Voľný koniec žehliaceho valca

Pohodlná manipulácia Voľný koniec valca uľahčuje žehlenie problémových kusov bielizne, ako sú sukne alebo košele.

Priestorovo úsporné uloženie

Sklápací mechanizmus uľahčuje uloženie Po použití sa pohodlný sklápací mechanizmus postará o uloženie, kt. nezaberie veľa miesta. Sklopený žehliaci prístroj potrebuje len 0,2 m² miesta na uloženie. Vďaka stabilným pojazdovým kolieskam sa dá žehliaci prístroj jednoducho premiestniť.

Systém 1-2-Lift

Žiadna námaha Dve uchopenia - s nulovým vynaložením sily! S patentovaným systémom11-2-Lift je možné celý prístroj, pozostávajúci zo žehličky, výrobníka pary a žehliaceho stola ľahko rozložiť. Odblokovať a nechať vyvážiť do vodorovnej roviny - takmer ako čarovným prútikom. FashionMaster nielenže vyhladí vašu bielizeň, ale šetrí aj váš chrbát!

Plynulé nastavenie výšky

Presná pracovná výška Celkom pohodlne a plynule nastavíte žehliacu dosku do pracovnej výšky, ktorú potrebujete. Pomocou zabudovanej tlakovej plynovej pružiny dosiahnete pohodlnú pracovnú výšku od 83 do 102 cm.

Kolieska

Mobilné a obratné Mobilné a obratné: FashionMaster stojí aj sklopený na vlastných nohách a môže sa v byte umiestniť celkom podľa vašich želaní. Vďaka šetrným valčekom sa dá bez námahy presúvať a nasleduje vás kam len budete chcieť. Pritom hrany kobercov, prahy dverí alebo aj jednotlivé schody nie sú žiadnou prekážkou.

Komfortná zóna

Veľký žehliaci stolík S rozmermi 120 x 40 cm ponúka žehliaci stolík dostatok miesta aj pre dlhé nohavice. Zóna Comfort na špici žehliaceho stolíka je usporiadaná tak, aby bolo možné žehliť kompletný predný diel blúzky alebo košele na jeden raz bez toho, aby ste museli preložiť ramenné časti. To šetrí čas.

Automatické preplachovanie

Pre konštantný výkon Zostatky minerálnych látok z vody premenenej na paru sa musia pravidelne z výrobníka pary vypláchnuť, aby sa zaručila konštantná výkonnosť prístroja. V závislosti od spotrebovaného množstva vody FashionMaster preto automaticky určí potrebný interval vypláchnutia. Ak k tomu dôjde, vyplachovanie prebehne priamo po zapnutí FashionMaster. Všetko, čo musíte spraviť, je vyprázdniť zásobník na zostatkovú vodu.

Riadené prvé uvedenie do prevádzky

Ľahké uvedenie do prevádzky Pred prvým použitím FashionMasters vás prístroj jednoducho prevedie najdôležitejšími nastaveniami. Vy zvolíte len jazyk informácií o prístroji a nastavíte hodnotu tvrdosti vody. Prístroj potom automaticky zistí optimálny interval odvápnenia. Váš FashionMaster tak zostane vždy v dokonalom stave, čo mu zaistí veľmi dlhú životnosť.

Riadené odvápnenie

Účinné odvápnenie podľa tvrdosti vody Keď ste pred prvým použitím nastavili tvrdosť vody, určí prístroj automaticky potrebný interval odvápnenia a včas vás naň upozorní. Proces odvápnenia spustíte jednoduchým stlačením tlačidla. Displej vás požiada o naplnenie vhodného odvápňovacieho prostriedku a následne sa spustí automaticky.

Žehliaca plocha s voštinovou štruktúrou

Jedinečné To, čo sa osvedčilo už pri voštinovom bubne Miele, postará sa teraz aj pri FashionMaster o jemný rozdiel. S patentovanou plochou s voštinovou štruktúrou sa para rozdeľuje inak ako pri bežných žehličkách, bleskovo vďaka malým kanálikom medzi voštinami po celej žehliacej ploche. Pritom vznikajúci parný film umožňuje žehličke kĺzať sa celkom jemne a zároveň efektívne po vašej bielizni.

Voľba teploty podľa textilu

Optim. rozdelenie tepla tromi ohrevnými telesami Výkon ohrievania sa dá nastaviť podľa označenia ošetrovania na textile - šetria sa tak vlákna. Teplo sa vďaka trom ohrievacím telesám optimálne rozdelí po celej ploche. To zaručuje optimálne výsledky žehlenia.

Veľký odkladací priestor

Množstvo miesta pre čerstvo vyžehlenú bielizeň Po žehlení spadne bielizeň úplne voľne do veľkého odkladacieho priestoru - bez pokrčenia.

Para

Para vytvára rozdiel S tlakom pary až do 4 barov a s konštantným množstvom pary 100 g/min dosiahnete s FashionMaster výsledky žehlenia v profesionálnej kvalite. Suchá para prenikne aj cez najhrubšie materiály, čím sa zníži potrebná doba žehlenia. Či budete pracovať s nárazovým alebo trvalým naparovaním, rozhodnete stlačením tlačidla pary priamo na žehličke.

Komfortná odkladacia tyč

Praktický výklopný odkladací priestor Pre uloženie vyžehlenej bielizne bez pokrčenia slúži vyklápacia tyč na odkladanie. Na nej sa môže bielizeň ochladiť a dosušiť.

Steamer

Rýchlo opäť vo forme Nepekné pokrčenia a záhyby na vašom saku, krátkom kabáte, večerných šatách alebo vo vašich záclonách ošetríte s nadstavcom Steamer. Má len polovičnú hmotnosť ako žehlička, disponuje ale rovnakým tlakom a množstvom pary. Kefový nadstavec napraví vlákna textilu a postará sa o ich perfektnú vzdialenosť. Steamer sa dá použiť, aj keď je kvôli úspore miesta FashionMaster sklopený.

Funkcia pary

Viac vlhkosti pre vysušenú bielizeň Táto funkcia umožňuje žehlenie s parou. "Technológia dvoch zásobníkov" sa pritom postará o rýchlu prípravu pary, rovnomerné rozdelenie pary po celej žehlenej ploche a o žehlenie s parou v trvaní do 40 minút (na jedno naplnenie zásobníku). LED kontrolka včas signalizuje potrebu vody. Prevádzka s vodou z vodovodnej siete. Objem 0,84 l.

Funkcia nafúknutia

Mimoriadna ochrana Pre všetko, čo sa má vyhladiť ale nie vyžehliť, ponúka žehliaci stolík FashionMasteru funkciu nafúknutia vzduchu. Ventilátor vytvorí medzi textilom a žehliacim stolíkom vzduchový vankúš, takže sa prúžky, kašmírové pulóvre a pod. dostanú opäť do formy vo vznášajúcej polohe. Rovnaká funkcia pomáha zabrániť pretlačeniu švov.

83 cm široký žehliaci valec

Päťkrát väčšia plocha na žehlenie vo veľkom štýle V porovnaní s bežnými žehličkami je žehliaca plocha päťnásobne väčšia. Šírka valca 83 cm umožňuje veľmi pohodlné žehlenie veľkých kusov bielizne. Vďaka tomu sa dá, napr. obliečka na vankúš, vyžehliť len v jednom pracovnom kroku.

Odsávacia funkcia

Funkcia odsávania pre perfektné vyhladenie V žehliacom stolíku zabudovaná funkcia odsávania zabezpečuje cielené preniknutie pary šatstvom a znižuje vytváranie kondenzovanej vody. Ďalší efekt: textil sa na žehliacom stolíku zafixuje a udrží si počas žehlenia bezpečne svoju polohu.

Aktívny žehliaci stolík

Komfortné funkcie pre ľahšie žehlenie Žehliaci prístroj vás pri žehlení podporuje tromi inteligentnými funkciami. Funkcia nafúknutia sa stará o jemné vyhladenie, odsávacia funkcia zabezpečuje intenzívnejšie využitie pary. Tlačidlom pary na žehličke sa spustí funkcia nafúknutia alebo odsávania v žehliacom prístroji a počas prestávok v žehlení sa automaticky vypnú. Pamäťová funkcia uloží posledné nastavenie a pri nasledujúcom použití pary ho znova spustí.

Vysoký prítlak

Silná súhra žehliaceho žľabu a žehliaceho valca Počas žehlenia sa žehliaci žľab pritláča na žehliaci valec s tlakom 0,35 N/cm². Aby sa pri ručnom žehlení vytvoril porovnateľný prítlak, musela by sa žehlička tlačiť na žehliacu dosku bez prestania silou rovnajúcou sa hmotnosti cca 7 kg. Pre najlepšie výsledky žehlenia s malým vynaložením sily.

Nepriľnavá plocha

Pre náročné prípady Či už flitre, potlače& iné, alebo extrémne citlivé látky - s FashionMaster zvládnete aj túto výzvu. Pre mimoriadne šetrné zaobchádzanie použite nasúvaciu nepriľnavú plochu, ktorá sa dá použiť priamo na módne dekorácie. S vašou teflónovou povrchovou vrstvou chráni váš tmavý textil pred lesklými miestami - a to bez toho, aby sa textil pritom musel otočiť naruby.

Prednosti podlahových vysávačov s vreckom Miele

Ochranná obvodová lišta

Chráni nábytok a steny Vysávače Miele Complete C2 a Complete C3 sú vybavené obvodovou lištou na ochranu nábytku z mäkkého plastu. Táto lišta chráni nábytok a prístroj v prípade neúmyselných kolízií.

Komfortná rukoväť

Pre mimoriadne pohodlnú manipuláciu Pohyblivé upevnenie sacej hadice umožňuje ergonomickú, pohodlnú manipuláciu. Vďaka princípu páky sa dá s podlahovou hubicou jednoducho manévrovať a vaše zápästie bude uvoľnené.

Praktický systém zaistenia

Neuveriteľne bezpečné jedným kliknutím Podlahová hubica, sacia trubica a rukoväť zapadajú pevne do seba, čo je sprevádzané typickým zvukom. Pri vysávači je ich spojenie pevné, ale dá sa jednoducho oddeliť stlačením tlačidla, napr. na pripojenie ďalšieho príslušenstva.

Komfortné navíjanie kábla s funkciou Tipp

Úplne bez potreby otravného zohýnania Na všetkých podlahových vysávačoch Miele sa dá kábel pohodlne navinúť nášľapným tlačidlom, takže sa už kvôli tomu nemusíte zohýbať.

Systém Compact

Jednoduché uloženie Vďaka prepracovanému kompaktnému systému, ktorý pozostáva z parkovacieho systému a XXL rukoväti s parkovacou funkciou, sa dajú podlahové vysávače Miele mimoriadne ľahko a úsporne odložiť.

Pojazdové kolieska DynamicDrive

Veľmi obratné Jedinečné pojazdová kolieska DynamicDrive na oceľových osiach sa otáčajú o 360° a sú vybavené tlmičmi. Pogumované kolieska sú odolné a zvlášť šetrné k vašej podlahe a majú dlhú životnosť. Výhoda: extrémne obratný vysávač, ktorý sa po podlahách pohybuje veľmi ticho a šetrne.

Hodnotné príslušenstvo

Vždy po ruke Podlahové vysávače Miele sú štandardne vybavené trojdielnym príslušenstvom: hubicou na čalúnený nábytok, hubicou na vysávanie škár a sacím štetcom. Sú integrované alebo – exkluzívne pri značke Miele – umiestnené na spotrebiči v špeciálnom držiaku VarioClip, a tak neustále po ruke.

Obojstranný parkovací systém pre uloženie

Pohodlný pre pravákov a ľavákov Saciu trubicu a hadicu môžete upevniť po oboch stranách stojaceho prístroja. Vysávač sa tak dá ľahko prenášať, úsporne uložiť a pohodlne ovládať pravákmi aj ľavákmi.

Teleskopická trubica Comfort

Individuálna výška obsluhy pre ľudí s akoukoľvek telesnou výškou Teleskopická sacia trubica Comfort s exkluzívnym dizajnom Miele sa dá intuitívne nastaviť a zaistiť v požadovanej obslužnej výške. Zväčšený priemer zvyšuje objem prúdu vzduchu a tým sa dosahujú vynikajúce výsledky umývania. Drobné detaily ako gumovanie na hornom konci sa osvedčili ako praktické. Ak sa rúra opiera o stenu, neskĺzne.

Park. systém pre prest. vo vysáv./s autom. vypín.

Jednoduchá manipulácia bez otravného zohýnania Podlahová hubica sa jednoducho zavesí na držiak na zadnej strane vysávača tak, aby bola sacia trubica v pracovnej pozícii vždy po ruke. Pri vybraných modeloch Complete C3 sa motor vypne automaticky, takže sa už nemusíte viac kvôli tomu zohýnať.

Rukoväť EcoComfort

Pohodlné a vždy na dosah ruky Mimoriadne ergonomickú manipuláciu a rýchle priebežné čistenie ponúka rukoväť EcoComfort s integrovaným sacím štetcom.

Prednosti bezvreckových podlahových vysávačov Miele

Click2open

Jednoduché vyprázdnenie jediným kliknutím Pomocou rukoväte sa dá zásobník na prach vytiahnuť smerom nahor a jediným stlačením tlačidla sa zásobník vyprázdni zvislo nadol do odpadkového koša. Vyprázdnenie prebieha mimoriadne hygienicky, pretože nedochádza k žiadnemu priamemu kontaktu s prachom a zásobník sa vyprázdni úplne.

ComfortClean

Automatická funkcia samočistenia prostred. snímačov Inovatívne snímače merajú prietok vzduchu cez filter jemného prachu GORE® CleanStream® a v prípade potreby automaticky aktivujú funkciu samočistenia ComfortClean. Vtedy sa prístroj na približne 20 sekúnd vypne. Funkcia ComfortClean sa dá aktivovať aj manuálne. ComfortClean tak garantuje konštantne vysoký čistiaci výkon.

Komfortná rukoväť

Pre mimoriadne pohodlnú manipuláciu Pohyblivé upevnenie sacej hadice umožňuje ergonomickú, pohodlnú manipuláciu. Vďaka princípu páky sa dá s podlahovou hubicou jednoducho manévrovať a vaše zápästie bude uvoľnené.

Plnohodnotné integrované príslušenstvo

Pre každý prípad je všetko k dispozícii Podlahový vysávač Miele Blizzard je sériovo vybavený tromi hodnotnými dielmi príslušenstva: hubica na čalúnený nábytok a hubica na vysávanie škár sú integrované priamo v prístroji. Sací štetec je integrovaný v rukoväti Eco Comfort alebo je priložený k prístroju samostatne.

Komfortné navíjanie kábla s dotykovou funkciou

Úplne bez potreby otravného zohýnania Na všetkých podlahových vysávačoch Miele sa dá kábel pohodlne navinúť nášľapným tlačidlom, takže sa už kvôli tomu nemusíte zohýbať. Modelové rady Compact C2, Complete C3 a Blizzard CX1 sú okrem toho vybavené funkciou jedného stlačenia, ktorá umožňuje navinutie celého kábla jediným stlačením tlačidla.

Parkovací systém pre prestávky pri vysávaní

Jednoduchá manipulácia bez otravného zohýnania Podlahová hubica sa jednoducho zavesí na držiak na bočnej strane vysávača tak, aby bola sacia trubica v pracovnej pozícii vždy po ruke.

Pojazdové kolieska DynamicDrive

Obratné ako športové auto Jedinečné pojazdové kolieska DynamicDrive na oceľových osiach sa otáčajú o 360° a sú vybavené tlmičmi. Pogumované kolieska sa pohybujú hladko, sú odolné proti opotrebovaniu a majú dlhú životnosť. Výhody: extrémne obratný vysávač, ktorý sa pohybuje mimoriadne potichu a šetrí citlivé podlahy.

Štyri pojazdové kolieska

Stabilná pohyblivosť v každom smere Blizzard CX1 je vybavený štyrmi pojazdovými kolieskami otočnými o 360°. Vďaka tomu je tento model stabilný a súčasne flexibilný a ľahko posúvateľný vo všetkých smeroch.

Akčný rádius

Pre veľké plochy Kábel, sacia trubica a sacia hadica vám spolu zabezpečia mimoriadne veľký akčný rádius. Vďaka tomu sa dajú aj väčšie obytné priestory pohodlne povysávať bez častej zmeny elektrickej zásuvky.

Teleskopická trubica Comfort

Individuálna výška obsluhy pre ľudí s akoukoľvek telesnou výškou Teleskopická sacia trubica Comfort s exkluzívnym dizajnom Miele sa dá intuitívne nastaviť a zaistiť v požadovanej obslužnej výške. Zväčšený priemer zvyšuje objem prúdu vzduchu a tým sa dosahujú vynikajúce výsledky umývania. Drobné detaily ako gumovanie na hornom konci sa osvedčili ako praktické. Ak sa rúra opiera o stenu, neskĺzne.

Rukoväť EcoComfort

Pohodlné a vždy na dosah ruky Mimoriadne ergonomickú manipuláciu a rýchle priebežné čistenie ponúka rukoväť EcoComfort s integrovaným sacím štetcom.

Technológia Vortex

Najlepšie výsledky vysávania vďaka vysokému výkonu Technológia Vortex vytvára obrovskú rýchlosť prúdenia nad 100 km/h. V kombinácii so špeciálne navrhnutou podlahovou hubicou a efektívnym prúdom vzduchu poskytuje bezvreckový vysávač prvotriedny čistiaci výkon. Vďaka tomu sa vynikajúco oddeľujú hrubé nečistoty a jemný prach. Hrubé nečistoty sa dostávajú do priehľadného zásobníka na prach, jemný prach do samostatného filtračného zásobníka s filtrom jemného prachu.

Hygienické vyprázdňovanie

Hygienické vyprázdňovanie Z dôvodu vysokého výkonu špeciálne koncipovaného motora sa extrémne vysoká rýchlosť prúdenia stará o vynikajúce oddeľovanie hrubých nečistôt a jemného prachu v samostatných zásobníkoch. Vyprázdnenie zásobníka sa uskutočňuje s minimálnou mierou rozvírenia prachu smerom nadol.

Prednosti tyčových akumulátorových vysávačov Miele

Dizajn 3 v 1

Maximálna flexibilita v každej situácii Vychutnajte si maximálnu flexibilitu: PowerUnit vášho vysávača Miele Triflex HX1 možno namontovať hore aj dole. Tým sa celkom pohodlne dostanete pod nízky nábytok alebo povysávate veľké plochy bez námahy. PowerUnit možno použiť aj samostatne: Perfektne sa hodí na rýchle povysávanie autosedačiek či gauča. Koncepcia prídavných zariadení vysávača Triflex HX1 sa tak optimálne prispôsobí vašim potrebám.

Flexibilný režim

Maximálny dosah Rozmanité možnosti: Je jedno, či budete vysávať pod nízkym nábytkom alebo chcete strop zbaviť prachu – vďaka hore umiestnenej jednotke PowerUnit vysávača Triflex HX1 budete maximálne flexibilní. S vysávačom sa tak celkom jednoducho dostanete pod postele či skrine – pre dokonalú čistotu vášho domova.

Komfortný režim

Ľahké vysávanie Perfektné na veľké plochy: Namontujte PowerUnit do spodnej časti vysávača Triflex HX1. Tak pohodlne povysávate zvlášť veľké priestory, ako sú dlhé chodby alebo priestranné obývačky. Vďaka malej hmotnosti vám vysávač perfektne padne do ruky. Na malé prestávky počas vysávania je vysávač vybavený funkciou odstavenia.

Kompaktný režim

Jendoduchá manipulácia Chceli by ste len z gauča povysávať zopár omrviniek alebo odstrániť prach z autosedačiek? Bez problémov to pôjde aj pomocou samostatnej jednotky PowerUnit: Jednotku možno celkom jednoducho odobrať a využívať nezávisle od nasávacej trubice a elektrokefy. Vďaka tomu je rýchlo pripravená na použitie – ušetríte čas a napriek tomu si môžete užívať efektívne čistenie.

Flexibilný koncept nabíjania

Všestranne a komfortne Nabíjajte vysávač Triflex HX1 od Miele celkom pohodlne: V závislosti od individuálnej konštrukcie možno spotrebič nabíjať s jednotkou PowerUnit umiestnenou hore aj dole. Ak kvôli nástennému držiaku nechcete vŕtať do steny, môžete kábel zaviesť aj priamo do akumulátora. Nemáte na odkladacom mieste vysávača zásuvku? Žiadny problém – akumulátor možno nabíjať aj mimo spotrebiča.

Akumulátorová nabíjacia stanica

Dlhšie vysávanie s aku nabíjacou stanicou S akumulátorovou nabíjačkou a druhým akumulátorom môžete dobu prevádzky svojho vysávača Miele zdvojnásobiť. Problémom nie je ani nabíjanie počas vysávania: Nabíjanie sa uskutočňuje nezávisle od používania spotrebiča. K vysávaču Miele Triflex HX1 Pro dostanete aj praktickú akumulátorovú nabíjačku a druhý akumulátor.

Nástenný držiak

Perfektne uložený Vďaka nástennému držiaku môžete vysávač Miele vrátane 3-dielneho príslušenstva pohodlne skladovať na stene. Tým ušetríte miesto, ktoré môžete využiť na iné veci.

Filter HEPA Lifetime

Nadýchnite sa S filtrom HEPA Lifetime vytvoríte vo svojom domove prostredie vhodné pre alergikov. Dokonca aj mikroskopické čiastočky a alergény budú na 99,999 %1 zachytené a odfiltrované a nebudú sa víriť v okolitom vzduchu. Alergici tak budú menej zaťažení peľom a prachom.

Twist2open

Jednoduché vyprázdnenie Je váš Miele vysávač Triflex HX1 plný? Vďaka funkcii Twist2open môžete jeho zásobník bez problémov vyprázdniť – a to jediným pohybom ruky. Zásobník sa ihneď otvorí a prach možno pohodlne vysypať do odpadkového koša.

Ručná kefa Electro Compact

Perfektné na zvieraciu srsť Na gauči či na koberci – zvieracie chlpy sú odolné a odstraňujú sa mimoriadne ťažko. Dlhé štetinky ručnej kefy Miele Electro Compact ich dokážu zachytiť bez problémov a spoľahlivo. Svoj domov tak dôkladne a bez námahy očistíte od hlboko usadených nečistôt. V prípade vysávača Triflex Cat&Dog je dokonca súčasťou štandardnej výbavy.

Prednosti tyčových vysávačov Miele

Tepelná ochrana

Cielená funkcia proti prehriatiu Všetky tyčové vysávače Miele sú chránené pred prehriatím obmedzovačom teploty. Keď sa vzduchová cesta upchá, napr. nasatím rozmerných predmetov, motor sa z bezpečnostných dôvodov automaticky vypne. Po odstránení poruchy a vychladnutí je prístroj opäť pripravený na prevádzku.

Pozvoľný rozbeh motora

Šetrí to elektrickú sieť Pri vysávačoch Miele zvolený stupeň výkonu nabieha po spustení vysávača pozvoľne. Elektrická sieť tak bude chránená pred preťažením.

Ergonomický dvojitý posuvný spínač

Vždy po ruke Spínač umiestnený na prednej strane rukoväti sa dá vždy ľahko a ergonomicky ovládať. Aktuálny stupeň výkonu tak máte stále na očiach.

Ľahké manévrovanie

Obratné v bytových zákutiach Tyčové vysávače Miele majú úzke telo a extra nízko položené ťažisko. Vďaka tomu sú ľahké a obratné. Na kovovej ploche kefy ľahko manévrujú aj v malých a úzkych bytových priestoroch.

Akčný rádius

Pre veľké plochy S tyčovými vysávačmi Miele môžete pracovať v dosahu 9 metrov. Vďaka tomu sa dajú aj väčšie plochy bez námahy povysávať, pretože nemusíte neustále meniť zásuvky.

Jednoduché uskladnenie

Úzke prevedenie = jednoduché uskladnenie. Kompaktný, úzky, ľahký – vďaka týmto charakteristikám je možné tyčový vysávač Miele pohodlne uskladniť. Potrebuje len málo úložného priestoru a vďaka integrovaným protišmykovým prvkom sa dá bezpečne oprieť o steny. Alebo vysávač vďaka integrovanému otvoru na zavesenie jednoducho zavesíte na stenu.

Nerezová teleskopická trubica

Individuálna pracovná výška stlačením tlačidla Dĺžka teleskopickej trubice Miele sa dá stlačením tlačidla ľahko prispôsobiť individuálnej pracovnej výške. Je to pohodlné a šetrné voči vášmu chrbtu a ideálne pre vysávanie pod nábytkom. Praktické: Teleskopická trubica sa dá pripojiť aj k spodnej časti vysávača.

Navíjanie kábla s praktickým držiakom

Už viac žiadne spletenie kábla Pripojovací kábel sa upevní pomocou dvoch háčikov na opláštení vysávača a praktickým držiakom kábla – kábel je vždy po ruke. Pre rýchle odobratie kábla predtým, než začnete vysávať, je možné spodný káblový háčik otočiť smerom nahor.

Komfort pri obsluhe

Pohodlné vysávanie? Áno - so značkou Miele. Aby sme vám starostlivosť o podlahu čo najviac uľahčili, vyvinula spoločnosť Miele množstvo inteligentných detailov. Napríklad ergonomicky tvarovanú rukoväť s praktickými detailami. Vďaka integrovaným protišmykovým prvkom sa dá bezpečne oprieť o steny alebo dvere a vďaka otvoru na zavesenie sa dá úsporne odložiť na háčik na stene.

Držiak na príslušenstvo

Pripravený na sacej trubici Príslušenstvo sa dá prakticky pripevniť na prístroj pomocou držiaku umiestneného na sacej trubici. Vďaka tomu sú hubice na čalúnený nábytok a na vysávanie škár vždy po ruke.

Prednosti robotických vysávačov Miele

Technológia rozpoznania nábytku

Neuviazne v rohu. Nezakopne. 7 optických senzorov na prednej strane prístroja Scout rozpoznáva nábytok a iné prekážky v jazdnej dráhe robotického vysávača. K týmto objektom sa Scout opatrne približuje, aby vyčistil podlahu tesne pred nimi. Tak spoľahlivo zabraňuje kolíziám. Ďalšie 3 senzory na spodnej strane prístroja včasne rozpoznávajú stupňovitosť podlahy a zabraňujú pádu vysávača zo schodov.

MobileControl

Ovládanie pomocou aplikácie doma alebo na cestách Scout RX2 môžete ovládať pohodlne aj na cestách prostredníctvom aplikácie na svojom smartfóne alebo tablete. K dispozícii sú rôzne komfortné funkcie. Pomocou časovača môžete napríklad na každý deň vysávaču Scout naprogramovať iný čas "začatia práce". Pomocou zobrazenia mapy môžete proces čistenia kedykoľvek skontrolovať.

Home Mapping

Virtuálna mapa obytného priestoru Scout RX2 sa pohybuje systematicky po miestnostiach a vytvorí si pritom virtuálnu mapu. Týmto spôsobom nájde ideálnu líniu na dokonalé a efektívne čistenie. Vďaka aplikácii je možné pomocou mapy ihneď vidieť, na akej pozícii sa robotický vysávač nachádza a ktoré plochy už povysával.

Časovač

Čas spustenia sa dá voľne naprogramovať V prípade vysávača Scout môžete čas začatia čistenia podlahy naprogramovať individuálne. Takto ho môžete nechať pracovať napríklad aj vtedy, keď nie ste doma. Scout spoľahlivo začne s vysávaním presne v stanovenom čase. Následne prístroj automaticky prejde späť do dobíjacej stanice, aby sa nabil. Zatiaľ čo bude Scout vysávať váš byt, vy sa môžete venovať príjemnejším činnostiam.

Diaľkový ovládač

Manuálne riadenie robotického vysávača Chcete Scout použiť odlišne od jeho automatického programu? Žiadny problém – vďaka dodanému diaľkovému ovládaniu môžete robotický vysávač ovládať aj individuálne. Jednoduchými pokynmi sa dá Scout cielene zamerať na konkrétne plochy, ktoré potom spoľahlivo zbaví nečistôt.

Dotykové ovládanie

Jednoduchá, intuitívna obsluha Ovládanie robotického vysávača Miele je hračka. Len dvomi dotykmi na prehľadnom dotykovom displeji navolíte požadovaný program a Scout odštartuje. Zvyšok už urobí úplne sám. Alternatívne môžete pokyny zadávať aj na dodanom diaľkovom ovládaní – hoci aj z pohodlia svojho kresla.

Quattro Cleaning Power

Efektívny sací systém pre každú podlahu Sací systém so svojimi štyrmi mimoriadnymi charakteristikami zaručuje prvotriedny výkon pri čistení. 1. Otočné bočné kefky posúvajú hrubé nečistoty pod prístroj. 2. Kefový valec ich spoľahlivo zachytí a prepraví do predného nasávacieho otvoru. 3. Zadný nasávací otvor sa postará o dôkladné zachytenie jemných nečistôt. 4. Pôsobením silného ventilátora prechádza nečistota bezpečne do prachového boxu v prístroji.

Navigácia 3D Smart

Trojrozmerné rozpoznávanie miestnosti vďaka kamere Dve predné kamery umožňujú prístroju Scout RX2 najvyššiu trojrozmernú presnosť rozpoznávania objektov. Automaticky sprostredkováva vzdialenosti od možných prekážok a bezpečne naviguje. Nábytok a predmety zostávajú preto chránené pred kolíziami. Ani komplexné priestorové štruktúry nepredstavujú s navigáciou 3D Smart pre Scout žiaden problém.

Corner Brush

Otočné bočné kefy na dôkladné čistenie. Vďaka svojim vyklápateľným bočným ramenám, ktoré presahujú cez prístroj, sa Scout RX2 dostane aj do najzadnejších rohov. Kefy dôkladne vyčistia každú okrajovú oblasť a z rohov odstránia neželané chumáče prachu. Keď Scout RX2 narazí na prekážku, postranné ramená sa jednoducho zasunú naspäť a on bude v práci pokračovať bez toho, aby niekde uviazol.

Filter AirClean Plus

AirClean Plus filter pre zdravé ovzdušie miestnosti Filter AirClean Plus sa stará o to, aby nasatý prach zostal tam, kde patrí: v prachovom boxe. Efektívna filtrácia zabezpečí mimoriadne čistý vzduch v miestnosti.

Plochý typ konštrukcie

Čisto aj pod gaučom Vďaka svojmu kompaktnému plochému telu sa Scout po byte pohybuje veľmi obratne. Bez námahy sa dostane aj pod plochý nábytok a do iných ťažko prístupných miest. Vysávanie pod posteľami, kuchynskými linkami a gaučmi nebolo nikdy také jednoduché.

Nájazd na koberec

Bezpečne cez káble a hrany Prechod z hladkej podlahy na koberec zvláda Scout vďaka svojmu silnému pohonu a drsným kolieskam bez akejkoľvek námahy. Ani dverové prahy ho nevyvedú z rovnováhy. Môžete si byť istí, že robotické vysávače značky Miele budú vždy spoľahlivo sledovať svoju dráhu – pre efektívnu čistotu v domácnosti.

Nonstop 60 min.

Automatické nabíjanie Vďaka výkonnému lítiovo-iónovému akumulátoru dosahuje Scout na jedno nabitie veľmi dlhú dobu chodu. Ak by však výkon batérie napriek tomu nestačil, vráti sa Scout späť do dobíjacej stanice a opäť sa nabije. Potom bude automaticky pokračovať v čistení tam, kde predtým prestal.

Prednosti chladničiek Miele

Blackboard edition

Blackboard edition Chladiace spotrebiče z edície Blackboard sú vybavené čelnými dvierkami zo skla. Na tieto čelné dvierka sa dá maľovať, písať a kresliť, a to buď bežnou alebo tekutou kriedou. Chladnička sa tak stane dôležitým komunikačným prostriedkom každej kuchyne.

FlexiLight

Individuálne nastavit. osvetlenie sklenených políc Nové LED osvetlenie sklenených políc FlexiLight nielenže brilantne osvetlí vnútorný priestor chladničiek Miele, ale je možné ho flexibilne a individuálne umiestniť v každej úrovni zasunutia. Podľa veľkosti a počtu potravín sa tak zdroj svetla nezatieni a nezhorší sa osvetlenie.

XL vnútorný priestor

Viac miesta s XL vnútorným priestorom Chladničky Miele s XL vnútorným priestorom ponúkajú výrazne viac miesta a komfortu na skladovanie vašich potravín. V chladiacej časti je väčšia hĺbka ideálna aj pre väčšie a priestorné predmety, napr. plechy na pečenie. Výrazne viac miesta ponúka XL vnútorný priestor aj v mraziacom priečinku a v zóne PerfectFresh – na každej úrovni zásuvky. Veľký nákup tak poteší dvojnásobne.

DynaCool

Tie najlep. podmienky na uskladn. potravín a vína Pre perfektné skladovanie potravín a vín je okrem teploty veľmi dôležitá aj vlhkosť vzduchu. DynaCool zabezpečuje pomocou integrovaného ventilátora rovnomernú cirkuláciu vzduchu a optimálne rozdelenie teploty a vlhkosti vzduchu.

ComfortClean

Odkl. priehradky vo dvierkach vhodné do umýv. riadu Odkladacie police vo dvierkach Miele ComfortClean pozostávajú z kvalitného plastu – styrenakrylnitrilu (SAN) – sú mimoriadne odolné proti poškriabaniu, chemikáliám či teplote a sú tiež priehľadné. Všetky police vo dvierkach modelových radov K 10 000, K 20 000 a K 30 000 sa dajú jednoducho hygienicky čistiť v umývačke riadu (do 55 °C). Manuálne umývanie políc tak už nie je potrebné.

Click2open

Praktické a skryté Samostatne stojace chladničky Miele s funkciou Click2open sa dajú otvoriť mimoriadne ľahko a elegantne. Vďaka pomoci pri otváraní sa dá podtlak vo vnútri chladničky ľahšie prekonať a prístroj sa tak dá ľahšie otvoriť. Click2open je nenápadne ukryté v bočnej stene dverí a prenecháva tak viac priestoru pre nový vonkajší dizajn.

SoftClose

Jemné zatvorenie dvierok prístroja Dvierka chladničiek a mrazničiek, ktoré sa zatvárajú nehlučne a takmer samé: S inovačným systémom zatvárania SoftClose od Miele. Dvierka sa po dosiahnutí uhla 30° automaticky zatvoria. Okrem toho systém SoftClose dvierka pri zatváraní tlmí – už žiadne štrngajúce fľaše vo dvierkach.

Miele@home

Inteligentné prepojenie Vďaka nášmu inovatívnemu systému Miele@home, môžete naplno využiť potenciál prístrojov vašich spotrebičov Miele a zdokonaliť svoj bežný život. Všetky inteligentné domáce spotrebiče Miele je možné pohodlne a bezpečne prepojiť. Dajú sa jednoducho ovládať či už pomocou aplikácie Miele, hlasovým ovládaním alebo integráciou do už existujúcich riešení Smart Home. Zosieťovanie prebieha prostredníctvom lokálneho WiFi routera a cloudu Miele.

Filter Active AirClean

Bezpečne ochráni pred prenášaním pachov Potraviny by sa mali skladovať nielen v chlade, ale aj v pachovo neutrálnom prostredí. Platí to aj pre uskladnenie vína. Riešenie: filter Miele Acive AirClean. Inovačná kombinácia účinných látok – aktívne uhlie plus prírodný produkt chitosan – nedovolí vznikať takmer žiadnym pachom v chladiacom priestore. Filter sa dá jednoducho a rýchlo vložiť a je okamžite pripravený na použitie.

PerfectFresh Pro

Uskladnenie ako u profesionálov Potraviny zostanú čerstvé až 5x dlhšie. V automaticky regulovanom rozsahu teploty medzi 0 °C a +3 °C majú mäso, ryby a mnohé mliečne produkty až 3x dlhšiu trvanlivosť. Ovocie a zelenina zostanú čerstvé až 5x dlhšie vďaka optimalizovanému nastaveniu vlhkosti na zásuvke. Pre perfektný prehľad je tu navyše integrované jasné LED osvetlenie.

PerfectFresh

Dlhšia trvanlivosť pre vyš. kvalitu a pôžitok Až 3x dlhšie čerstvé potraviny vďaka PerfectFresh. Teplotný rozsah medzi 0 °C a +3 °C ponúka ideálne podmienky pre výrazne dlhšiu trvanlivosť mäsa, rýb a mnohých mliečnych produktov. Ovocie a zelenina nájdu vo vlhkej priehradke optimálne podmienky s ideálnou teplotou a vysokou vlhkosťou vzduchu. Vitamíny, chuť a konzistencia, zostanú zachované omnoho dlhšie – pre viacnásobne intenzívnejšiu chuť.

DailyFresh

Extra čerstvosť pre ovocie a zeleninu Priestranná zásuvka v chladiacej časti ponúka priestor pre množstvo potravín. Nastaviteľný otvor na zásuvke dokáže lepšie regulovať vlhkosť. Vďaka tomu zostanú ovocie a zelenina výrazne dlhšie čerstvé a svieže.

Prednosti chladničiek s mrazničkou Miele

Blackboard edition

Blackboard edition Chladiace spotrebiče z edície Blackboard sú vybavené čelnými dvierkami zo skla. Na tieto čelné dvierka sa dá maľovať, písať a kresliť, a to buď bežnou alebo tekutou kriedou. Chladnička sa tak stane dôležitým komunikačným prostriedkom každej kuchyne.

MasterCool - MaxLoad záves

Garantovane bezpečná manipulácia Mimoriadne pevné dverové závesy nesú veľké, ťažko a plne naložené dvere chladničky úplne bezpečne a pritom sa naďalej ľahko otvárajú a zatvárajú. Dvere sa dajú doširoka otvoriť - vkladanie a vyberanie potravín z chladničky je preto jednoduché a pohodlné.

MasterCool - BrilliantLight

Perfektne osvetlené Pôsobivé osvetlenie: Vďaka Brillant Light sa vnútorný priestor vášho spotrebiča Miele rozžiari v najlepšom svetle – a to aj pri maximálnom naplnení. O to sa postarajú vysokokvalitné LED lišty v bočných stenách vášho spotrebiča Miele MasterCool. Okamžite po otvorení dvierok sa svetlo jemne rozsvieti a vy si tak môžete užívať perfektný pohľad na pripravované jedlo.

MasterCool - DynaCool

Optimálne skladovanie vašich potravín Hore alebo dole – kam najlepšie uložiť nákup? Vďaka DynaCool si túto otázku už nikdy nebudete musieť položiť. V chladničkách MasterCool môžete potraviny skladovať na ľubovoľnom mieste. Pretože ventilátor na zadnej stene chladiaceho priestoru zabezpečuje cirkuláciu studeného vzduchu – a tým sa stará o rovnomernú teplotu v celom chladiacom priestore.

MasterCool - NoFrost

Odmrazovanie patrí minulosti Či chladnička alebo mraznička: všetky zariadenia Miele MasterCool majú sofistikovaný systém NoFrost. Obľúbite si ho, pretože vám ušetrí nepríjemné odmrazovanie a čistenie zariadenia. Automatické odmrazovanie okrem toho chráni výparníky a životné prostredie, keďže zariadenie bez námrazy chladí obzvlášť energeticky úsporne.

MasterCool - DuplexCool Pro

Optimálne skladovanie vašich potravín DuplexCool Pro vytvára v chladničkách bezpečné podmienky pre uskladnenie. Pri veľkých zariadeniach je obzvlášť vysoký chladiaci výkon dokonale zabezpečený dvoma kompresormi. Okrem toho nedochádza medzi oboma časťami k výmene vzduchu – potraviny v chladiacej časti sa nevysušia a pach napr. z rýb sa neprenesie do mraziacej časti. Dva samostatne regulovateľné chladiace okruhy pre chladiacu a mraziacu časť zabezpečujú optimálne chladenie.

MasterCool - Push2open

Perfektné riešenie pre dizajn bez rukovätí Chladničky a mrazničky MasterCool značky Miele s funkciou Push2open sa otvárajú takmer samy. Jemným zatlačením dvierok sa aktivuje automatické otvorenie. Dvierka sa jemne vysunú aby ste ich mohli pohodlne zachytiť a úplne otvoriť. Chladničky a mrazničky s funkciou Push2open značky Miele sa dodávajú úplne bez rukovätí a dajú sa tak optimálne integrovať do každej kuchyne a obytného priestoru.

NoFrost

Rozmrazovanie je už minulosťou So systémom NoFrost nemusíte svoje chladiace zariadenie Miele už nikdy rozmrazovať. Pri cirkulačnom chladení sa studený suchý vzduch rozdeľuje rovnomerne, aby sa vnútri nemohol tvoriť žiadny ľad. Vďaka tomu sa vaše mrazené potraviny nepokryjú vrstvou ľadu a zásuvky sa budú dať vždy pohodlne otvoriť a zatvoriť bez rušivej vrstvy ľadu. NoFrost tak ponúka najvyšší komfort pri mrazení a zbaví vás potreby namáhavého odmrazovania – navždy.

MasterCool - MasterSensor

Jednoduché ovládanie prstom Intuitívne ovládanie pre maximálny komfort: Vďaka inovatívnemu dotykovému displeju TFT s vysokým rozlíšením môžete vykonať rôzne nastavenia priamo na chladničke/vinotéke. Zmeňte nastavenie teploty alebo osvetlenia presne podľa svojho želania – stačí na to jediný dotyk. Prispôsobiť môžete aj farbu pozadia dotykového displeja: vyberte si medzi vznešenou čiernou a decentnou bielou.

FlexiLight

Individuálne nastavit. osvetlenie sklenených políc Nové LED osvetlenie sklenených políc FlexiLight nielenže brilantne osvetlí vnútorný priestor chladničiek Miele, ale je možné ho flexibilne a individuálne umiestniť v každej úrovni zasunutia. Podľa veľkosti a počtu potravín sa tak zdroj svetla nezatieni a nezhorší sa osvetlenie.

XL vnútorný priestor

Viac miesta s XL vnútorným priestorom Chladničky Miele s XL vnútorným priestorom ponúkajú výrazne viac miesta a komfortu na skladovanie vašich potravín. V chladiacej časti je väčšia hĺbka ideálna aj pre väčšie a priestorné predmety, napr. plechy na pečenie. Výrazne viac miesta ponúka XL vnútorný priestor aj v mraziacom priečinku a v zóne PerfectFresh – na každej úrovni zásuvky. Veľký nákup tak poteší dvojnásobne.

Miele MasterCool - Miele@home

Chceli by ste využívať výhody Miele@home? Inteligentné prepojenie: Vďaka nášmu inovatívnemu systému Miele@home1, môžete naplno využiť potenciál prístrojov Miele a zdokonaliť svoj bežný život. Všetky inteligentné domáce spotrebiče Miele je možné pohodlne a bezpečne prepojiť. Dajú sa jednoducho ovládať či už pomocou aplikácie Miele, hlasovým ovládaním alebo integráciou do už existujúcich riešení Smart Home. Zosieťovanie prebieha prostredníctvom lokálneho WiFi routera a cloudu Miele.

DynaCool

Tie najlep. podmienky na uskladn. potravín a vína Pre perfektné skladovanie potravín a vín je okrem teploty veľmi dôležitá aj vlhkosť vzduchu. DynaCool zabezpečuje pomocou integrovaného ventilátora rovnomernú cirkuláciu vzduchu a optimálne rozdelenie teploty a vlhkosti vzduchu.

ComfortClean

Odkl. priehradky vo dvierkach vhodné do umýv. riadu Odkladacie police vo dvierkach Miele ComfortClean pozostávajú z kvalitného plastu – styrenakrylnitrilu (SAN) – sú mimoriadne odolné proti poškriabaniu, chemikáliám či teplote a sú tiež priehľadné. Všetky police vo dvierkach modelových radov K 10 000, K 20 000 a K 30 000 sa dajú jednoducho hygienicky čistiť v umývačke riadu (do 55 °C). Manuálne umývanie políc tak už nie je potrebné.

SoftClose

Jemné zatvorenie dvierok prístroja Dvierka chladničiek a mrazničiek, ktoré sa zatvárajú nehlučne a takmer samé: S inovačným systémom zatvárania SoftClose od Miele. Dvierka sa po dosiahnutí uhla 30° automaticky zatvoria. Okrem toho systém SoftClose dvierka pri zatváraní tlmí – už žiadne štrngajúce fľaše vo dvierkach.

Miele@home

Inteligentné prepojenie Vďaka nášmu inovatívnemu systému Miele@home, môžete naplno využiť potenciál prístrojov vašich spotrebičov Miele a zdokonaliť svoj bežný život. Všetky inteligentné domáce spotrebiče Miele je možné pohodlne a bezpečne prepojiť. Dajú sa jednoducho ovládať či už pomocou aplikácie Miele, hlasovým ovládaním alebo integráciou do už existujúcich riešení Smart Home. Zosieťovanie prebieha prostredníctvom lokálneho WiFi routera a cloudu Miele.

Click2open

Praktické a skryté Samostatne stojace chladničky Miele s funkciou Click2open sa dajú otvoriť mimoriadne ľahko a elegantne. Vďaka pomoci pri otváraní sa dá podtlak vo vnútri chladničky ľahšie prekonať a prístroj sa tak dá ľahšie otvoriť. Click2open je nenápadne ukryté v bočnej stene dverí a prenecháva tak viac priestoru pre nový vonkajší dizajn.

MasterCool - filter Active AirClean

Chráni pred prenosom pachov Potraviny by sa mali skladovať nielen v chlade, ale aj v pachovo neutrálnom prostredí. Platí to aj pre uskladnenie vína. Riešenie: filter Miele Active AirClean. Inovatívna kombinácia účinných látok – aktívne uhlie a prírodný produkt chitosan – zabráni vzniku pachov v chladiacom priestore. Filter sa dá jednoducho a rýchlo vložiť a je okamžite pripravený na použitie.

Filter Active AirClean

Bezpečne ochráni pred prenášaním pachov Potraviny by sa mali skladovať nielen v chlade, ale aj v pachovo neutrálnom prostredí. Platí to aj pre uskladnenie vína. Riešenie: filter Miele Acive AirClean. Inovačná kombinácia účinných látok – aktívne uhlie plus prírodný produkt chitosan – nedovolí vznikať takmer žiadnym pachom v chladiacom priestore. Filter sa dá jednoducho a rýchlo vložiť a je okamžite pripravený na použitie.

MasterCool - MasterFresh

Šetrné uskladnenie pre dlhotrvajúcu čerstvosť V zásuvkách vášho spotrebiča Miele MasterCool panuje perfektná klíma na šetrné skladovanie potravín. Vďaka inovatívnej funkcii MasterFresh je teplota chladenia mimoriadne nízka, vďaka čomu zostanú vitamíny a minerály dlho zachované. Perfektne je prispôsobená aj teplota vzduchu, pričom je jedno, či ide o ovocie, zeleninu, mliečne výrobky, ryby alebo mäso. Vaše potraviny tak zostanú čerstvé až 3-krát dlhšie.

MasterCool - IceMaker

Kocky ľadu do skvelých nápojov Ľadovo vychladené nápoje, profesionálne a rýchlo: Automatický IceMaker dokáže denne vyrobiť až 150 kociek ľadu.

PerfectFresh Pro

Uskladnenie ako u profesionálov Potraviny zostanú čerstvé až 5x dlhšie. V automaticky regulovanom rozsahu teploty medzi 0 °C a +3 °C majú mäso, ryby a mnohé mliečne produkty až 3x dlhšiu trvanlivosť. Ovocie a zelenina zostanú čerstvé až 5x dlhšie vďaka optimalizovanému nastaveniu vlhkosti na zásuvke. Pre perfektný prehľad je tu navyše integrované jasné LED osvetlenie.

PerfectFresh

Dlhšia trvanlivosť pre vyš. kvalitu a pôžitok Až 3x dlhšie čerstvé potraviny vďaka PerfectFresh. Teplotný rozsah medzi 0 °C a +3 °C ponúka ideálne podmienky pre výrazne dlhšiu trvanlivosť mäsa, rýb a mnohých mliečnych produktov. Ovocie a zelenina nájdu vo vlhkej priehradke optimálne podmienky s ideálnou teplotou a vysokou vlhkosťou vzduchu. Vitamíny, chuť a konzistencia, zostanú zachované omnoho dlhšie – pre viacnásobne intenzívnejšiu chuť.

DailyFresh

Extra čerstvosť pre ovocie a zeleninu Priestranná zásuvka v chladiacej časti ponúka priestor pre množstvo potravín. Nastaviteľný otvor na zásuvke dokáže lepšie regulovať vlhkosť. Vďaka tomu zostanú ovocie a zelenina výrazne dlhšie čerstvé a svieže.

IceMaker

Kocky ľadu do skvelých nápojov Pomocou zariadenia IceMaker vyrobí vaša chladnička s mrazničkou Miele až 100 čerstvých kociek ľadu denne, a to všetko úplne automaticky. S pevnou prípojkou na čerstvú vodu sa budú kocky ľadu vyrábať kontinuálne, až kým nebude zásobník úplne plný. Takto vám zostane dostatok času, aby ste si mohli vychutnať ľadovo vychladené nápoje.

My Ice

Kocky ľadu do chladených nápojov Pohodlne vás zásobuje čerstvými ľadovými kockami, a to aj bez pevnej vodovodnej prípojky. Možnosť úplne automatickej výroby až 100 kociek ľadu denne. Vďaka integrovanému zásobníku na vodu na to nepotrebujete externú vodovodnú prípojku. Tak môžete kombinovanú chladničku s mrazničkou postaviť úplne flexibilne, pričom neprídete o pohodlie automatického zariadenia na výrobu ľadu.

Prednosti mrazničiek Miele

Blackboard edition

Blackboard edition Chladiace spotrebiče z edície Blackboard sú vybavené čelnými dvierkami zo skla. Na tieto čelné dvierka sa dá maľovať, písať a kresliť, a to buď bežnou alebo tekutou kriedou. Chladnička sa tak stane dôležitým komunikačným prostriedkom každej kuchyne.

MasterCool - MaxLoad záves

Garantovane bezpečná manipulácia Mimoriadne pevné dverové závesy nesú veľké, ťažko a plne naložené dvere chladničky úplne bezpečne a pritom sa naďalej ľahko otvárajú a zatvárajú. Dvere sa dajú doširoka otvoriť - vkladanie a vyberanie potravín z chladničky je preto jednoduché a pohodlné.

MasterCool - BrilliantLight

Perfektne osvetlené Pôsobivé osvetlenie: Vďaka Brillant Light sa vnútorný priestor vášho spotrebiča Miele rozžiari v najlepšom svetle – a to aj pri maximálnom naplnení. O to sa postarajú vysokokvalitné LED lišty v bočných stenách vášho spotrebiča Miele MasterCool. Okamžite po otvorení dvierok sa svetlo jemne rozsvieti a vy si tak môžete užívať perfektný pohľad na pripravované jedlo.

MasterCool - NoFrost

Odmrazovanie patrí minulosti Či chladnička alebo mraznička: všetky zariadenia Miele MasterCool majú sofistikovaný systém NoFrost. Obľúbite si ho, pretože vám ušetrí nepríjemné odmrazovanie a čistenie zariadenia. Automatické odmrazovanie okrem toho chráni výparníky a životné prostredie, keďže zariadenie bez námrazy chladí obzvlášť energeticky úsporne.

MasterCool - Push2open

Perfektné riešenie pre dizajn bez rukovätí Chladničky a mrazničky MasterCool značky Miele s funkciou Push2open sa otvárajú takmer samy. Jemným zatlačením dvierok sa aktivuje automatické otvorenie. Dvierka sa jemne vysunú aby ste ich mohli pohodlne zachytiť a úplne otvoriť. Chladničky a mrazničky s funkciou Push2open značky Miele sa dodávajú úplne bez rukovätí a dajú sa tak optimálne integrovať do každej kuchyne a obytného priestoru.

NoFrost

Rozmrazovanie je už minulosťou So systémom NoFrost nemusíte svoje chladiace zariadenie Miele už nikdy rozmrazovať. Pri cirkulačnom chladení sa studený suchý vzduch rozdeľuje rovnomerne, aby sa vnútri nemohol tvoriť žiadny ľad. Vďaka tomu sa vaše mrazené potraviny nepokryjú vrstvou ľadu a zásuvky sa budú dať vždy pohodlne otvoriť a zatvoriť bez rušivej vrstvy ľadu. NoFrost tak ponúka najvyšší komfort pri mrazení a zbaví vás potreby namáhavého odmrazovania – navždy.

MasterCool - MasterSensor

Jednoduché ovládanie prstom Intuitívne ovládanie pre maximálny komfort: Vďaka inovatívnemu dotykovému displeju TFT s vysokým rozlíšením môžete vykonať rôzne nastavenia priamo na chladničke/vinotéke. Zmeňte nastavenie teploty alebo osvetlenia presne podľa svojho želania – stačí na to jediný dotyk. Prispôsobiť môžete aj farbu pozadia dotykového displeja: vyberte si medzi vznešenou čiernou a decentnou bielou.

XL vnútorný priestor

Viac miesta s XL vnútorným priestorom Chladničky Miele s XL vnútorným priestorom ponúkajú výrazne viac miesta a komfortu na skladovanie vašich potravín. V chladiacej časti je väčšia hĺbka ideálna aj pre väčšie a priestorné predmety, napr. plechy na pečenie. Výrazne viac miesta ponúka XL vnútorný priestor aj v mraziacom priečinku a v zóne PerfectFresh – na každej úrovni zásuvky. Veľký nákup tak poteší dvojnásobne.

Miele MasterCool - Miele@home

Chceli by ste využívať výhody Miele@home? Inteligentné prepojenie: Vďaka nášmu inovatívnemu systému Miele@home1, môžete naplno využiť potenciál prístrojov Miele a zdokonaliť svoj bežný život. Všetky inteligentné domáce spotrebiče Miele je možné pohodlne a bezpečne prepojiť. Dajú sa jednoducho ovládať či už pomocou aplikácie Miele, hlasovým ovládaním alebo integráciou do už existujúcich riešení Smart Home. Zosieťovanie prebieha prostredníctvom lokálneho WiFi routera a cloudu Miele.

Click2open

Praktické a skryté Samostatne stojace chladničky Miele s funkciou Click2open sa dajú otvoriť mimoriadne ľahko a elegantne. Vďaka pomoci pri otváraní sa dá podtlak vo vnútri chladničky ľahšie prekonať a prístroj sa tak dá ľahšie otvoriť. Click2open je nenápadne ukryté v bočnej stene dverí a prenecháva tak viac priestoru pre nový vonkajší dizajn.

SoftClose

Jemné zatvorenie dvierok prístroja Dvierka chladničiek a mrazničiek, ktoré sa zatvárajú nehlučne a takmer samé: S inovačným systémom zatvárania SoftClose od Miele. Dvierka sa po dosiahnutí uhla 30° automaticky zatvoria. Okrem toho systém SoftClose dvierka pri zatváraní tlmí – už žiadne štrngajúce fľaše vo dvierkach.

MasterCool - IceMaker

Kocky ľadu do skvelých nápojov Ľadovo vychladené nápoje, profesionálne a rýchlo: Automatický IceMaker dokáže denne vyrobiť až 150 kociek ľadu.

MasterCool - zásobník na ľad a vodu

Ľad a chladená voda stlačením tlačidla Mraznička MasterCool vás rozmazná mimoriadnym komfortom: Klepnutím prsta na dotykový displej vám cez dvierka spotrebiča naservíruje ľad či vodu. Integrované ambientné osvetlenie pre vás na želanie vytvorí príjemné osvetlenie vo vašej kuchyni.

IceMaker

Kocky ľadu do skvelých nápojov Pomocou zariadenia IceMaker vyrobí vaša chladnička s mrazničkou Miele až 100 čerstvých kociek ľadu denne, a to všetko úplne automaticky. S pevnou prípojkou na čerstvú vodu sa budú kocky ľadu vyrábať kontinuálne, až kým nebude zásobník úplne plný. Takto vám zostane dostatok času, aby ste si mohli vychutnať ľadovo vychladené nápoje.

Prednosti vinoték Miele

MasterCool - MaxLoad záves

Garantovane bezpečná manipulácia Mimoriadne pevné dverové závesy nesú veľké, ťažko a plne naložené dvere chladničky úplne bezpečne a pritom sa naďalej ľahko otvárajú a zatvárajú. Dvere sa dajú doširoka otvoriť - vkladanie a vyberanie potravín z chladničky je preto jednoduché a pohodlné.

FlexiFrame Plus

Poskytne fľaši každej veľkosti bezpečné umiestnenie Dokonale vychladené víno aj vo veľkých fľašiach: jednotlivé rošty sa prvýkrát dajú uložiť v pozdĺžnom aj v priečnom smere, aby sa aj fľaše s veľkým priemerom, napr. fľaše Magnum, dali bezpečne skladovať.

MasterCool - BrilliantLight

Perfektne osvetlené Pôsobivé osvetlenie: Vďaka Brillant Light sa vnútorný priestor vašej vinotéky Miele rozžiari v najlepšom svetle – a to aj pri maximálnom naplnení. O to sa postarajú vysokokvalitné LED lišty v bočných stenách vášho spotrebiča Miele MasterCool. Okamžite po otvorení dvierok sa svetlo jemne rozsvieti a vy si tak môžete užívať perfektný pohľad na svoje vínne poklady.

FlexiFrame

Poskytne fľaši každej veľkosti bezpečné umiestnenie Variabilné rošty na fľaše zabezpečia perfektné umiestnenie každej fľaše. Jednotlivé lišty roštu sa dajú jedným pohybom ruky premiestniť a prispôsobiť tak tvaru fľaše. Vaše víno bude uskladnené v optimálnej polohe.

Prezentér fliaš „Selector“

Pre tie najlepšie vína Pomocou prezentéra fliaš Selector môžete najlepšie fľaše svojej zbierky vín prezentovať mimoriadnym spôsobom. Fľaše budú v tlmenom svetle vinotéky viditeľné v mierne nadvihnutej polohe. Pôsobivá prezentácia excelentných vín.

NoteBoard

Popísateľné lišty pre viac individuality Na každom rošte na fľaše je upevnená lišta, na ktorú sa dá písať kriedou: Sem si zaznačte napríklad pôvod, odrodu viniča alebo ročník. Lišty NoteBoards sú magneticky upevnené a dajú sa odobrať, aby ste na ne mohli pohodlne písať.

Ochrana proti UV žiareniu

Pekné a šetrné k drahocenným vínam UV žiarenie môže u vín vyvolať chemickú reakciu. Sklenené dvierka Miele sú vyrobené z tónovaného skla s integrovaným UV filtrom. Vďaka tomu je vaše víno ideálne chránené pred UV žiarením.

MasterCool - Push2open

Skvelé riešenie pre dizajn bez rukovätí Vinotéky MasterCool od Miele s funkciou Push2open sa otvárajú takmer samy. Jemným zatlačením dvierok sa aktivuje automatické otvorenie. Dvierka sa jemne vysunú, aby ste ich mohli pohodlne zachytiť a úplne otvoriť. Vinotéky MasterCool od Miele s funkciou Push2open sa dodávajú bez rukovätí a dajú sa tak optimálne integrovať do každej kuchyne a obytného priestoru.

LED-osvetlenie

Pôsobivá atmosféra Zabudované osvetlenie LED vaše víno ukáže v tom správnom svetle. Technika LED si nevyžaduje údržbu a postará sa o efektívne a optimálne osvetlenie vnútorného priestoru. Navyše svetlá LED vo vnútorných priestoroch nevytvárajú takmer žiadne teplo, takže víno môže nerušene odpočívať.

DynaCool

Tie najlep. podmienky na uskladn. potravín a vína Ventilátor umožňuje cirkuláciu studeného vzduchu – pre rovnomernú teplotu a vlhkosť vzduchu v celom chladiacom priestore. To znamená konštantné skladovacie podmienky pre vaše víno. Vlhkosť vzduchu cca 50 % navyše chráni korok pred vysušením.

Systém Silence

Optimálne tlmenie hluku Vinotéky sú v neustálej prevádzke, preto sú nízke hodnoty hlučnosti mimoriadne dôležité. Vinotéky Miele so systémom Silence majú chladiaci okruh s optimalizovanou hlučnosťou. Okrem toho sú na kritických miestach cielene namontované tlmiče hluku, takže vy si môžete plne vychutnávať pohár vína.

SoftClose

Jemné zatvorenie dvierok prístroja Vďaka zatváraniu SoftClose sa dvere vašej vínotéky Miele zatvárajú celkom ticho, šetrne a akoby samy: integrované tlmenie skladované víno chráni pred vibráciami spôsobenými prudkým zatváraním dverí. Dodatočne zatváranie SoftClose dvere vínotéky zatvára pri uhle otvorenia 30° automaticky. Vďaka tomu môžete svoje víno skladovať v pokoji a úplnom bezpečí.

Push2open

Perfektné riešenie pre dizajn bez rukovätí Podstavné vinotéky Miele s Push2open sa otvoria takmer samé. Jemným zatlačením sklenených dvierok sa aktivuje automatika otvárania. Dvierka sa jemne vysunú, aby ste mohli pohodlne siahnuť za ne a kompletne ich otvoriť. Vinotéky Miele s Push2open sa dodávajú úplne bez rukovätí a dajú sa tak optimálne a plošne integrovať do každej kuchyne a obytného priestoru.

Miele@home

Inteligentné prepojenie Vďaka nášmu inovatívnemu systému Miele@home, môžete naplno využiť potenciál prístrojov vašich spotrebičov Miele a zdokonaliť svoj bežný život. Všetky inteligentné domáce spotrebiče Miele je možné pohodlne a bezpečne prepojiť. Dajú sa jednoducho ovládať či už pomocou aplikácie Miele, hlasovým ovládaním alebo integráciou do už existujúcich riešení Smart Home. Zosieťovanie prebieha prostredníctvom lokálneho WiFi routera a cloudu Miele.

Miele MasterCool - Miele@home

Chceli by ste využívať výhody Miele@home? Inteligentné prepojenie: Vďaka nášmu inovatívnemu systému Miele@home1, môžete naplno využiť potenciál prístrojov Miele a zdokonaliť svoj bežný život. Všetky inteligentné domáce spotrebiče Miele je možné pohodlne a bezpečne prepojiť. Dajú sa jednoducho ovládať či už pomocou aplikácie Miele, hlasovým ovládaním alebo integráciou do už existujúcich riešení Smart Home. Zosieťovanie prebieha prostredníctvom lokálneho WiFi routera a cloudu Miele.

Filter Active AirClean

Bezpečne ochráni pred prenášaním pachov Potraviny by sa mali skladovať nielen v chlade, ale aj v pachovo neutrálnom prostredí. Platí to aj pre uskladnenie vína. Riešenie: filter Miele Acive AirClean. Inovačná kombinácia účinných látok – aktívne uhlie plus prírodný produkt chitosan – nedovolí vznikať takmer žiadnym pachom v chladiacom priestore. Filter sa dá jednoducho a rýchlo vložiť a je okamžite pripravený na použitie.

Uloženie s veľmi nízkou úrovňou vibrácií

Vyvinuté špeciálne pre skladovanie vo vinotéke Pre mimoriadne šetrné skladovanie vašich vín sa vo vinotékach Miele nachádzajú špeciálne, optimalizované prvky: Kompresor s optimalizovaným chodom bez vibrácií je mechanicky oddelený od samotného telesa vinotéky. Vďaka tomu môžete svoje víno skladovať v dokonale stabilnej polohe.

MasterCool - SommelierSet

Funkčný pôžitkársky balíček pre vašu vinotéku Premeňte svoju vinotéku na zónu výnimočného pôžitku: vďaka jedinečnému SommelierSetu exkluzívne od Miele. Profesionálne pripravte vzácne vína na dekantáciu. Vychutnajte si šampanské či biele víno z vychladených pohárov. Fľaše s vínom udržiavajte vždy perfektne vychladené aj po otvorení. A majte všetko vždy poruke.

SommelierSet

Funkčný balík pre pôžitkárov do vašej vinotéky S jedinečnou súpravou SommelierSet od Miele zapôsobíte na vašich hostí profesionálnou dekantáciou kvalitných vín. Všetky potrebné pomôcky budete mať teraz vďaka SommelierSetu vždy poruke. A vinotéka vám poskytne ešte ďalšie vymoženosti: Vychutnajte si šampanské alebo biele víno z vychladených pohárov a fľaše s vínom udržiavajte vždy perfektne vychladené aj po ich otvorení. Oslávte skutočný pôžitok z vína.

Temperujúce zóny

Vinotéky Miele sú vybavené až tromi individuálne regulovateľnými temperujúcimi zónami. Vďaka tomu môžete skladovať pri ideálnej teplote až tri druhy vína, napr. červené víno, biele víno, šampanské alebo sekt.

Prednosti indukčných varných dosiek Miele

Bezpečnostné funkcie

Pridaná hodnota v oblasti bezpečnosti Maximálna ochrana v každej situácii: Poistka proti uvedeniu do prevádzky vás chráni pred neoprávneným alebo náhodným zapnutím. Pokiaľ bude varná zóna zohrievaná nezvyčajne dlhú dobu na rovnakom stupni výkonu, alebo ak na zapnutej varnej doske nebude žiadny hrniec, varná doska sa automaticky vypne. Ďalším pozorným pomocníkom je indikátor zostatkového tepla: Tento vás varuje, aby ste sa nedotýkali varnej zóny, ktorá je po varení ešte teplá.

CookAssist

Tajomstvo vynikajúcich steakov Tajomstvo vynikajúcich výsledkov pečenia: Miele CookAssist vám pomôže pri správnej príprave steakov, ale aj rôznych iných jedál. Vďaka podrobným pokynom v aplikácii Miele@mobile sa teplota a čas prípravy automaticky prenášajú do varnej dosky TempControl. Musíte iba potvrdiť nastavenia.

Con@ctivity 3.0

Inteligentné ovládanie Dokonalá koncentrácia na varenie: S funkciou Con@ctivity 3.0 bude odsávač automaticky robiť svoju prácu. Okamžite po zapnutí alebo vypnutí varnej dosky odsávač pár samočinne zareaguje. V závislosti od toho, čo sa deje na varnej doske, sa automaticky prispôsobí sací výkon – a zabezpečuje tak vždy príjemnú klímu v miestnosti. Spotrebiče komunikujú navzájom cez WiFi. S funkciou Con@ctivity 3.0 integrujete odsávač a varnú dosku do systému Miele@home.

TempControl

Pečenie nebolo nikdy jednoduchšie TempControl zabezpečuje konštantný optimálny pôžitok z chuti – pri rôznych postupoch prípravy pokrmov. Nemusíte nič dodatočne nastavovať, pretože teploty zostávajú vždy konštantné. Znamená to nielen jednoduchý komfort, ale aj bezpečnosť: Už sa nič nemôže pripáliť.

Inteligentné rozpoznávanie hrncov

Intuitívne a inteligentné Flexibilná varná doska, flexibilná obsluha: Ovládacie prvky sa zobrazia s inteligentným rozpoznávaním hrncov vždy priamo pri kuchynskom riade – nezáleží na tom, kde ho umiestnite. Ovládacie pole je viditeľné len vtedy, keď umiestňujete hrniec alebo panvicu. Keď riad posuniete, nasleduje ho aj číselný rad. Vďaka rozpoznaniu veľkosti využívate energiu zvlášť efektívne. Všetky naše celoplošné varné dosky majú inteligentné rozpoznávanie hrncov.

SilentMove

Tiché posúvanie hrncov Jemná manipulácia s riadom: Vďaka špeciálnej potlači pod sklokeramickou platňou nevzniká pri posúvaní riadu nepríjemný zvuk. Dolná potlač vytvára nielen elegantný dizajn, ale aj extrémne hladký povrch, ktorý sa dá zároveň veľmi jednoducho čistiť.

TwinBooster

Funkcia Booster pre rýchle rozohriatie Pre zvlášť rýchle uvedenie do varu: S exkluzívnou funkciou Miele TwinBooster môžete v prípade potreby koncentrovať celý výkon dvoch varných zón do jednej. Alebo individuálne rozdeliť indučný výkon – a variť tak ešte flexibilnejšie.

Kombinácia so SmartLine

Harmonická príprava Individuálny dizajn Vašej kuchyne: vďaka jednotnej hĺbke harmonizujú naše varné dosky Miele mimoriadne dobre s elegantnými prvkami Miele SmartLine. Rozmanité kombinácie Vám pritom umožňujú usporiadať si kuchyňu podľa svojho vkusu. 60 cm indukčné varné dosky Miele možno navyše veľmi jednoducho používať s Miele odsávačom do pracovnej dosky CSDA 7000 – inteligentná technológia sa tu spája s elegantným dizajnom.

Komfortné doplnkové funkcie

Pridaná hodnota z hľadiska komfortu Viac komfortu pri varení: S funkciou Stop&Go je možné všetky varné zóny jediným stlačením tlačidla nastaviť na stupeň výkonu 1 – takto môžete na krátku dobu nechať varnú dosku bez dozoru. Vďaka funkcii udržiavania teploty zostávajú pokrmy na servírovacej teplote. Ďalšia výhoda: Ak nastavíte časovač, varná zóna sa po nastavenom čase automaticky vypne. Funkcia Recall uloží vaše nastavenia na dobu 10 sekúnd.

Permanentné rozpoznanie hrnca

Položte hrniec a varenie môže začať Stačí zapnúť varnú dosku – ak sa už na varnej zóne nachádza kuchynský riad, automaticky sa aktivuje príslušný ovládací prvok. Jednotlivé varné zóny už netreba spúšťať manuálne. Okrem toho sa automaticky rozpoznáva aj veľkosť hrnca alebo panvice – čo zaručuje mimoriadne efektívne využívanie energie.

Prednosti indukčných varných dosiek s integrovaným odsávačom pár Miele

Bezpečnostné vypínanie

Istota je istota Pre každý stupeň výkonu je definovaná maximálna doba prevádzky. Pokiaľ bude varná zóna zohrievaná nezvyčajne dlhú dobu na rovnakom stupni výkonu, automaticky sa vypne.

Blokovacia funkcia a zablokovanie sprevádzkovania

Bezpečnosť pre všetkých Blokovacia funkcia zabraňuje neželanému prestaveniu zvolených stupňov výkonu počas varenia. Zablokovanie sprevádzkovania zasa chráni pred neúmyselným alebo neoprávneným zapnutím, napríklad ako detská poistka. Táto funkcia sa dá aktivovať na vypnutej varnej doske.

Ochrana proti prehriatiu a chybové hlásenia

Pre dlhú životnosť prístroja Každá varná zóna je vybavená ochranou proti prehriatiu. Táto ochrana automaticky vypne ohrev varnej zóny pri extrémnom zaťažení ešte predtým, ako dôjde k prehriatiu sklokeramiky alebo iných konštrukčných častí. Ak je na ovládacej ploche nejaký predmet alebo tekutina, varná doska sa tiež automaticky vypne. Vždy ste tak chránení pred neželaným nastavením výkonu.

ECO motor

Srdce každého odsávača pár ECO motor pracuje s jednosmerným prúdom a v porovnaní s bežnými motormi ušetrí až 70% energie. Vďaka tejto technológii je mimoriadne tichý a rovnako výkonný ako všetky motory, ktoré spoločnosť Miele používa.

Con@ctivity

Najmodernejší štandard S funkciou Con@ctivity sa môžete plne koncentrovať na pôžitok z varenia. Odsávač a varná doska vzájomne komunikujú. Varná doska posiela nastavenia elektronike odsávača a odsávač automaticky reguluje rýchlosť ventilátora. Nemusíte myslieť na to, že neskôr bude treba odsávač vypnúť. Všetky varné dosky Miele „TwoInOne“ sú štandardne vybavené funkciou Con@ctivity.

TwinBooster

Funkcia Power pre rýchle rozohriatie Koncentrovaný výkon na rýchle uvedenie do varu! Funkcia TwinBooster exkluzívne od Miele robí varenie flexibilnejším, keďže indukčný výkon sa dá individuálne rozdeliť. V prípade potreby sa môže celý výkon dvoch varných zón sústrediť do jedinej varnej zóny.

Udržiavanie teploty pokrmu

Aby ste sa mohli venovať iným veciam. S touto funkciou môžete ideálnym spôsobom udržiavať jedlá teplé – nezávisle od množstva. Vďaka inteligentnej kontrole teploty dna hrnca sú pokrmy ohrievané na teplotu, ktorá je vhodná na servírovanie bez toho, aby sa pripálili. Môžete sa plne venovať príprave ostatného menu.

Stop & Go

Plus, čo sa týka bezpečnosti. Niekto zvoní pri dverách? S funkciou Stop&Go je možné všetky varné zóny jediným stlačením tlačidla znížiť na stupeň výkonu 1. Varnú dosku budete môcť nechať na krátky čas nestráženú bez toho, aby niečo vykypelo alebo sa pripálilo. Keď sa znova vrátite k varnej doske, jediným opätovným stlačením tlačidla aktivujete stupeň výkonu, ktorý bol predtým nastavený.

Ochrana pri utieraní

Bezpečné odstránenie nečistôt Dotykom prsta môžete ovládanie varnej dosky na 20 sekúnd zablokovať. Všetky nastavenia zostanú v pôvodnom stave. Prebiehajúca doba prípravy je veľmi dobre viditeľná na časovači. Posúvanie kuchynského riadu a čistenie varnej dosky je možné bez obmedzenia a bez zmeny nastavení.

Funkcia Recall

Náhodné nechcené vypnutie nepredstavuje žiadny problém Náhodne ste nechcene vypli varnú dosku, ale hneď ste to zistili. Ak ju v priebehu 10 sekúnd opäť spustíte, budete mať k dispozícii všetky predtým nastavené výkonové stupne a časové hodnoty. V procese prípravy vášho pokrmu môžete ďalej nerušene pokračovať.

Časovač

Uľahčuje varenie Časovač vašej varnej dosky vám pomôže zorganizovať si čas strávený v kuchyni viac uvoľnene. Podľa modelu môžete napríklad nastaviť čas na varných zónach, ktoré sa potom automaticky vypnú alebo kuchynský budík používať úplne nezávisle od funkcií varnej dosky.

Individuálne možnosti nastavenia

Vždy podľa potreby Základné nastavenia varnej dosky si môžete upraviť podľa svojich potrieb. Napríklad môžete zmeniť rýchlosť reakcie senzorových tlačidiel.

Trvalé rozpoznávanie hrnca

Najlepšie využitie energie Ak sa už na varnej zóne nachádza kuchynský riad, aktivuje sa číselné vlákno automaticky bezprostredne po zapnutí varnej zóny. Manuálne aktivovanie varných zón vďaka tomu odpadá.

Miele CleanCover

Komfort pri obsluhe a bezpečnosť v detaile Za tukovým filtrom sa nachádza Miele CleanCover: Namiesto ostrých kovových hrán a elektrických súčiastok je tu uzavretá, hladká plocha. Mimoriadne ľahko sa dá čistiť a chráni pred stykom s káblami a časťami motora. Svedomitosť Miele v detaile – pre vyšší komfort pri obsluhe a bezpečnosť.

Nerezovo-kovové tukové filtre

Pekné a maximálne funkčné Odsávače pár Miele sú vybavené 10-vrstvovým nerezovým kovovým tukovým filtrom. Krycia vrstva a rám pozostávajú z kvalitnej nerezovej ocele. Pri komfortnom čistení tukového filtra v umývačke riadu nevznikajú žiadne viditeľné sfarbenia. Tukové filtre Miele si tak zachovajú po dlhý čas perfektný vzhľad.

Filter Longlife AirClean

Úplná absencia pachov v kuchyni Vďaka voštinovému telesu filtra s aktívnym uhlíkom, ktorý má dlhú životnosť a dá sa regenerovať v rúre na pečenie, kde sa pachy efektívne odbúrajú.

Prednosti elektrických varných dosiek Miele

Indikátor zostatkového tepla

Absolútna bezpečnosť Varné dosky Miele majú indikátor zostatkového tepla pre každú varnú zónu. Upozorní na to, aby ste sa nedotýkali varnej zóny, ktorá je po varení ešte teplá, alebo aby ste na ňu nepoložili predmet citlivý na teplo. Na druhej strane vám umožní cielene využívať zostatkové teplo, čím ušetríte energiu.

Ochrana proti prehriatiu a chybové hlásenia

Pre dlhú životnosť prístroja Každá varná zóna je vybavená ochranou proti prehriatiu. Táto ochrana automaticky vypne ohrev varnej zóny pri extrémnom zaťažení ešte predtým, ako dôjde k prehriatiu sklokeramiky alebo iných konštrukčných častí. Ak je na ovládacej ploche nejaký predmet alebo tekutina, varná doska sa tiež automaticky vypne. Vždy ste tak chránení pred neželaným nastavením výkonu.

Automatika predvarenia

Šetrí nielen energiu Táto automatika Miele automaticky reguluje vysoký počiatočný výkon (k rýchlemu predvareniu) na redukovanú teplotu k ďalšiemu vareniu. Už nezmeškáte správny okamih zníženia výkonu a pokrmy sa vám už nikdy nepripália. Naviac šetríte energiu.

Funkcia udržiavania teploty

Aby ste sa mohli venovať iným veciam. S touto funkciou môžete ideálnym spôsobom udržiavať jedlá teplé, nezávisle od ich množstva. Vďaka inteligentnej kontrole teploty dna hrnca sú pokrmy ohrievané na teplotu, ktorá je vhodná na servírovanie bez toho, aby sa pripálili. Môžete sa plne venovať príprave ostatného menu.

Prednosti plynových varných dosiek Miele

GasStop

Elektrická zapaľovacia poistka pre max. bezpečnosť Všetky plynové varné dosky Miele sú vybavené termoelektrickou zapaľovacou poistkou, ktorá pri zhasnutí plameňa, napríklad následkom vykypenia jedla alebo prievanu, zabráni ďalšiemu úniku plynu.

GasStop a ReStart

Automatické opätovné zapálenie Následkom prievanu alebo vykypenia jedál môže plameň zhasnúť. Elektronika to rozpozná a iniciuje automatické opätovné zapálenie. Ak je neúspešné, prívod plynu sa okamžite preruší – jednoducho a bezpečne.

Individuálny dizajn

Pre každý štýl kuchyne vhodná varná doska Profesionálny nerezový vzhľad alebo elegantná sklokeramika – Miele ponúka atraktívne varianty dizajnu pre individuálne návrhy kuchýň.

Plyn - efektivita a ekológia

Efektivita a ekológia Plyn je primárnou energiou a nespôsobuje vznik škodlivín následkom procesov premeny, ako je to napríklad pri výrobe elektrickej energie.

Elektrické zapaľovanie a ovládanie jednou rukou

Pohodlné zapaľovanie plameňa Vďaka vycibrenej technike sa horáky zapaľujú automaticky. Otočný volič jednoducho a komfortne otočíte jednou rukou a počas zapaľovania podržíte.

Ovládanie otočnými voličmi

Všetko bezpečne pod kontrolou Plynové varné dosky Miele sú vybavené praktickými otočnými voličmi z plastu alebo kovu. Výkon sa tak dá mimoriadne ľahko a bezpečne regulovať.

QuickStart

Zapnutie obratom ruky Už žiadne stláčanie a čakanie: Všetky plynové varné dosky s elektronikou sa zapínajú mimoriadne ľahko a komfortne.

Nosiče riadu ComfortClean

Poskytuje účinnú ochranu a uľahčuje čistenie Plynové varné dosky Miele sú vybavené nosičmi riadu, ktoré je možné umývať v umývačke riadu. Uľahčuje to dôkladné čistenie a zachovanie hodnoty plynových varných dosiek Miele a šetrí to zároveň váš čas.

Emailované nosiče riadu a súčasti horákov

Najvyššia kvalita pre dlhú životnosť Plynové varné dosky Miele sú vybavené emailovanými, liatinovými nosičmi riadu. Sú robustné a majú dlhú životnosť a to je viditeľný znak prvotriednej kvality. Niektoré plynové varné dosky sú okrem toho vybavené krytmi horákov s úpravou PerfectClean, vďaka ktorej je čistenie ľahšie.

Flexibilné vybavenie horákov

Rozmanitosť veľkostí horákov Plynové varné dosky Miele ponúkajú veľkú rozmanitosť veľkostí horákov. Od malých úsporných horákov na pomalé a šetrné varenie až po výkonné horáky pre wok na veľké množstvá a rýchle uvedenie do varu. Na každé použitie ten správny výkon!

Plynové varné dosky s elektronikou

Inovačný variant Plynové varné dosky Miele, ktoré sú vybavené elektronikou, majú prvky vybavenia, ktoré vám poskytujú ešte vyššiu bezpečnosť a komfort pri obsluhe: Funkcia QuickStart sa postará o zrýchlené zapálenie, GasStop&ReStart o automatické opätovné zapálenie v prípade zhasnutia plameňa. Niektoré modely majú navyše kuchynský budík, ako aj indikátory vysokej teploty a zostatkového tepla.

Horák pre wok

Perfektné varenie vo woku s plyn. varnými doskami Plynové varné dosky a varenie vo woku – jednoducho to k sebe patrí. Miele ponúka dva varianty horákov pre wok: Mono horák pre wok s jednotnou reguláciou výkonu pre obidva okruhy plameňa. A Dual horák pre wok, kde sa dajú obidva okruhy plameňa regulovať zvlášť.

Prednosti prístrojov SmartLine Miele

FlameGuard

Väčšia bezpečnosť v kombinácii s plynom Nové integrované odsávanie je možné umiestniť vedľa všetkých prvkov SmartLine. Pri kombinácii s plynovými prvkami je bezpodmienečne nutné použiť flexibilný FlameGuard. Ten pozostáva z krytu integrovaného odsávania a pri používaní sa automaticky vyrovnáva, upevňuje sa magneticky a dá sa nasadiť na oboch stranách integrovaného odsávania. Zabráni sa tým nebezpečnému nasatiu plameňov.

Vypnutie pri chýbajúcom kuchynskom riade

Vysoká bezpečnosť Keď sa na elektrickej varnej doske nenachádza žiadny kuchynský riad alebo je hrniec nevhodný, prívod energie sa preruší alebo nedôjde k aktivácii vôbec.

Indikátor zostatkového tepla

Absolútna bezpečnosť Varné dosky Miele majú indikátor zostatkového tepla pre každú varnú zónu. Upozorní na to, aby ste sa nedotýkali varnej zóny, ktorá je po varení ešte teplá, alebo aby ste na ňu nepoložili predmet citlivý na teplo. Okrem toho vám umožnia cielene využívať zostatkové teplo, čím ušetríte energiu.

Bezpečnostné vypínanie

Istota je istota Pre každý stupeň výkonu je definovaná maximálna doba prevádzky. Pokiaľ bude varná zóna zohrievaná nezvyčajne dlhú dobu na rovnakom stupni výkonu, automaticky sa vypne.

GasStop

Zapaľovacia poistka pre maximálnu bezpečnosť Všetky plynové varné dosky Miele sú vybavené termoelektrickou zapaľovacou poistkou. Keď plynový plameň zhasne, napr. následkom vykypenia jedla alebo prievanu, zapaľovacia poistka zabráni ďalšiemu prúdeniu plynu.

Kovové ovládače

Dizajn v detaile Kvalitné voliče nie sú len príjemné na dotyk, ale tiež umožňujú intuitívnu obsluhu plynových prvkov.

ECO motor

Srdce každého odsávača pár ECO motor pracuje s jednosmerným prúdom a v porovnaní s bežnými motormi ušetrí až 70% energie. Vďaka tejto technológii je mimoriadne tichý a rovnako výkonný ako všetky motory, ktoré spoločnosť Miele používa.

TwinBooster

Funkcia Power pre rýchle rozohriatie Koncentrovaný výkon na rýchle uvedenie do varu! Funkcia TwinBooster exkluzívne od Miele robí varenie flexibilnejším, keďže indukčný výkon sa dá individuálne rozdeliť. V prípade potreby sa môže celý výkon dvoch varných zón sústrediť do jedinej varnej zóny.

Elektrické zapaľovanie a ovládanie jednou rukou

Pohodlné zapaľovanie plameňa Vďaka vycibrenej technike sa horáky zapaľujú automaticky. Otočný volič jednoducho a komfortne otočíte jednou rukou a počas zapaľovania podržíte.

Ochrana pri utieraní

Bezpečné odstránenie nečistôt Dotykom prsta môžete ovládanie varnej dosky na 20 sekúnd zablokovať. Všetky nastavenia zostanú v pôvodnom stave. Prebiehajúca doba prípravy je veľmi dobre viditeľná na časovači. Posúvanie kuchynského riadu a čistenie varnej dosky je možné bez obmedzenia a bez zmeny nastavení.

Ľahko udržiavateľná sklokeramika

Skutočné uľahčenie Sklokeramika sa dá ľahko čistiť. Vďaka hladkému povrchu sa striekance a iné nečistoty rýchlo a jednoducho odstránia. Obzvlášť jednoduché je to na indukčných varných doskách, pretože tu zostáva povrch pomerne chladný, teda nič sa nemôže pripáliť.

Nosiče riadu ComfortClean

Poskytuje účinnú ochranu a uľahčuje čistenie Varné dosky Miele majú nosiče hrncov, ktoré sa dajú umývať v umývačke riadu. Uľahčuje to dôkladné čistenie a zachovanie hodnoty plynových varných dosiek Miele a šetrí to zároveň váš čas.

Trvalé rozpoznávanie hrnca

Najlepšie využitie energie Ak sa už na varnej zóne nachádza kuchynský riad, aktivuje sa číselné vlákno automaticky bezprostredne po zapnutí varnej zóny. Manuálne aktivovanie varných zón vďaka tomu odpadá.

Rozpoznanie veľkosti a prítomnosti hrnca

To najlepšie využitie energie V rámci označenia varnej zóny na indukčných varných doskách sa rozpozná veľkosť nádoby a energia sa odovzdáva len na tejto ploche. Energia sa tak využije maximálne efektívne.

Prednosti rúr na pečenie s mikrovlnnou rúrou Miele

Studená čelná strana

Horúce bude len jedlo Rúry na pečenie s mikrovlnkou Miele sú kompletne ochladzované. Vďaka tomu zostanú ovládacia časť a rukoväti, ako aj okolitý nábytok relatívne studené. Viacnásobná konštrukcia skla efektívne izoluje dvierka rúry na pečenie a stará sa o nízku teplotu na vonkajšej strane dvierok, a tým aj o bezpečnosť a ochranu pred popáleninami.

Bezpečnostné funkcie

Maximálna bezpečnosť v každej situácii Postarajte sa aktívne o dodatočnú bezpečnosť – stlačením tlačidla sa prístroj dá zablokovať a je tak chránený pred neželaným zapnutím, napr. deťmi. Alebo profitujte v prípade núdze z funkcie bezpečnostného vypnutia: Pri prekročení maximálnej doby prevádzky sa rúra na pečenie Miele automaticky vypne. To znamená spoľahlivú bezpečnosť aj v prípade, že rúru na pečenie zabudnete vypnúť.

Quick & Gentle

Plynulé nastavenie výkonu Profesionálne výsledky môžete ľahko dosiahnuť s podporou vlhkosti: pri klimatickom pečení sa do ohrevného priestoru uvoľňujú dávky pary. Výsledkom je skrátenie doby prípravy a pokrmy pripravené podľa vášho gusta. Umožňuje to inovatívna invertorová technológia – pre vyššiu flexibilitu pri každodennom varení.

3 v 1

Jeden prístroj, viacero možností Na vyčarenie skvelých pokrmov aj v malých kuchynkách: Len s jedným spotrebičom možno komfortne pripraviť potraviny v režime mikrovlnky, ako aj pečením v rúre. Predovšetkým v kombinovanom režime môžete profitovať z optimálnych výsledkov za kratší čas. Početné prevádzkové režimy vám umožňujú individuálnu prípravu vo všetkých varných situáciách – nezávisle od toho, či chcete zohrievať, variť alebo rozmrazovať.

Prepojenie domácich spotrebičov cez Miele@home

Viac voľnosti, bezpečnosti a komfortu Sieťové prepojenie vašich domácich spotrebičov prinesie viac voľného času pre vás, ako aj viac bezpečnosti a komfortu pre vašu domácnosť: Zapnite rúru na predhrievanie ešte cestou domov alebo si v aplikácii Miele@mobile zvoľte recept a kliknutím preneste optimálne nastavenia na rúru. Ponúkame vám špeciálne vyvinuté funkcie a mobilné ovládanie – s Miele máte k dispozícii vždy najnovší digitálny komfort.

Rýchla mikrovlnka

Priama voľba maximálneho výkonu S funkciou Quick-Start spustíte stlačením tlačidla okamžite maximálny výkon mikrovlnky. Táto funkcia vám umožní rýchlo zohriať nápoje a pokrmy bez navolenia teploty. Definované časy môžete jednoducho preprogramovať tak, aby zodpovedali vašim osobným návykom, napríklad na zohriatie večernej šálky čaju alebo detskej výživy – celkom individuálne a nekomplikovane.

Funkcia Popcorn

Čerstvý popcorn stlačením tlačidla Čo by to bolo za dobrý film bez popcornu? S naším automatickým programom na prípravu popcornu si môžete jediným stlačením tlačidla jednoducho pripraviť chutný popcorn priamo doma. Časy a výkon vo wattoch sú optimálne prispôsobené bežnej 100 g veľkosti vrecka. Máte ich radšej chrumkavé? Tak si časy nastavte individuálne podľa svojej chuti.

Časové funkcie

Manažovanie času prenechajte rúre na pečenie Takto zvládnete všetky práce v požadovanom čase a bez stresu: Jednoducho nastavte čas začatia, čas ukončenia alebo dobu trvania varenia. Varenie sa automaticky ukončí po uplynutí naprogramovanej doby. Užitočným pomocníkom v mnohých situáciách je aj integrovaný kuchynský budík. A ešte niečo: Pri výpadku prúdu sa nastavený čas uchová v pamäti cca 150 hodín.

MultiLingua

Dokonale zrozumiteľné Komfort pri obsluhe pre každého: Na displeji sa dajú nastaviť rôzne jazyky. Tým je zaručená zrozumiteľná obsluha, aj v rôznych jazykoch. MultiLingua je k dispozícii pre prístroje od ovládania typu DirectSensor S.

SoftOpen & SoftClose

Jemný pohyb dvierok Vždy upútajú pozornosť: Vďaka rafinovanému tlmiacemu mechanizmu sa dvierka ladne zatvárajú a otvárajú. A to až do 90° – čo umožňuje pohodlný a maximálne voľný prístup k pokrmom umiestneným vo varnom priestore.

SoftOpen

Vždy upútajú pozornosť: Vďaka rafinovanému tlmiacemu mechanizmu sa dvierka ladne otvárajú. A to až do 90° – čo umožňuje pohodlný a maximálne voľný prístup k pokrmom umiestneným v ohrevnom priestore.

CleanSteel

Ochranný systém pre bezchybné nerezové povrchy Špeciálna povrchová úprava: Prístroje Miele z nerezu majú mimoriadne kvalitný povrch s úpravou CleanSteel. To umožňuje veľmi jednoduché čistenie bez použitia špeciálnych čistiacich prostriedkov. Odtlačky prstov? Na povrchu s úpravou Miele CleanSteel sú takmer neviditeľné.

Nerezový ohrevný priestor s ľanovou štruktúrou

Špeciálna protipriľnavá povrchová úprava Už počas prípravy priľne podstatne menej jedla na steny ohrevného priestoru. Dôvod: Ohrevný priestor rúry na pečenie s mikrovlnkou je z vysokokvalitného nerezu so špeciálnou ľanovou štruktúrou. Okrem toho je tento povrch zušľachtený povrchovou úpravou PerfectClean, a preto sa veľmi ľahko čistí – vďaka premyslenému povrchovému systému si môžete užívať väčšiu čistotu a ušetriť čas pri čistení.

Bodové LED svetlo

V najlepšom svetle Brilantné osvetlenie varného priestoru vytvorí bodové LED svetlo. A to natrvalo, pretože nevyžaduje žiadnu údržbu. Okrem toho je zvlášť energeticky účinné.

Objem ohrevného priestoru a úrovne

Optimálne využitie ohrevného priestoru Sem sa zmestí veľa: Objem ohrevného priestoru je maximálne využiteľný, takže doň môžete umiestniť súčasne aj viac vecí. Vzdialenosti troch úrovní zasunutia sú dimenzované tak, aby sa plechy, rošty a formy dali umiestniť flexibilne, a teda vždy čo najvýhodnejšie.

Pokrmový teplomer

Dokonalá tepelná príprava mäsa alebo rýb Ešte surové alebo už príliš suché? S integrovaným pokrmovým teplomerom môžete rybu alebo mäso pripraviť vďaka meraniu vnútornej teploty individuálne a presne tak, ako to má byť. Vďaka ukazovateľu zostatkového času presne vidíte, koľko času pečenie ešte vyžaduje – preto kuchyňu môžete občas aj opustiť. Manipulácia je výrazne komfortnejšia a jednoduchšia, výsledok šťavnatý a voňavý.

Špeciálne druhy použitia

Jednoduché riešenie špeciálnych prípadov Špeciálne situácie vyžadujú špeciálne parametre: Pomocou špeciálnych programov sa vám aj nie každodenné procesy prípravy podaria dokonale. Na kysnutie cesta alebo sušenie ovocia stačí len zvoliť program – správne teploty a vhodná klíma v ohrevnom priestore sú už vopred nastavené.

Funkcia Crisp

Zaručene chrumkavé Chutný chrumkavý povrch dodáva určitým potravinám ten správny „šmrnc“: Napríklad hranolčeky alebo krokety sa najlepšie podaria, keď je v ohrevnom priestore suchá klíma. Táto sa dosahuje cieleným redukovaním vlhkosti ohrevného priestoru. Funkciu CrispFunction si môžete individuálne navoliť.

Prednosti parných rúr Miele

Patentovaná redukcia pary

Vypustenie pary Krátko pred ukončením tepelnej prípravy sa dvierka mierne otvoria, aby mohla para opatrne uniknúť. Výhoda: Po ukončení tepelnej prípravy nebude pri vyberaní pokrmov z rúry unikať horúca para, čo pre vás znamená väčšiu bezpečnosť pri varení.

Rozmanité možnosti využitia

Rozmanité možnosti Je jedno, či chcete zohrievať, blanšírovať, udržiavať pokrmy teplé alebo ich rozmrazovať – s parnou rúrou Miele pripravíte najrozličnejšie potraviny celkom podľa svojho želania a chuti. Podarí sa vám to vždy v dokonalej kvalite a presne načas.

Veľký zásobník na vodu

Zjednodušená manipulácia Niektoré potraviny potrebujú dlhší čas prípravy a veľké množstvo pary. Vďaka veľkému objemu 1,5 l môžete variť dlhšie bez prerušenia.

Externá výroba pary

Výhoda: para zvonka Inovatívny parný systém: Na rozdiel od iných systémov na výrobu pary sa pri našich spotrebičoch výrobník pary nachádza mimo ohrevného priestoru. Ohrevný priestor sa počas varenia kompletne naplní parou, ktorá vytlačí všetok kyslík. Výhody: Rýchly ohrev, optimálne meranie teploty a zachovanie prirodzenej farby potravín. Navyše, keďže sa v ohrevnom priestore nevytvárajú usadeniny vodného kameňa, je aj čistenie mimoriadne jednoduché.

Nerezový ohrevný priestor s ľanovou štruktúrou

Profesionálna výbava Veľkorysý priestor, rýchle čistenie: Ohrevný priestor z nerezu poskytuje úžitkový objem až 40 litrov, takže sa doň zmestia aj veľké naparovacie misky, napríklad na celé kurča alebo ryby. Takto môžete pripraviť aj kompletné menu pre 8 až 10 osôb – s väčšou voľnosťou a komfortom. Okrem veľkorysej ponuky miesta je ohrevný priestor absolútne nehrdzavejúci a ľahko sa čistí.

Veľký ohrevný priestor, veľká úžitková plocha

Množstvo priestoru pre vaše kreatívne nápady Varenie pre celú rodinu: Nový ohrevný priestor parnej rúry Miele s funkciou MultiSteam Pro vám umožní súčasne pripraviť aj veľké množstvá pokrmov a servírovať ich dokonale uvarené. Vďaka 40-litrovému ohrevnému priestoru môžete na každú z troch úrovní zasunúť jednu veľkú naparovaciu misku alebo dve menšie za sebou. Veľa priestoru na jednoduché varenie aj pre viacero osôb.

LED osvetlenie

V najlepšom svetle Brilantné osvetlenie ohrevného priestoru vytvárajú bodové LED svetlá. Okrem toho ich nie je potrebné vymieňať, sú bezúdržbové a mimoriadne energeticky úsporné.

Priehľadné dvierka

Všetko pod dohľadom Optimálna vizuálna kontrola: Naše priehľadné dvierka umožňujú optimálny dohľad nad práve pripravovanými pokrmami. Kedykoľvek tak máte dobrý výhľad na pripravované jedlo.

Nerezový ohrevný priestor

Profesionálna výbava Veľkorysý priestor, rýchle čistenie: Ohrevný priestor z nerezu poskytuje užitočný objem až 38 litrov, takže sa doň zmestia aj veľké potraviny, napríklad celé kurčatá alebo ryby. Takto môžete pripraviť aj kompletné menu pre 8 až 10 osôb – s väčšou voľnosťou a komfortom. Okrem veľkorysej ponuky miesta je ohrevný priestor absolútne nehrdzavejúci a ľahko sa čistí.

DualSteam

Multitalent pre rovnomerné výsledky Dokonalosť presne podľa vašej chuti: Ako ideálny doplnok k rúre na pečenie a varnej doske sa parná rúra Miele postará vďaka technológii MultiSteam Pro o perfektné výsledky varenia. Rýchle doby zohriatia a prípravy, ako aj rovnomerná distribúcia pary vám uľahčia prípravu jedál – umožňuje to jedinečná externá výroba pary so silným výkonom (3,3 kW) a jedinečné usporiadanie a nasmerovanie oboch parných trysiek MultiSteam Pro.

Automatické programy

Dokonalý výsledok bez námahy Koľko času potrebuje na uvarenie ryža a koľko zelenina? Pri jedlách pripravovaných s automatickými programami na varenie v pare nemusíte voliť ani teplotu, ani dobu trvania – váš spotrebič reaguje automaticky a pomôže vám počas bežného dňa v kuchyni. Preferujete mrkvu uvarenú „al dente“? Pri mnohých potravinách sa stupeň prípravy dá nastaviť individuálne.

Automatické udržiavanie teploty

Automaticky udržiava hotové pokrmy teplé Po uplynutí doby prípravy sa pokrmy automaticky udržiavajú až 15 minút teplé bez straty kvality. Takže sa nič nestane, ak sa aj o niekoľko minút oneskoríte.

Varenie nezávislé od množstva

Rôzne množstvá, rovnaká doba prípravy Nezáleží, či chcete pripraviť jednu porciu alebo jedlo pre celú rodinu, či varíte z čerstvých alebo mrazených surovín: doba prípravy zostáva v našej parnej rúre pre všetky hmotnostné množstvá rovnaká. Podstatne vám to zjednoduší prácu, pretože odpadá čas na váženie a vypočítavanie rôznych dôb prípravy.

Varenie Sous-vide

Tepelná úprava vo vákuu Rovnomerne a šťavnato: V parných rúrach Miele môžete pripravovať potraviny metódou varenia Sous-vide. Pri nízkych teplotách sa ryba, mäso, ovocie a zelenina šetrne pripravujú počas dlhšieho času. Dosiahnete tak veľmi aromatické a chuťovo intenzívne výsledky. Vzhľad, tvar, minerálne látky a vitamíny v pripravovanom pokrme zostanú zachované.

Prednosti konvektomatov Miele

Motoricky ovládaný výsuvný panel so SoftClose

Viac ako len ovládací prvok Zjednotenie dizajnu a komfortu pri obsluhe: Jemným tlakom prsta sa dá ovládací panel otvoriť a nehlučne zatvoriť, a to bez otvorenia dvierok ohrevného priestoru. Za výsuvným panelom sa nachádza zásobník na vodu, kondenzačná nádoba a bezkáblový pokrmový teplomer. Aby ste lepšie videli na displej, stlačte tlačidlo a panel sa k vám mierne nakloní.

Rozmanité možnosti využitia

Rozmanité možnosti Je jedno, či chcete rozmrazovať, blanšírovať alebo sušiť – s konvektomatom pre domácnosť značky Miele môžete pripraviť najrozličnejšie potraviny absolútne podľa svojho želania a vlastnej chuti – vždy v dokonalej kvalite a presne na čas. Ak si chcete pripraviť pizzu alebo upiecť kyprý koláč, možete si cesto nechať nakysnúť v ohrevnom priestore.

Mix & Match

Inteligentná asistencia Rýchla príprava zdravých pokrmov: S funkciou Mix & Match môžete spoločne uvariť alebo zohriať rôzne potraviny, a to za menej ako pol hodiny. Potraviny možno do spotrebiča vložiť naraz a po uplynutí zvoleného programu ich opäť vybrať. Tak si celkom pohodlne pripravíte hotový pokrm s viacerými prílohami bez toho, aby ste museli dávať pozor na rôzne doby a teplotu varenia.

Externá tvorba pary

Výhoda: para zvonka Inovatívny parný systém: Na rozdiel od iných systémov sa pri našich spotrebičoch výrobník pary nachádza mimo ohrevného priestoru. Ohrevný priestor sa počas varenia kompletne naplní parou, ktorá vytlačí všetok kyslík. Výhody: Rýchly ohrev, optimálne meranie teploty a zachovanie prirodzenej farby potravín. A keďže sa v ohrevnom priestore nevytvárajú usadeniny vodného kameňa, je aj čistenie mimoriadne jednoduché.

Nerezový ohrevný priestor s PerfectClean

Profesionálna výbava Množstvo miesta, rýchle čistenie: Ohrevný priestor z nerezu poskytuje veľkorysý objem až 68 litrov. Zmestia sa doň aj veľké naparovacie misky, napr. na celé kurčatá. Môžete v ňom pripraviť celé menu pre 8–10 osôb. Navyše povrch ohrevného priestoru nie je náchylný na vznik korózie či hrdze a vďaka povrchovej úprave PerfectClean je údržba veľmi jednoduchá. Zvlášť praktické: Plechy na pečenie z našich rúr môžete použiť aj v konvektomate Miele.

Bezkáblový pokrmový teplomer

Príprava mäsa alebo ryby v dokonalej kvalite Ešte surové alebo už príliš suché? S integrovaným pokrmovým teplomerom môžete rybu alebo mäso pripraviť vďaka meraniu vnútornej teploty individuálne a presne tak, ako to má byť. Vďaka ukazovateľu zostatkového času presne vidíte, koľko času pečenie ešte vyžaduje – preto kuchyňu môžete občas aj opustiť. Manipulácia je výrazne komfortnejšia a jednoduchšia, výsledok šťavnatý a voňavý.

BrilliantLight

Dokonalý prehľad na všetkých úrovniach Aby ste mohli prípravu pečeného mäsa alebo nákypu v konvektomate sledovať čo najlepšie, zabezpečujú vysokokvalitné bodové LED svetlá optimálne osvetlenie na viacerých úrovniach ohrevného priestoru – takto z každého uhla dokonale vidíte na pripravovaný pokrm.

DirectWater plus

Vždy pripravené Pohodlne a jednoducho: Naše konvektomaty pre domácnosť sú vybavené pripojením na čerstvú vodu. Prívod a odtok funguje automaticky – zásobník na vodu preto nemusíte neustále napĺňať a vyprázdňovať. Kondenzát v ohrevnom priestore sa odvádza automaticky. To je pri každodennej práci v kuchyni zvlášť praktické a pohodlné.

DualSteam

Multitalent pre rovomerné výsledky Dokonalosť presne podľa vašej chuti: Ako ideálny doplnok k rúre na pečenie a varnej doske sa parná rúra Miele postará o perfektné výsledky varenia. Rýchle doby zohriatia a prípravy, ako aj rovnomerná distribúcia pary vám uľahčia prípravu jedál – umožňuje to jedinečná externá výroba pary so silným výkonom (3,3 kW) a jedinečné usporiadanie a nasmerovanie oboch parných trysiek DualSteam.

Kombinovaná príprava

Perfektná kombinácia vlhkého a suchého tepla Flexibilita pre dokonalé výsledky pečenia koláčov a mäsa: Kombinujte suché a vlhké teplo úplne podľa vašich želaní. Aby ste dospeli k čo najlepším výsledkom, môžete v kombinovanom režime nastaviť teplotu (30 °C až 225 °C), ako aj obsah vlhkosti (0 % až 100 %). Toto nastavenie sa dá v rýchlom slede zmeniť až 10-krát po sebe. Takto dosiahnete individuálne výsledky, ktoré presne zodpovedajú vašej chuti.

Princíp 3 v 1

Všetko v jednom prístroji S princípom 3 v 1 máte k dispozícii tri prevádzkové režimy v jednom prístroji. Takto môžete aj v malých kuchyniach pripraviť chutné pokrmy – využite pre chrumkavé výsledky režim rúry na pečenie alebo funkciu varenia v pare na šetrnú tepelnú úpravu potravín. Dokonalé výsledky dosiahnete najmä v kombinovanom režime.

Automatické programy

Dokonalý výsledok bez námahy Koľko času potrebuje chlieb a koľko zelenina? Pri jedlách pripravovaných s rôznymi inteligentnými automatickými programami na varenie v pare nemusíte voliť ani teplotu, ani dobu trvania – váš spotrebič reaguje automaticky a pomôže vám počas bežného dňa v kuchyni. Chceli by ste kuriatko trochu chrumkavejšie? Pri mnohých potravinách sa stupeň prípravy, príp. stupeň zhnednutia dá nastaviť individuálne.

Automatické udržiavanie teploty

Chráni živiny aj prístroj Po uplynutí doby prípravy sa pokrmy automaticky udržiavajú až 15 minút teplé bez straty kvality. Takže sa nič nestane, ak sa aj o niekoľko minút oneskoríte.

Automatická príprava menu

Kompletné menu Ryba alebo mäso, zemiaky a zelenina – pri automatickej príprave menu môžete navzájom kombinovať až tri typy potravín. Teplotu, dobu prípravy a postupnosť určí prístroj. Aby ste dosiahli optimálny výsledok, stačí už len vložiť potraviny v uvedenom čase a uvedenom poradí do parnej rúry. Takto môžete bez stresu pripraviť kompletné menu v jedinom varnom procese.

Varenie nezávislé od množstva

Rôzne množstvá, rovnaká doba prípravy Je jedno, či chcete pripraviť jednu porciu, alebo jedlo pre celú rodinu, či z čerstvých alebo mrazených surovín: Doba prípravy zostáva v našom konvektomate pre akékoľvek hmotnostné množstvo rovnaká. Podstatne vám to zjednodušuje prácu, pretože odpadá čas na váženie a vypočítavanie rôznych dôb prípravy.

Prednosti parných rúr s mikrovlnkou Miele

Rýchle varenie

Kratšie doby prípravy Teraz pripravíte pokrmy ešte rýchlejšie: Keď skombinujete funkciu konvektomatu s mikrovlnným režimom, skráti sa doba prípravy. A najlepšie výsledky si môžete vychutnať za minimálny čas.

Funkcia Popcorn

Čerstvý popcorn stlačením tlačidla Čo by to bolo za dobrý film bez popcornu? S naším automatickým programom na prípravu popcornu si môžete jediným stlačením tlačidla jednoducho pripraviť chutný popcorn priamo doma. Časy a výkon vo wattoch sú optimálne prispôsobené bežnej 100 g veľkosti vrecka.

Redukcia pary

Vypustenie pary Je jedno, či chcete zohrievať, blanšírovať, udržiavať pokrmy teplé alebo ich rozmrazovať – s parnou rúrou Miele pripravíte najrozličnejšie potraviny celkom podľa svojho želania a chuti. Podarí sa vám to vždy v dokonalej kvalite a presne načas.

DirectWater

S prívodom čerstvej vody Výnimočne pohodlné: Pripojenie parnej rúry Miele s mikrovlnkou na prívod čerstvej vody sa postará o to, že zásobník na vodu už nemusíte napĺňať – keďže prívod vody funguje kompletne automaticky. Prístroj je tak vždy pripravený na prevádzku a vy si ušetríte cenný čas.

Nerezový ohrevný priestor s ľanovou štruktúrou

Profesionálna výbava Veľkorysý priestor, rýchle čistenie: Ohrevný priestor z nerezu poskytuje úžitkový objem až 40 litrov, takže sa doň zmestia aj veľké naparovacie misky, napríklad na celé kurča alebo ryby. Takto môžete pripraviť aj kompletné menu pre 8 až 10 osôb – s väčšou voľnosťou a komfortom. Okrem veľkorysej ponuky miesta je ohrevný priestor absolútne nehrdzavejúci a ľahko sa čistí.

Externá tvorba pary

Výhoda: para zvonka Inovatívny parný systém: Na rozdiel od iných systémov sa pri našich spotrebičoch výrobník pary nachádza mimo ohrevného priestoru. Para sa vyrába a prúdi vysokou rýchlosťou do ohrevného priestoru, kde vytláča kyslík. Výhody: Rýchly ohrev, optimálne meranie teploty a zachovanie prirodzenej farby potravín. A keďže sa v ohrevnom priestore nevytvárajú usadeniny vodného kameňa, je aj čistenie mimoriadne jednoduché.

Ľahký zásobník na vodu

Zjednodušená manipulácia Jednoduchá manipulácia: Keď je zásobník na vodu prázdny, dá sa vďaka malej hmotnosti ľahko vytiahnuť a znovu naplniť. Pre vás to znamená podstatne jednoduchšiu manipuláciu.

DualSteam

Multitalent pre rovnomerné výsledky Dokonalosť presne podľa vašej chuti: Ako ideálny doplnok k rúre na pečenie a varnej doske sa parná rúra Miele postará o perfektné výsledky varenia. Rýchle doby zohriatia a prípravy, ako aj rovnomerná distribúcia pary vám uľahčia prípravu jedál – umožňuje to jedinečná externá výroba pary so silným výkonom (3,3 kW) a jedinečné usporiadanie a nasmerovanie oboch parných trysiek DualSteam.

3 v 1

Všetko v jednom prístroji S princípom 3 v 1 využívate funkcie troch prístrojov v jednom. Takto môžete aj v malých kuchyniach pripraviť chutné pokrmy. Využite funkciu varenia v pare na šetrnú prípravu potravín a mikrovlnnú prevádzku napríklad pre popcorn. Najmä pri kombinovanej rýchlej príprave dosiahnete najlepšie výsledky v kvalite parnej rúry – avšak v kratšom čase!

Automatické programy

Dokonalý výsledok bez námahy Koľko času potrebuje na uvarenie ryža a koľko zelenina? Pri jedlách pripravovaných s automatickými programami na varenie v pare nemusíte voliť ani teplotu, ani dobu trvania – váš spotrebič reaguje automaticky a pomôže vám počas bežného dňa v kuchyni. Preferujete mrkvu uvarenú „al dente“? Pri mnohých potravinách sa stupeň prípravy dá nastaviť individuálne.

Quick & Gentle

Plynulé nastavenie výkonov Nová technológia plynulo reguluje výkon mikrovlnky v rozmedzí 300 W až 1000 W. Výsledok: Skrátená doba rozmrazovania a prípravy, ako aj pokrmy pripravené podľa vášho želania. Umožňuje to inovatívna invertorová technológia – pre rýchlejšie a lahodnejšie každodenné varenie.

Automatická príprava menu

Kompletné menu Ryba alebo mäso, zemiaky a zelenina – pri automatickej príprave menu môžete navzájom kombinovať až tri typy potravín. Teplotu, dobu prípravy a postupnosť určí prístroj. Aby ste dosiahli optimálny výsledok, stačí už len vložiť potraviny v uvedenom čase a v uvedenom poradí do parnej rúry s mikrovlnkou. Takto môžete bez stresu pripraviť kompletné menu v jedinom varnom procese.

Automatické udržiavanie teploty

Automaticky udržiava hotové pokrmy teplé Po uplynutí doby prípravy sa pokrmy automaticky udržiavajú až 15 minút teplé bez straty kvality. Takže sa nič nestane, ak sa aj o niekoľko minút oneskoríte.

Rozmanité možnosti využitia

Rozmanité možnosti Je jedno, či chcete zohrievať, blanšírovať, udržiavať pokrmy teplé alebo ich rozmrazovať – s parnou rúrou Miele pripravíte najrozličnejšie potraviny celkom podľa svojho želania a chuti. Podarí sa vám to vždy v dokonalej kvalite a presne načas.

Varenie nezávislé od množstva

Rôzne množstvá, rovnaká doba prípravy Nezáleží, či chcete pripraviť jednu porciu alebo jedlo pre celú rodinu, či varíte z čerstvých alebo mrazených surovín: doba prípravy zostáva v našej parnej rúre pre všetky hmotnostné množstvá rovnaká. Podstatne vám to zjednoduší prácu, pretože odpadá čas na váženie a vypočítavanie rôznych dôb prípravy.

Prednosti vákuových zásuviek Miele

Vákuovacie vrecká vhodné na potraviny

Špeciálne pre potraviny Vákuové vrecká Miele sú vyvinuté na špeciálne požiadavky: sú odolné voči teplu, varu a roztrhnutiu, vhodné na potraviny a bez obsahu zmäkčovadiel – takto budú všetky vaše potraviny bezpečne uskladnené. Dôležitý faktor: prenos chutí na obsah vrecka je vylúčený. V rozsahu dodávky nájdete plastové vrecká rôznej veľkosti. Potrebujete viac vreciek? Ďalšie si môžete dokúpiť v obchode Miele.

Metóda Sous-vide

Optimálne pripravené Na šetrné varenie Sous-vide s parnou rúrou Miele pripravíte pokrmy pomocou vákuovacej zásuvky Miele. Z vákuovacích vreciek s potravinami sa odsaje vzduch a kyslík. Potraviny budú takto pripravené na šetrné varenie Sous-vide, pri ktorom zostáva zachované prevažné množstvo vitamínov a výživných látok. Zároveň sa napríklad ryba podarí zvlášť šťavnato a s výraznou arómou.

Ovládanie SensorTouch

Intuitívne a zjednodušené ovládanie Ľahké ovládanie: Vákuovacie zásuvky Miele môžete obsluhovať jednoducho a intuitívne pomocou senzorového dotykového panela umiestneného pod sklom. Získate priamy prístup ku všetkým prevádzkovým režimom – pre optimálny komfort pri obsluhe. Zároveň sa dotykový panel ľahko čistí a je preto zvlášť nenáročný na údržbu.

Push2open

Stačí jeden dotyk Máte práve plné ruky? Žiadny problém – zatlačte jemne na zásuvku a tá sa okamžite otvorí vďaka praktickému mechanizmu Push2open. Napätie pružiny zabezpečuje, aby sa zásuvka dostatočne vysunula a aby ste ju mohli celkom naplniť a pohodlne obsluhovať. Koncept bez rukoväti vytvára okrem toho perfektne zladený dizajn s našimi zabudovateľnými prístrojmi.

Rozmanité možnosti využitia

Rozmanité možnosti Je jedno, či chcete zvýšiť trvanlivosť potravín alebo ich naporciovať: Naša vákuovacia zásuvka vám ponúka najrozličnejšie možnosti použitia. Vákuované potraviny zostávajú dlhšie čerstvé a sú perfektne pripravené na varenie metódou Sous-vide. Vychutnajte si intenzívnu chuť vákuovaného marinovaného mäsa. Praktická výhoda: otvorené obaly alebo poháre sa dajú jednoducho znovu uzavrieť.

Plnovýsuv

Praktické a ergonomické Vďaka praktickému plnému výsuvu sa dá vákuovacia zásuvka Miele kompletne otvoriť. Výrazne vám to uľahčí jej naplnenie a vyprázdnenie a zabezpečí komfortnú manipuláciu. Pevné teleskopické koľajničky umožňujú jednoduché vytiahnutie a zasunutie zásuvky.

Opakovane použiteľné vákuovacie nádoby

Dlhá doba využitia Z lásky k životnému prostrediu: V recyklovateľných vákuovacích nádobách sú vaše potraviny chránené zvlášť dobre. Okrem toho môžete tieto nádoby používať opakovane a na vákuovaciu zásuvku ich pripájať jednoducho pomocou adaptéra.

Veľká využiteľná plocha

Dostatok miesta pre akúkoľvek veľkosť Maximálna flexibilita: Vákuovaciu zásuvku Miele môžete využívať na nádoby a vrecká najrozličnejšej veľkosti. Až do maximálnej veľkosti 250 x 350 mm a výšky 80 mm nájdu vo veľkorysom vnútornom priestore dostatok miesta všetky druhy potravín – v závislosti od toho, aké množstvo chcete vákuovať.

Vákuovanie

Dlhšia trvanlivosť a perfektná príprava Vďaka odsatiu vzduchu a kyslíka budú potraviny optimálne pripravené na varenie metódou Sous-vide v parnej rúre. Ryby, mäso a zeleninu vo vákuovacom vrecku môžete zároveň veľmi dobre porciovať, skladovať, marinovať či opätovne uzavrieť. Ďalšia výhoda: na dosiahnutie maximálnej trvanlivosti vákuujte potraviny ešte pred zamrazením – vitamíny a aróma tak zostanú maximálne zachované a nehrozí im spálenie mrazom. Súčasne ušetríte aj miesto v mrazničke.

Tri vákuovacie stupne

Vhodné pre každé použitie Vyberte si z troch rôznych vákuových stupňov: Chcete vákuovať ovocie citlivé na tlak? V tom prípade zvoľte stupeň 1. Pre rybu odporúčame maximálny stupeň 3 a pre pokrmy s vysokým obsahom tekutín stupeň 2. Takto optimálne ochránite svoje potraviny a zabezpečíte si najlepší výsledok.

Dlhšia trvanlivosť

Dlhšia trvanlivosť Najlepšie podmienky na krátkodobé skladovanie rýb a zeleniny poskytuje v chladničke zóna Perfect Fresh – vákuovaním si vaše potraviny zachovajú trvanlivosť omnoho dlhšie, a to bez straty chuti či kvality. V mrazničke vákuovanie chráni potraviny pred namrznutím, ako aj pred prenosom chutí či zápachov. V neposlednom rade zostanú pri izbovej teplote dlhšie čerstvé aj vákuované žemle či chlieb.

Marinovanie

Maximálna chuť Veľmi výrazná chuť: Marinujte mäso alebo ryby a následne ich pripravte na ďalšie spracovanie vo vákuovacej zásuvke Miele. Vákuom sa chuť marinády niekoľkonásobne zosilní, keďže napríklad arómy neoxidujú. Bylinky a korenie tak dokážu výraznejšie pôsobiť na potraviny a výsledok má mimoriadne intenzívnu chuť.

Porciovanie

Správne množstvo Chcete si svoje potraviny vychutnať vždy čerstvé? Vďaka vákuovacej zásuvke Miele možno korenie, syry či klobásy veľmi jednoducho naporciovať. Tým zostane ich chuť zachovaná a vy si ich budete môcť vychutnávať dlhšie. Práve mäkký syr sa v chladničke oveľa lepšie skladuje, keď je vákuovaný. Pohodlne si ohrejte jednu porciu lazaní vo vákuovacom vrecku v parnej rúre alebo si naporciujte müsli úsporne a hlavne sucho vo vákuovacej zásuvke.

Vákuovanie v nádobe

Vždy neporušené Pre potraviny citlivé na tlak, ako sú bylinky, zelenina či ovocie, sa optimálne hodia vákuovacie nádoby. Do vákuovacích nádob tiež možno ľahko naporciovať a dlhšie udržať čerstvé aj nárezy či tekuté potraviny, ako sú polievky alebo omáčky. Naplnenú nádobu pohodlne zapojte do vákuovacej zásuvky pomocou špeciálneho adaptéra – pomocou neho sa počas vákuovania z nádoby odsaje vzduch.

Opätovné uzavretie

Čerstvosť – aj pri druhom zatvorení Určite to poznáte: Po príjemne strávenom večere pred televízorom zostanú otvorené balíčky s čipsami alebo pukancami. Naša vákuovacia zásuvka ponúka optimálne riešenie, pretože dokáže jemne a bezpečne opäť uzavrieť originálne balenia. Tak ochránite svoje potraviny pred neželaným prenosom chuti či zápachu. Zostávajúce dobroty tak budú chutiť rovnako dobre aj neskôr.

Uzatváranie pohárov

Utesnenie Nadbytočné pesto alebo detskú výživu v sklenenom pohári možno jednoducho opäť uzavrieť vo vákuovacej zásuvke Miele a následne ich bezpečne uskladniť. Premiestňovanie do iných nádob tak už nebude potrebné, keďže v zásuvke možno bez problémov vákuovať originálne poháre s maximálnou výškou 8 cm. Navyše môžete vo vákuovacej zásuvke v zaváraninových pohároch vzduchotesne uzavrieť aj kompóty, nakladanú zeleninu, varené potraviny či antipasti.

Vákuovanie tekutín

Bezpečné skladovanie Zostalo vám trochu polievky z obeda? Tak ju jednoducho vákuovo uskladnite vo vrecku, aby si zachovala dlhšiu trvanlivosť. Okrem toho tak môžete vákuované tekuté potraviny skladovať v chladničke priestorovo úsporne. Touto metódou možno výborne skladovať aj marinády či šalátové zálievky. Chceli by ste tekuté potraviny prepraviť? V tom prípade budú vo vákuovacom vrecku uskladnené mimoriadne bezpečne.

Prednosti nahrievačov Miele

Štyri prevádzkové režimy

Univerzálne použitie Voľnosť výberu podľa potreby: Pri našich nahrievačoch Gourmet si môžete flexibilne zvoliť medzi štyrmi prevádzkovými režimami. Pre dokonalý pôžitok z kávy si šálku jednoducho vopred zohrejte. Večer môžete profitovať aj z predhriatych tanierov. Aby vaše pokrmy po príprave nevychladli, môžete ich jednoducho udržiavať teplé. Prevádzkový režim varenia pri nízkej teplote je tiež dokonale vhodný na jemné a šťavnato pripravené mäso.

Ovládanie SensorTouch

Intuitívne a zjednodušené ovládanie Ľahké ovládanie: Nahrievače Miele Gourmet môžete obsluhovať jednoducho a intuitívne pomocou senzorového dotykového panela umiestneného pod sklom. Získate priamy prístup ku všetkým prevádzkovým režimom – pre optimálny komfort pri obsluhe. Zároveň sa dotykový panel ľahko čistí a je preto zvlášť nenáročný na údržbu.

Push2open

Stačí jeden dotyk Máte práve plné ruky? Žiadny problém – zatlačte jemne na zásuvku a tá sa okamžite otvorí vďaka praktickému mechanizmu Push2open. Napätie pružiny zabezpečuje, aby sa zásuvka dostatočne vysunula a aby ste ju mohli celkom naplniť a dobre obsluhovať. Koncept bez rukoväti vytvára okrem toho perfektne zladený dizajn s našimi zabudovateľnými prístrojmi.

Časovač

Bezstarostné pohodlie Užívajte si bez obáv: vďaka 4-hodinovému časovaču sa budete môcť počas varenia venovať aj iným veciam, pretože zásuvka Miele Gourmet sa po uplynutí naprogramovaného času automaticky vypne. Tak si môžete užiť pri varení viac voľnosti a koncentrovať sa aj na iné veci.

Prepojenie domácich spotrebičov s Miele@home

Viac voľnosti, bezpečnosti a komfortu Sieťové prepojenie vašich domácich spotrebičov prinesie viac voľného času pre vás, ako aj viac bezpečnosti a komfortu pre vašu domácnosť. Ponúkame vám špeciálne vyvinuté funkcie a neustále rastúcu ponuku možností zosieťovania – s Miele máte k dispozícii vždy najnovší digitálny komfort.

Plnovýsuv

Praktické a ergonomické Vďaka praktickému plnému výsuvu sa dá zásuvka Miele Gourmet kompletne otvoriť. Uľahčí vám to výrazne jej naplnenie a vyprázdnenie a zabezpečuje komfortnú manipuláciu. Pevné teleskopické koľajničky umožňujú jednoduché vytiahnutie a zasunutie tejto zásuvky.

Rozmanité možnosti využitia

Rozmanité možnosti Je jedno, či chcete rozpustiť čokoládu alebo jemne rozmrazovať potraviny – s nahrievačom Miele Gourmet pripravíte najrozličnejšie pokrmy celkom podľa svojho želania a chuti – vždy v dokonalej kvalite a presne načas. Vaša výhoda: vďaka prevádzkovému režimu varenia pri nízkej teplote bude každý druh mäsa výnimočne šťavnatý a jemný.

Príprava pri nízkej teplote

Menej tepla pre aromatický výsledok Doprajte kvalitnému mäsu varenie pri nízkej teplote: Pri tejto profesionálnej metóde bude mäso pri nízkych teplotách šetrne tepelne upravené, takže arómy a výživné látky zostanú vo veľkej miere zachované. Vaše mäsové pokrmy budú jemné, aromatické a šťavnaté a po príprave sa dajú okamžite nakrájať. Nie je potrebné nechať ich odstáť ako pri inom spôsobe tepelnej úpravy, pretože šťava je v mäse rovnomerne rozložená.

Prednosti nástenných a ostrovných odsávačov pár Miele

Bezpečnostné vypínanie

Vždy v bezpečí Po 10 hodinách prevádzky sa odsávač automaticky vypne. Tak je aj v prípade nesprávnej obsluhy zaistená maximálna bezpečnosť.

Trieda energetickej účinnosti

Najlepšia energetická účinnosť Energetický štítok vás informuje o hospodárnosti a výkone vášho odsávača pár. Spotrebiče Miele zjednocujú tie najvyššie hodnoty účinnosti ventilátorov, tukových filtrov a osvetlenia a sú mimoriadne tiché.

ECO motor

Srdce každého odsávača pár Srdcom každého odsávača pár je jeho motor. Spoločnosť Miele používa čiastočne motory ECO, ktoré sú v porovnaní s bežnými motormi až o 70 % úspornejšie. Okrem toho sú mimoriadne tiché, avšak rovnako výkonné ako motory v iných odsávačoch pár Miele.

Riadenie dobehu

Automatický dobeh ventilátora Automatický dobeh ventilátora sa postará o dôkladné odsatie pár a pachov, ktoré sa po varení ešte nachádzajú v miestnosti. Podľa voľby sa odsávač automaticky vypne po 5 alebo 15 minútach.

Nasýtenie filtrov

Pohodlný prehľad o dobe použitia Ak je tukový a aktívny uhlíkový filter vášho odsávača pár nasýtený, signalizuje to červená LED kontrolka, ktorá sa rozsvieti. Vtedy by sa mal tukový filter čo najskôr vyčistiť, prípadne aktívny uhlíkový filter vymeniť. Už z výroby nastavená životnosť filtrov sa môže individuálne meniť: indikátor nasýtenia filtrov sa dá naprogramovať na 20, 30, 40 alebo 50 hodín, indikátor pre výmenu aktívneho uhlíkového filtra na 120, 180 alebo 240 hodín.

Ručná práca Made in Germany

Každý odsávač pár od Miele je unikát Takmer všetky odsávače pár Miele sa vyvíjajú a vyrábajú vo vlastnom výrobnom závode v Arnsbergu a ide zväčša o manuálnu prácu. Každý odsávač je unikát. Pri všetkých stupňoch výroby sa využíva svedomitá manuálna práca: ohýbanie, zváranie a brúsenie. Angažovanosť zamestnancov, ich know-how, kreativita a vysoká ochota výkonne pracovať majú veľký podiel na pozícii spoločnosti Miele na trhu.

Aktívny uhlíkový filter NoSmell

Úplná absencia pachov v kuchyni V odsávačoch pár Miele pre cirkulačnú prevádzku sa okrem tukového filtra vždy používa aj aktívny uhlíkový filter NoSmell. Tento filter dokáže účinne a dlhodobo viazať pachy.

Nerezové kovové tukové filtre

Pekné a maximálne funkčné Odsávače pár Miele sú vybavené 10-vrstvovým nerezovým kovovým tukovým filtrom. Krycia vrstva a rám pozostávajú z kvalitnej nerezovej ocele. Pri komfortnom čistení tukového filtra v umývačke riadu nevznikajú žiadne viditeľné sfarbenia. Tukové filtre Miele si tak zachovajú po dlhý čas perfektný vzhľad.

Miele CleanCover

Komfort pri obsluhe a bezpečnosť v detaile Za tukovými filtrami sa nachádza Miele CleanCover: namiesto ostrých kovových hrán a elektrických súčiastok je tu uzavretá, hladká plocha. Mimoriadne ľahko sa dá čistiť a chráni pred stykom s káblami a časťami motora. Svedomitosť Miele v detaile – pre vyšší komfort pri obsluhe a bezpečnosť.

Akustický balíček Miele

Spojenie výkonu a komfortu pri obsluhe Odsávač pár musí byť čo najefektívnejší, ale súčasne musí pracovať veľmi potichu. Preto Miele ponúka akustický balíček (v závislosti od modelu): ventilátor vzduchu je vybavený špeciálnym tlmením a je tak efektívne izolovaný. Vďaka tomu pracujú odsávače pár Miele príjemne potichu.

Viaczónové okrajové odsávanie

Jednotlivé dekoračné panely na zakrytie filtrov Odsávače pár s okrajovým odsávaním majú technicky pôsobiace kovové filtre ukryté za dekoratívnymi krytmi. Miele používa viaczónové okrajové odsávanie. V porovnaní s bežným okrajovým odsávaním s jedným veľkoplošným panelom ponúkajú samostatné panely značné výhody: výpary z varenia sa odsávajú na vonkajších hranách, ako aj v strednej oblasti.

Prednosti stropných odsávačov pár Miele

Bezpečnostné vypínanie

Vždy v bezpečí Po 10 hodinách prevádzky sa odsávač automaticky vypne. Tak je aj v prípade nesprávnej obsluhy zaistená maximálna bezpečnosť.

ECO motor

Srdce každého odsávača pár Srdcom každého odsávača pár je jeho motor. Spoločnosť Miele používa čiastočne motory ECO, ktoré sú v porovnaní s bežnými motormi až o 70 % úspornejšie. Okrem toho sú mimoriadne tiché, avšak rovnako výkonné ako motory v iných odsávačoch pár Miele.

Riadenie dobehu

Automatický dobeh ventilátora Automatický dobeh ventilátora sa postará o dôkladné odsatie pár a pachov, ktoré sa po varení ešte nachádzajú v miestnosti. Podľa voľby sa odsávač automaticky vypne po 5 alebo 15 minútach.

Nasýtenie filtrov

Pohodlný prehľad o dobe použitia Ak je tukový a aktívny uhlíkový filter vášho odsávača pár nasýtený, signalizuje to červená LED kontrolka, ktorá sa rozsvieti. Vtedy by sa mal tukový filter čo najskôr vyčistiť, prípadne aktívny uhlíkový filter vymeniť. Už z výroby nastavená životnosť filtrov sa môže individuálne meniť: indikátor nasýtenia filtrov sa dá naprogramovať na 20, 30, 40 alebo 50 hodín, indikátor pre výmenu aktívneho uhlíkového filtra na 120, 180 alebo 240 hodín.

Ručná práca Made in Germany

Každý odsávač pár od Miele je unikát Takmer všetky odsávače pár Miele sa vyvíjajú a vyrábajú vo vlastnom výrobnom závode v Arnsbergu a ide zväčša o manuálnu prácu. Každý odsávač je unikát. Pri všetkých stupňoch výroby sa využíva svedomitá manuálna práca: ohýbanie, zváranie a brúsenie. Angažovanosť zamestnancov, ich know-how, kreativita a vysoká ochota výkonne pracovať majú veľký podiel na pozícii spoločnosti Miele na trhu.

Miele CleanCover

Komfort pri obsluhe a bezpečnosť v detaile Za tukovými filtrami sa nachádza Miele CleanCover: namiesto ostrých kovových hrán a elektrických súčiastok je tu uzavretá, hladká plocha. Mimoriadne ľahko sa dá čistiť a chráni pred stykom s káblami a časťami motora. Svedomitosť Miele v detaile – pre vyšší komfort pri obsluhe a bezpečnosť.

Aktívny uhlíkový filter NoSmell

Úplná absencia pachov v kuchyni V odsávačoch pár Miele pre cirkulačnú prevádzku sa okrem tukového filtra vždy používa aj aktívny uhlíkový filter NoSmell. Tento filter dokáže účinne a dlhodobo viazať pachy.

Nerezové kovové tukové filtre

Pekné a maximálne funkčné Odsávače pár Miele sú vybavené 10-vrstvovým nerezovým kovovým tukovým filtrom. Krycia vrstva a rám pozostávajú z kvalitnej nerezovej ocele. Pri komfortnom čistení tukového filtra v umývačke riadu nevznikajú žiadne viditeľné sfarbenia. Tukové filtre Miele si tak zachovajú po dlhý čas perfektný vzhľad.

Viaczónové okrajové odsávanie

Jednotlivé dekoračné panely na zakrytie filtrov Odsávače pár s okrajovým odsávaním majú technicky pôsobiace kovové filtre ukryté za dekoratívnymi krytmi. Miele používa viaczónové okrajové odsávanie. V porovnaní s bežným okrajovým odsávaním s jedným veľkoplošným panelom ponúkajú samostatné panely značné výhody: výpary z varenia sa odsávajú na vonkajších hranách, ako aj v strednej oblasti.

Prednosti vstavaných odsávačov pár Miele

Bezpečnostné vypínanie

Vždy v bezpečí Po 10 hodinách prevádzky sa odsávač automaticky vypne. Tak je aj v prípade nesprávnej obsluhy zaistená maximálna bezpečnosť.

ECO motor

Srdce každého odsávača pár Srdcom každého odsávača pár je jeho motor. Spoločnosť Miele používa čiastočne motory ECO, ktoré sú v porovnaní s bežnými motormi až o 70 % úspornejšie. Okrem toho sú mimoriadne tiché, avšak rovnako výkonné ako motory v iných odsávačoch pár Miele.

Trieda energetickej účinnosti

Najlepšia energetická účinnosť Energetický štítok vás informuje o hospodárnosti a výkone vášho odsávača pár. Spotrebiče Miele zjednocujú tie najvyššie hodnoty účinnosti ventilátorov, tukových filtrov a osvetlenia a sú mimoriadne tiché.

Riadenie dobehu

Automatický dobeh ventilátora Automatický dobeh ventilátora sa postará o dôkladné odsatie pár a pachov, ktoré sa po varení ešte nachádzajú v miestnosti. Podľa voľby sa odsávač automaticky vypne po 5 alebo 15 minútach.

Nasýtenie filtrov

Pohodlný prehľad o dobe použitia Ak je tukový a aktívny uhlíkový filter vášho odsávača pár nasýtený, signalizuje to červená LED kontrolka, ktorá sa rozsvieti. Vtedy by sa mal tukový filter čo najskôr vyčistiť, prípadne aktívny uhlíkový filter vymeniť. Už z výroby nastavená životnosť filtrov sa môže individuálne meniť: indikátor nasýtenia filtrov sa dá naprogramovať na 20, 30, 40 alebo 50 hodín, indikátor pre výmenu aktívneho uhlíkového filtra na 120, 180 alebo 240 hodín.

Ručná práca Made in Germany

Každý odsávač pár od Miele je unikát Takmer všetky odsávače pár Miele sa vyvíjajú a vyrábajú vo vlastnom výrobnom závode v Arnsbergu a ide zväčša o manuálnu prácu. Každý odsávač je unikát. Pri všetkých stupňoch výroby sa využíva svedomitá manuálna práca: ohýbanie, zváranie a brúsenie. Angažovanosť zamestnancov, ich know-how, kreativita a vysoká ochota výkonne pracovať majú veľký podiel na pozícii spoločnosti Miele na trhu.

Nerezové kovové tukové filtre

Pekné a maximálne funkčné Odsávače pár Miele sú vybavené 10-vrstvovým nerezovým kovovým tukovým filtrom. Krycia vrstva a rám pozostávajú z kvalitnej nerezovej ocele. Pri komfortnom čistení tukového filtra v umývačke riadu nevznikajú žiadne viditeľné sfarbenia. Tukové filtre Miele si tak zachovajú po dlhý čas perfektný vzhľad.

Miele CleanCover

Komfort pri obsluhe a bezpečnosť v detaile Za tukovými filtrami sa nachádza Miele CleanCover: namiesto ostrých kovových hrán a elektrických súčiastok je tu uzavretá, hladká plocha. Mimoriadne ľahko sa dá čistiť a chráni pred stykom s káblami a časťami motora. Svedomitosť Miele v detaile – pre vyšší komfort pri obsluhe a bezpečnosť.

Aktívny uhlíkový filter NoSmell

Úplná absencia pachov v kuchyni V odsávačoch pár Miele pre cirkulačnú prevádzku sa okrem tukového filtra vždy používa aj aktívny uhlíkový filter NoSmell. Tento filter dokáže účinne a dlhodobo viazať pachy.

Viaczónové okrajové odsávanie

Jednotlivé dekoračné panely na zakrytie filtrov Odsávače pár s okrajovým odsávaním majú technicky pôsobiace kovové filtre ukryté za dekoratívnymi krytmi. Miele používa viaczónové okrajové odsávanie. V porovnaní s bežným okrajovým odsávaním s jedným veľkoplošným panelom ponúkajú samostatné panely značné výhody: výpary z varenia sa odsávajú na vonkajších hranách, ako aj v strednej oblasti.

Prednosti umývacích prostriedkov Miele Miele

Umývacie prostriedky Miele

Najlepšie výsledky čistenia Jednoducho perfektne umyť riad. S umývacími prostriedkami Miele vždy optimálne využijete výkon vašej umývačky riadu Miele.

QuickPowerWash

Najlepšie umývanie za menej ako hodinu Spoločne neprekonateľné: nový umývací program QuickPowerWash a jemu prispôsobené tablety UltraTabs All in 1 do umývačky Miele dosahujú najlepšie výsledky umývania a sušenia bežne zašpineného riadu už za 58 minút, rovnako ako aj PowerDisk. Špeciálne vyvinuté tablety sa rozpustia už za 2–3 minúty. Vďaka tomu prebieha čistiaci proces hneď na začiatku umývacieho programu.

Šetrné umývanie pohárov

Žiarivý lesk So špeciálnou kombináciou inteligentných vlastností prístrojov a umývacích prostriedkov je Miele špecialistom na šetrnú starostlivosť o poháre.

Prednosti, starostlivosť o spotrebiče Miele

Čistiace prostriedky Miele

Vždy perfektné výsledky Tieto výrobky vyvinuté špeciálne pre prístroje Miele zaručujú hygienicky vyhovujúce výsledky. Možné usadeniny budú bezo zvyšku odstránené. Výkonnosť vášho prístroja tak zostane zachovaná.

Prednosti, originálne vrecká na prach Miele Miele

Perfektné zachytávanie prachu

Perfektné prispôsobenie vreciek k prístroju Vďaka perfektnému princípu zámku a kľúča sa žiaden prach nedostane mimo originálneho vrecka na prach Miele.

Filtračný systém AirClean

Konečne môžete voľne dýchať Filtračný systém Miele AirClean, pozostávajúci z originálneho vrecka na prach Miele, motorového filtra a vzduchového filtra AirClean, sa postará o maximálnu mieru hygieny. Zaťaženie vzduchu v miestnosti jemným prachom sa výrazne zníži: Spolupôsobenie všetkých komponentov garantuje filtráciu viac ako 99,9 % jemného prachu. Spolu s filtrom HEPA AirClean bude vyfukovaný vzduch dokonca čistejší ako normálny vzduch v miestnosti.

Hygienická výmena

Pre hygienickú výmenu vrecka na prach Aby sa pri výmene vrecka prach nedostal von, vrecko sa pri otvorení prístroja automaticky uzavrie.

Pevne uzatvoriť prach

(Jemný) prach zostane uzatvorený Vďaka viacvrstvovému filtru sa už raz vysatý prach nemôže dostať naspäť von do okolitého vzduchu.

Prednosti, príslušenstvo pre vysávače Miele

Parketové hubice

Na parketové podlahy a iné citlivé tvrdé podlahy Veľa tvrdých podláh, ako sú parkety, laminát, leštený kameň a kvalitné dlaždice, sú veľmi citlivé na poškriabanie. Aby sa zachoval pekný vzhľad vašich citlivých podláh, spoločnosť Miele vyvinula parketové hubice. Vyčistia vaše pekné podlahy mimoriadne šetrne, a pritom dôkladne. S mäkkými štetinami kĺže parketová podlahová kefa po podlahe jemne a ľahko.

Praktickí pomocníci na riešenie problémov

Praktickí pomocníci na riešenie problémov Takmer na každú špeciálnu požiadavku ponúka Miele vhodné špeciálne príslušenstvo pre váš vysávač. Či na čistenie ťažko prístupných miest alebo citlivých povrchov. Vyberte si z individuálne kombinovateľného príslušenstva alebo praktických súprav v kufríku.

Univerzálne hubice

Flexibilný všestranný prístroj Pre obývané priestory s rozsahovo malými, striedajúcimi sa podlahovými krytinami, sú univerzálne podlahové hubice Miele praktickým riešením. Váš kefový valec sa dá stlačením prepínania kief podľa vlastností podlahy zasunúť alebo vysunúť. Vďaka tomu sú univerzálne podlahové hubice rovnako vhodné na čistenie kobercov a tvrdých podláh. Vďaka kovovej klznej ploche a pogumovaným kolieskam sa ľahko kĺžu po podlahe.

Kefy na tvrdé podlahy

Na odolné tvrdé podlahy Jej kvalitné, robustné umelé vlákna odstránia aj jemný prach z hlbokých škár a drážok - ideálne na dôkladné vyčistenie odolných dlažieb a štruktúrovaných tvrdých podláh.

Elektrokefy

Na hĺbkovo vyčistené, krásne koberce Dlhé štetiny elektricky poháňaných turbokief Miele sa dostanú aj medzi vlákna vášho koberca. Tam uvoľnia nečistoty a čiastočky prachu, ktoré sa spoľahlivo odstránia prúdom nasávaného vzduchu. Tak je koberec nielen účinne vyčistený do hĺbky, ale navyše sa aj čisté vlákna vzpriamia. Váš koberec tak bude dlhšie vyzerať ako nový.

Podlahová hubica AllergoTeQ

Pre hygienickú čistotu Na univerzálnej podlahovej hubici s hygienickým senzorom AllergoTeQ sa postup čistenia zobrazuje v 3 stupňoch. Ak indikátor svieti nazeleno, je podlaha hygienicky čistá. To potvrdzuje dokonca aj TÜV Nord. (Vy)riešenie a istota pre alergikov a rodiny s veľmi malými deťmi!

Turbokefy

Turbokefy: Dôkladne vyčistené, krásne koberce Koberce sa musia pravidelne zbavovať prachu, aj keď povrchovo nie sú viditeľné žiadne nečistoty. Aby sa aj hlbšie usadený prach a vlákna spoľahlivo odstránili, musia sa koberce súčasne kefovať aj vysávať. Kefové valce turbokefy Miele poháňané sacím systémom zbavia účinne vaše koberce špiny.

Originálny vzduchový filter Miele

Timestrip® Niektoré originálne filtre Miele sú vybavené indikátorom Timestrip®. Tento nový, priamo na filtri namontovaný indikátor výmeny sa pri vložení filtra do prístroja aktivuje stlačením šípky. Ak je stĺpček sfarbený úplne na červeno, filter je nasýtený a musí sa vymeniť. Timestrip® vám pomáha kontrolovať optimálnu funkčnosť vášho filtra.

Filtračný systém AirClean

Voľne dýchať Filtračný systém Miele AirClean prefiltruje viac ako 99,9 % všetkých jemných prachových čiastočiek.

Filter Active AirClean

Filter Active AirClean pre dobrý vzduch v izbe Môžete si vybrať z troch rôznych vzduchových filtrov Miele. Filter Miele Active AirClean redukuje navyše rušivé pachy, čím je ideálne vhodný pre majiteľov domácich zvierat alebo domácnosti s fajčiarmi.

Filter HEPA AirClean

Filter HEPA AirClean pre alergikov Môžete si vybrať z troch rôznych vzduchových filtrov Miele. Filter HEPA AirClean filtruje dokonca aj jemný prach a alergény – ideálne pre osoby alergické na prach. Technológia Timestrip® vám ukazuje, kedy treba filter vymeniť.

Prednosti, príslušenstvo pre rúry na pečenie a parné rúry Miele

Optimálna súhra prístroja a príslušenstva

Pre perfektné výsledky Použitím originálneho príslušenstva Miele spolu s kuchynskými prístrojmi Miele docielite spoľahlivo perfektné výsledky.

S úpravou PerfectClean

Jedinečný nepriľnavý efekt pre čistenie bez námahy Plechy a rošty na pečenie majú toto patentované, extrémne odolné zušľachtenie povrchu s jedinečnými vlastnosťami nepriľnavosti. Odolné znečistenia sa dajú bez námahy odstrániť umývacím roztokom a mäkkou špongiou.

Pyrofit

Automatické čistenie príslušenstva! Záchytná mriežka, rošty na pečenie a plnovýsuvné pojazdy FlexiClip so zušľachtením Pyrofit budú po každej pyrolýze žiarivo čisté. Pretože počas pyrolýzy môže zostať príslušenstvo s týmto zušľachtením bez problémov vo varnom priestore a vyčistí sa spolu s ním.

Príslušenstvo na grilovanie

Príslušenstvo na grilovanie Miele Rúra na pečenie H 6890 BP so šírkou 90 cm je vybavená otočným grilom, ktorý zabezpečí rovnomerné zhnednutie grilovanej potraviny.

Kuchynský riad zo série "All Steel" značky iittala

Perfektný pre varné dosky Miele Hrnce a panvice "All Steel" značky iittala sú vybavené dnom, ktoré je extrémne ploché. Poskytujú tak optimálne rozvádzanie tepla a optimálny kontakt s varnou doskou.

Plnovýsuvné pojazdy FlexiClip

Plnovýsuvné pojazdy FlexiClip Vďaka plnovýsuvným pojazdom sa dajú plechy a rošty na pečenie a pekáče Gourmet úplne vytiahnuť z vnútorného priestoru a bezpečne držia v každej polohe. Tak sa dá, napr. pečené mäso pohodlne poliať alebo obrátiť bez rizika popálenia. Navyše je možné plechy, rošty a pekáče dosadajúce na plnovýsuvné pojazdy úplne jednoducho po jednom zasunúť do inej výšky.

Vybavenie pre indukčný ohrev

Vhodné pre indukčný ohrev Niektoré pekáče, hrnce a panvice Miele sú vybavené dnom vhodným na indukčný ohrev a sú tak vhodné pre indukčné varné dosky.

Nepriľnavý povrch

Už žiadne pripálenie Originálne pekáče Miele Gourmet sú všetky vyrobené z ručne liatej tvrdenej hliníkovej liatiny a zdokonalené kvalitným nepriľnavým povrchom ILAG. Tento zabraňuje pripáleniu jedál a navyše uľahčuje čistenie.

Perforované plechy na pečenie

Na pečivo a pizzu Perforované plechy na pečenie sa ideálne hodia na pečenie chrumkavého pečiva, ako žemlí, chleba, koláčov, krehkej pizze a v programe klimatické pečenie na prípravu zemiakových hranolčekov.

Prednosti, príslušenstvo pre varné dosky a prístroje ProLine Miele

Optimálna súhra prístroja a príslušenstva

Pre perfektné výsledky Použitím originálneho príslušenstva Miele spolu s kuchynskými prístrojmi Miele docielite spoľahlivo perfektné výsledky.

Kuchynský riad zo série "All Steel" značky iittala

Perfektný pre varné dosky Miele Hrnce a panvice "All Steel" značky iittala sú vybavené dnom, ktoré je extrémne ploché. Poskytujú tak optimálne rozvádzanie tepla a optimálny kontakt s varnou doskou.

Vybavenie pre indukčný ohrev

Vhodné pre indukčný ohrev Niektoré pekáče, hrnce a panvice Miele sú vybavené dnom vhodným na indukčný ohrev a sú tak vhodné pre indukčné varné dosky.

Prednosti, príslušenstvo pre odsávače pár Miele

Optimálna súhra prístroja a príslušenstva

Pre perfektné výsledky Použitím originálneho príslušenstva Miele spolu s kuchynskými prístrojmi Miele docielite spoľahlivo perfektné výsledky.

Pachový filter s aktívnym uhlím

Úplná absencia pachov v kuchyni V odsávačoch pár Miele s cirkulačnou prevádzkou sa okrem tukového filtra používa vždy aj aktívny uhlíkový filter. Tento filter dokáže účinne a dlhodobo viazať pachy.

Prednosti, príslušenstvo pre chladenie a vinotéky Miele

Optimálna súhra prístroja a príslušenstva

Pre perfektné výsledky Použitím originálneho príslušenstva Miele spolu s vaším prístrojom Miele docielite spoľahlivo perfektné výsledky.

Filtre

Pre krištáľovo čistú sviežosť Miešané nápoje, aperitívy, koktaily alebo limonády – kocky ľadu by mali tieto nápoje osviežiť bez toho, aby zmenili ich chuť. Aby bolo zaručené, že váš prístroj Miele MasterCool pripraví vždy čisté a chuťovo neutrálne kocky ľadu, ponúka Miele príslušné filtre.

Prednosti, príslušenstvo pre umývačky riadu Miele

Optimálna súhra prístroja a príslušenstva

Pre perfektné výsledky Použitím originálneho príslušenstva Miele spolu s vaším prístrojom Miele docielite spoľahlivo perfektné výsledky.

Prednosti, príslušenstvo pre kávovary Miele

Optimálna súhra prístroja a príslušenstva

Pre perfektné výsledky Použitím originálneho príslušenstva Miele spolu s kávovarom Miele docielite spoľahlivo perfektné výsledky.

Prednosti, príslušenstvo pre práčky, sušičky a žehliace prístroje Miele

Optimálna súhra prístroja a príslušenstva

Pre perfektné výsledky Použitím originálneho príslušenstva Miele spolu s vaším prístrojom Miele docielite spoľahlivo perfektné výsledky.